اصول پرورش ملکه (چگونه انجام می شود)


یکی از شگفت انگیزترین چیزهایی که در مورد کلنی زنبور عسل وجود دارد، توانایی های قابل توجه آن ها در آن است پرورش ملکه. توانایی ساختن یک ملکه جدید (در صورت نیاز) به کلنی کمک می کند فصل به فصل ادامه دهد. اغلب، زنبورداران می خواهند این توانایی طبیعی را با زنبورهای ملکه خود را پرورش می دهند. سپس در صورت نیاز می توان از آنها در زنبورستان استفاده کرد.

پرورش ملکه زنبور عسل

زنبورداری که قاب ملکه زنبورهای جدید در حال بزرگ شدن را در دست دارد.

زنبورداران باتجربه اهمیت داشتن ملکه های قوی در کندو را درک می کنند. اگر او جوان باشد و جفت گیری خوبی داشته باشد، می توان انتظار داشت که تخم گذاری مولد داشته باشد.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

در مقایسه با کارگران، زنبورهای ملکه عسل قادر به زندگی طولانی مدت هستند، اما برای همیشه دوام نمی آورند. را طول عمر ملکه زنبور عسل در یک کندو سالم می تواند تا 3 یا 4 سال طول بکشد. با این حال، اکثر مستعمرات خیلی زودتر جایگزین او می شوند.

او ممکن است یک «ماشین تخم‌گذاری» باشد اما الف ملکه زنبور عسل تعداد محدودی تخم دارد به همان اندازه مهم، او مقدار محدودی از منی پهپاد در شکم خود ذخیره می کند.

یک ملکه جوانتر نیز دارد فرمون های قوی تر سطوح این پیام رسان های شیمیایی ثبات کلنی را تقویت می کنند. اما، آنها با گذشت زمان از بین می روند.

وقتی توانایی تخم‌گذاری یا فرمون‌های ملکه او شروع به تاخیر می‌کنند، توانایی او برای تولید کارگران زن کند می‌شود یا کاملاً متوقف می‌شود. با احساس این، مستعمره تلاش خواهد کرد تا او را جایگزین کند.

زنبوردار با استفاده از قاب سلول ملکه برای بالا بردن تصویر ملکه محلی.

پرورش ملکه زنبورهای محلی

بهار زمان شلوغی برای تجارت زنبور عسل و زنبورداران در تمام سطوح. همه در حال آماده شدن برای جریان شهد (یا جریان عسل).

اکثر ملکه های تولیدی (آنهایی که توسط هزاران نفر تولید می شوند) در بخش جنوبی ایالات متحده پرورش می یابند. این عمدتا به دلیل آب و هوای گرمتر است که برای حیاط های جفت گیری وسیع مناسب است.

پرورش ملکه زنبور عسل در این زمان گسترش مستعمرات طبیعی آسان تر است. هوای گرم برای تولید ملکه های با کیفیت لازم است.

دماهای گرم مستعمرات را تشویق می کند تا از نظر جمعیت رشد کنند تعداد زیادی زنبور پرستار برای ساخت سلول های ملکه در دسترس هستند.

علاوه بر دمای گرم، آب و هوای مناسب نیز برای آن مهم است تولید مثل زنبور عسل. ملکه های باکره با هواپیماهای بدون سرنشین در هوا جفت گیری کنید از سایر مستعمرات آب و هوای خوب برای جفت گیری موفق لازم است که منجر به تولید جوجه های کارگر خوب می شود.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

فشار فزاینده ای برای استفاده از ملکه های محلی منطقه ای که در آن زندگی می کنید وجود دارد. در واقع، آنها مجبور نیستند از استرس حمل و نقل در مسافت های طولانی رنج ببرند. در حالی که زنبورهای محلی همیشه از نظر ژنتیکی بهتر نیستند، آنها با آب و هوا سازگار هستند.

به همین دلیل، یک قوی کلنی که به خوبی زمستان گذرانی کرده است، کاندیدای پرورش ملکه است. یک زنبوردار در مقیاس کوچک با چند کندو باید سالم ترین کندو را برای کلنی پرورش دهنده انتخاب کند.

