اندازه ملکه زنبور عسل – {How Big is She?}


اندازه یک ملکه زنبور عسل بالغ از یک کلنی به کلنی دیگر کمی متفاوت است. میکند اندازه ملکه زنبور عسل نقشی در ارزش او برای کلنی زنبور عسل بازی کند؟ سن، ژنتیک و تغذیه در طول رشد، همه در تعیین میزان بزرگ شدن او نقش دارند. صرف نظر از اندازه او، هر کندویی باید یک کندو داشته باشد، اما اندازه چقدر مهم است؟

زنبور عسل ملکه سایز بزرگ که توسط کارگران روی تصویر شانه احاطه شده است.

یک ملکه زنبور عسل چقدر بزرگ است؟

آ ملکه زنبور عسل حدود 20-25 میلی متر است در طول. این ممکن است خیلی بزرگ به نظر نرسد اما اندازه آن تقریباً دو برابر زنبورهای کارگر است.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته را بخوانید.

بال های ملکه فقط تا نیمه پشت او امتداد می یابد. اگرچه او قادر به پرواز است، اما پرواز هدف اصلی او نیست. بالها فقط هستند در طول جفت گیری استفاده می شود و ازدحام کردن

قفسه سینه (یا بخش میانی) او کمی بزرگتر از کارگر است. اما این شکم یا بخش سوم او است که بیشتر قابل تشخیص است.

در داخل شکم بلند، اندام های تولید مثل او را قادر می سازند تا نقش ویژه خود را در کلنی ایفا کند. نقشی که هیچ زنبور دیگری نمی تواند آن را انجام دهد – تخمگذاری بارور شده.

تخم های زنبور تازه گذاشته شده توسط ملکه در تصویر سلول های لانه زنبوری.

چرا ملکه بی بزرگتر است؟

مطمئناً به نظر می رسد که او کارگر بزرگی باشد که بتواند مقدار زیادی شهد و گرده برای خانواده بیاورد. افسوس که ملکه زنبور عسل ما جوینده نیست.

اما، او یک کارکرد بسیار مهم دارد. او می تواند کاری را انجام دهد که هیچ زنبور دیگری نمی تواند انجام دهد – او می تواند تخم های بارور شده ای بگذارد که به زنبورهای ماده تبدیل می شوند.

در داخل شکم دراز، اندام های تناسلی او را می یابیم. یک جفت تخمدان بزرگ تمام تخمک هایی را که او تا به حال خواهد گذاشت نگه می دارد. او می تواند به طور متوسط ​​روزانه بیش از 1000 تخم مرغ در فصل اوج مصرف داشته باشد، این تعداد تخم مرغ زیاد است!

همچنین، در داخل شکم او “اسپرماتکا” قرار دارد، این اندام خاص منی را از پروازهای جفت گیری او ذخیره می کند.

ملکه در دوران جوانی برای مدت کوتاهی جفت گیری می کند. این دوره کوتاه جفت گیری به این معنی است که او باید در داخل بدن خود فضایی برای ذخیره اسپرم داشته باشد.

هنگامی که زنبور ملکه بارور شروع به تخم گذاری کرد، تا زمانی که بمیرد یا عملکردش عقب بماند، ادامه خواهد داد. اگر توانایی او برای تخمگذاری خیلی کم شود، کلنی برنامه هایی را برای جایگزینی او آغاز خواهد کرد.

چگونه اندازه سلول ملکه می تواند کیفیت را پیش بینی کند

به دلیل اندازه بزرگ ملکه زنبور عسل، او باید در سلول های مخصوص پرورش یابد. شفیره ملکه در حال رشد طولانی در یک سلول مولد لانه زنبوری معمولی جای نمی گیرد.

ساخته شده توسط زن زنبورهای کارگر، این سلول های بزرگ بادام زمینی از سطح لانه زنبوری آویزان می شوند.

گاهی اوقات، آنها را در امتداد پایین یک قاب شانه خواهید دید. این امر به ویژه برای مستعمره ای که قصد دارد ازدحام کند، صادق است. دیدن 6 یا بیشتر سلول ملکه در پایین قاب ها در یک کلنی شلوغ غیر معمول نیست.

سلول ملکه درپوش روی قاب با زنبورهای کارگر در حال اکسترود کردن تصویر مومی.

یک کلنی سالم با جمعیت قوی سلول های تولید مثلی بزرگی تولید می کند. اینها در طول مرحله رشد لارو به خوبی با غذای فراوان نگهداری می شوند.

این سلول ها ظاهری خالدار و حک شده روی سطح دارند. داخل لارو در بستری از ژل رویال و دیگر غذای نوزادان شناور است.

اگر کندو دارای جمعیت کم کارگر یا زنبورهای بیمار و ناسالم باشد، سلول های ملکه کمتر و کوچکتر می شوند.