ملکه زنبور عسل در کلونی با تصویر رتین.

ویژگی هایی که باید در کلونی های پرورش دهنده جستجو کنید

یک ملکه جدید با 12 -20 جفت گیری می کند هواپیماهای بدون سرنشین در طول پرواز جفت گیری او منی در اندام خاصی در بدن او ذخیره می شود و برای بارور کردن بیشتر تخم هایی که می گذارد استفاده می شود.

بارور شده تخم ها به زنبورهای کارگر تبدیل می شوند و کلنی هر فصل به هزاران نفر نیاز دارد. ژنتیک پهپادهای درگیر در جفت گیری در زنبورهای کارگر آن نتیجه

اما، همه آنها پدر یکسانی نخواهند داشت. این به این دلیل است که تمام مایع منی با هم مخلوط شده و در اسپرماتکای ملکه ذخیره می شود.

اما ملکه مادر تمام زنبورهای کندو است. بنابراین، ماده ژنتیکی او در تک تک زنبورها وجود دارد. بهترین کلنی ها را در زنبورستان خود برای پرورش ملکه انتخاب کنید.

هیچ تضمینی برای پرورش زنبور عسل یا هر نوع زندگی دیگری وجود ندارد. با این حال، برخی از ویژگی های کلی وجود دارد که زنبورداران در چه زمانی به دنبال آن هستند انتخاب کلنی پرورش دهنده

صفات مورد نظر در کلنی های پرورش دهنده

  • کلنی به خوبی زمستان گذرانی کرد
  • تولید عسل خوب
  • خلق و خوی آرام
  • مقاومت در برابر بیماری / آفات

مانند هر برنامه جفت گیری، خوب است که گهگاه برخی از ژنتیک های جدید را وارد ترکیب کنید. اما، همخونی نگرانی بزرگی برای آن نیست زنبورداران سرگرمی.

این به این دلیل است که ملکه “جفت باز” است – به این معنی که او در طبیعت با هواپیماهای بدون سرنشین از مستعمرات دیگر جفت گیری می کند. به همین دلیل است که اکثر ما هیچ کدام را نداریم انواع نژاد خالص زنبورهای عسل. ما از ملکه هایی استفاده می کنیم که با هر پهپاد موجود جفت شوند.

پیوند ملکه ها

یکی از محبوب ترین روش های تولید ملکه از فرآیند پیوند استفاده می کند. این روش که به عنوان روش Dolittle شناخته می شود، توسط GM Dolittle در اواخر دهه 1800 تکمیل شد.

پیوند صحیح نیاز به کمی تلاش دارد، اما یکی از راه‌های پیوند است در مدت زمان کوتاهی تعداد زیادی ملکه تولید می کند.

تصویر لارو زنبور جوان مناسب برای پرورش ملکه.

پیوند لارو به سلول میله

این فرآیند با برداشت نوزادان کارگر از کندو آغاز می شود. تخم های گذاشته شده توسط ملکه در عرض 3 روز تبدیل به لارو ریز می شوند. در پیوند، جوان بسیار ریز لاروها به سلول مخصوص دیگری منتقل می شوند (پیوند). توسط زنبوردار ارائه شده است.

این لاروها باید 12 تا 24 ساعت سن داشته باشند و از تخم های بارور شده باشند. فقط تخم های بارور شده زنبورهای ماده تولید می کنند: کارگر یا ملکه.

ابزارهای مخصوص پیوند برای جابجایی لارو زنبور عسل استفاده می شود اما من زنبورداران را دیده ام که از نی جارو نیز استفاده می کنند. این ابزار پیوند نیست، بلکه تکنیک است که تفاوت را ایجاد می کند. زنبوردار به چشمان خوب و دستی ثابت نیاز دارد تا لارو را بدون آسیب از سلولی به سلول دیگر پیوند بزند.

یک نوار سلولی خاص (که شبیه نوار بالایی یک قاب معمولی به نظر می رسد) دارای یک شیار است که نگه می دارد فنجان های مصنوعی ملکه. به هر فنجان یک لارو داده می شود.

فنجان های مصنوعی ملکه در قاب سلول ساز با زنبورهای حاضر.

قرار دادن لارو در Swarm Box/Cell Builder

نوار لاروهای پیوندی به جعبه کوچکی از زنبورهای بدون ملکه داده می شود که فرزندی وجود ندارد. این اغلب a نامیده می شود جعبه ازدحام (که فکر می کنم گیج کننده است بنابراین برخی از زنبورداران آن را “سازنده سلول”).

جعبه سازنده سلول حاوی 4-5 پوند جوان است زنبورهای پرستار علاوه بر جمعیت خوب کارگران. سپس 2-3 قاب شهد و گرده را اضافه می کنند.

تهویه خوب و یک منبع آب کوچک فراهم شده است. این واحد اغلب در یک مکان تاریک خنک با زنبورهای بسته به مدت 24 ساعت قرار می گیرد.

در طول زمان حبس، زنبورهای داخل متوجه می شوند که به یک ملکه نیاز دارند. بدون هیچ جوجه ای در داخل برای مراقبت، تلاش آنها بر روی تغذیه لارو پیوند شده متمرکز است. غذای مخصوص، از جمله ژل رویال، باعث می شود لارو به ملکه تولید مثل تبدیل شود.

آنها همچنین شروع به ساختن فنجان ها می کنند سلول های ملکه. این برای جا دادن زنبور بزرگتر لازم است. پس از 24 ساعت، جعبه باز می شود و نوار سلولی با لارو خوب تغذیه شده به یک “کلنی نهایی” داده می شود.

تکمیل کلنی سلول های ملکه را می سازد

کلنی نهایی یک کندوی پرجمعیت قوی از زنبورها با ملکه تخمگذار است. او باید جدا از سلول های در حال رشد نگه داشته شود وگرنه آنها را از بین می برد.

به طور معمول، ملکه کندو در جعبه پایین با چند قاب خالی، قاب های قرار می گیرد نوزاد کلاه دار و مقداری عسل و گرده یک حذف کننده ملکه در بالای این جعبه قرار می گیرد.

جعبه دوم در بالای آن قرار دارد حذف کننده ملکه. باید حاوی تمام مولدهای باز یا “شیر” در کندو باشد.

این شامل تخم‌ها و لارو با نوار سلولی حاوی سلول‌های در حال رشد ما در وسط است. چندین قاب عسل و گرده / شهد نیز در این جعبه بالا وجود دارد.

زنبورهای پرستار در کلنی توسط فرمون‌هایی که از بچه‌ها خارج می‌شوند به جعبه بالایی کشیده می‌شوند. در اینجا آنها از همه نوزادان مراقبت می کنند و به تغذیه و ساخت سلول های ملکه ادامه می دهند. شلوغ بودن کلنی در این پیکربندی، انگیزه ازدحام را تشویق می کند.

تصویر نوزاد زنبور عسل درپوش برای سلول ساز.

انتقال سلول های ملکه جدید به هسته های جفت گیری

پس از حدود 9 روز در کلنی نهایی، سلول های ملکه شما به بلوغ نزدیک می شوند. این می تواند در هوای بسیار گرم سریعتر اتفاق بیفتد، بنابراین آماده باشید.

ما باید قبل از بیرون آمدن سلول اول، سلول ها را حذف کنید. در غیر این صورت، اولین نفری که از تخم خارج می شود، بقیه را در داخل سلول های خود می کشد.

هر سلول ملکه در جعبه های nuc جفت گیری یا کندوی بدون ملکه قرار می گیرد. هنگامی که ملکه جدید ظاهر می شود و بالغ می شود، حدود 1 هفته بعد پرواز جفت گیری خود را انجام می دهد. در صورت موفقیت، به کندو برمی گردد و ظرف چند روز شروع به تخمگذاری می کند.

مزایا و معایب پیوند

پیوند یک روش سرگرم کننده برای شرکت در پرورش ملکه است. این یک روش اثبات شده است که برای بیش از 100 سال استفاده شده است.