با وجود تعداد کمتری زنبورهای کارگر برای ساختن سلول ها و تغذیه نوزادان، ملکه در حال رشد در داخل ممکن است پایین تر باشد. او ممکن است هرگز به اندازه یا پتانسیلی که یک رژیم غذایی خوب می توانست ارائه دهد، نرسد. اما، این یک واقعیت معین نیست – بلکه یک کلیت است.

سلول‌های بزرگ با خال‌خال‌های زیبا بر سلول‌های صاف کوچک ترجیح داده می‌شوند. کاندیدای سلولهای بزرگ با تغذیه خوب بیشتر احتمال دارد به a رشد کند ملکه زنبور عسل سایز خوب که عمر پربارتری دارد.

سلول ملکه خالدار بزرگ در تصویر کندو.

فصل ازدحام اغلب سلول های بزرگ تولید می کند

هنگامی که یک مستعمره به یک ملکه جدید نیاز دارد، مقدمات به سرعت در حال انجام است. اگر به دلیل کهولت سن یا بیماری فوت کرده باشد، کندو در شرایط اضطراری قرار دارد تا جایگزین او شود.

ملکه های اضطراری می تواند کیفیت عالی داشته باشد، اما خطر بزرگتری برای تولید یک جایگزین کوچکتر یا پایین تر نیز وجود دارد.

مستعمره باید از منابع موجود استفاده کند. آنها ممکن است در شرایط اضطراری لارو خیلی جوان (که بهترین ملکه ها را می سازند) نداشته باشند.

یکی از بهترین راه ها برای به دست آوردن یک ملکه جایگزین بزرگ و مولد در زمان زنبور عسل است بستنی ندهید. ازدحام برنامه ریزی شده است. زنبورها می دانند که باید برای جایگزینی برنامه ریزی کنند.

در اکثر موقعیت های ازدحام، ملکه پیر با ازدحام ترک خانه ای جدید را در مکانی متفاوت آغاز می کند. سلول های ملکه باکره های در حال رشد را پشت سر گذاشته اند.

در میان بسیاری از سلول‌های گروهی، امیدواریم که قوی‌ترین آنها ابتدا ظهور کند. او رقبای خود را می کشد و پس از جفت گیری تبدیل به رقیب خود می شود تازه مادر برای مستعمره

چرا ملکه زنبور عسل اندازه و کیفیت دارد اغلب در فصل ازدحام بهتر است؟ ازدحام اغلب در بهار رخ می دهد که کلنی منابع غذایی فراوانی دارد.

این کلنی با جمعیتی رو به رشد، زنبورهای پرستار جوان زیادی برای تولید غذا برای زنبورهای در حال رشد دارد.

آیا می توانید یک زنبور عسل ملکه را بر اساس اندازه قضاوت کنید?

اندازه می تواند در تعیین کیفیت لایه اولیه تخم مرغ مهم باشد. به طور کلی بزرگتر بهتر است. ما امیدواریم که اندازه بزرگ به این معنی است که او در طول رشد به خوبی تغذیه شده و به خوبی جفت شده است.

اما، شما نمی توانید در مورد جدید قضاوت کنید ملکه زنبوری که تازه خریدی تنها به نظر می رسد اندازه اولیه همیشه نشانگر واقعی کیفیت نیست.

برخی از ملکه های تازه جفت شده بسیار کوچک به نظر می رسند. هنوز ناامید نشو با گذشت چند هفته تا بالغ شدن و شروع تخمگذار در کندو، شکم این خانم کوچک شروع به پر شدن می کند.

حتی با سلول های ملکه، گاهی اوقات سلول های کوچک یک ملکه بزرگ تولید می کنند. اندازه فقط 1 فاکتور است. عوامل زیادی در ارزیابی کیفیت یک ملکه نقش دارند. با ترکیب ژنتیکی او (مقاومت در برابر بیماری و غیره) شروع می شود.

سپس، ما باید دوره جفت گیری او را در نظر بگیریم. او باید با چند نفر به خوبی جفت شود زنبورهای بدون سرنشین تا به لایه خوبی برای کندو تبدیل شود.

و در آخر، سلامت و قدرت کلی کلنی تأثیر عمده ای بر تولید هر ملکه بدون در نظر گرفتن اندازه دارد.

چیزهای کمی برای یک زنبوردار لذت بخش تر از دیدن یک ملکه بزرگ زنبور عسل است که روی شانه می چرخد. او در حین انجام وظیفه حیاتی خود یعنی انتخاب سلول‌هایی که در آن بچه‌هایش را قرار دهد، نفوذ ما را نادیده می‌گیرد.

قلب واقعی کندو، نقش ملکه زنبور عسل جایگاه افتخاری در جامعه زنبور عسل دارد. اگرچه اندازه همیشه یک شاخص یا کیفیت نیست.

سفارش فوری عسل ♥