آن است ساده ترین راه برای تولید تعداد زیادی ملکه زنبور عسل در یک بازه زمانی کوتاه با این حال، بدون چالش نیست.

پرورش ملکه زنبورهای متعدد به منابع بسیار نیاز دارد. زنبوردار باید تجهیزات مورد نیاز و زنبورهای کارگر کافی برای ذخیره سازی آن سلول سازها، تکمیل و جفت گیری جعبه های nuc را داشته باشد.

روند نیز شامل کمی دستکاری کندو در مورد انتقال زنبورها از جعبه ای به جعبه دیگر و جابجایی قاب ها به اطراف است. یافتن و جابجایی لاروهای کوچک بدون آسیب رساندن به آنها برای بسیاری از زنبورداران دشوار است.

استفاده از کیت پرورش ملکه

پیوند زدن نیاز به یک دست ثابت و اعصاب خوب دارد. برای آن دسته از زنبوردارانی که می خواهند چندین ملکه پرورش دهند اما ممکن است از عهده پیوند زدن با دست برنیایند، گزینه دیگری وجود دارد: با استفاده از کیت پرورش ملکه

دو کیت متداول برای پرورش ملکه سیستم جنتر و سیستم نیکوت هستند. اینها کیت ها حاوی جعبه های شانه سلولی مخصوص هستند با شاخه های قابل جابجایی

ملکه به مدت 4 روز در جعبه (روی شانه) نگهداری می شود. سپس، شاخه های حاوی تخم ها / لارو جوان او برداشته شده و به نوار سلولی ویژه متصل می شوند. از آنجا ملکه ها به روش معمولی بزرگ می شوند.

را معایب استفاده از کیت پرورش ملکه این است که آنها بسیار گران هستند و شامل بسیاری از قطعات کوچک هستند که باید دستکاری شوند.

استفاده از سلول های طبیعی ملکه روی شانه برای ساختن تصویر جدید ملکه زنبور عسل.

پرورش زنبورهای ملکه به طور طبیعی

اگر زنبوردار فقط به چند ملکه اضافی نیاز دارد و نمی خواهد پیوند بزند، هرگز نترس. راه های زیادی برای دادن یک قاب تخم به یک کلنی بدون ملکه و اجازه دادن به آنها برای ایجاد سلول های ملکه وجود دارد.

زنبورها سال‌هاست که ملکه می‌سازند که اکثراً نتایج موفقیت‌آمیزی داشته است. اجازه دهید یک کلنی فرآیند پرورش ملکه را آغاز کند. سپس، آن ها می توان از سلول های ملکه روی یک قاب استفاده کرد در جفت گیری nucs یا سایر کلنی های بدون ملکه.

زنبوردار کنترل چندانی ندارد اما آنقدرها هم کار فشرده نیست. شما باید از نزدیک تماشا کنید تا مطمئن شوید شلوغ است کندو ازدحام نمی کند یا در نهایت بدون یک ملکه از خود باقی بماند.

نکاتی برای تولید ملکه های خود

مراقب باش کی برای اولین بار تولید ملکه را امتحان کردم. اوایل بهار زمان خوبی برای شروع است زیرا این زمان رشد کلنی های طبیعی است. با این حال، خیلی زود شروع نکنید.

جمعیت در سازندگان سلول شما، مستعمرات تکمیلی یا جفت گیری nucs باید زنبورهای کافی برای حفظ کلنی و گرم نگه داشتن نوزادان داشته باشد. همچنین، پهپادها باید برای جفت گیری این ملکه های باکره جدید و آب و هوای خوب برای انجام این کار در دسترس باشد.

پرورش ملکه بسیار سرگرم کننده است. همچنین کار زیادی است و نیاز به توجه به جزئیات دارد تا سلول های ملکه را در تاریخ مناسب از یک جعبه به جعبه دیگر منتقل کنید. اگر زمان و منابع لازم برای انجام کار را دارید – باید آن را امتحان کنید.

سفارش فوری عسل ♥