اصول پرورش ملکه زنبور عسل – کارولینا هانی بیز


یکی از شگفت انگیزترین چیزها در مورد کلنی زنبور عسل توانایی آنها در ایجاد یک ملکه جدید است. گاهی اوقات، زنبورداران می خواهند این توانایی طبیعی را با پرورش ملکه خود تقویت کنند. این اجازه می دهد تا تعداد ملکه های بیشتری نسبت به حالت عادی تولید شود. برای انجام این کار، باید اصول اولیه را درک کنید پرورش ملکه زنبور عسل

زنبورداری که قاب ملکه زنبورهای جدید در حال بزرگ شدن را در دست دارد.

چگونه ملکه زنبور عسل درست کنیم

در مقایسه با زنبورهای کارگر، ملکه ها می توانند برای مدت طولانی زندگی کنند اما برای همیشه دوام نمی آورند. در طول عمر ملکه زنبور عسل در یک کندو سالم می تواند تا 3 یا 4 سال طول بکشد. با این حال، اکثر مستعمرات خیلی زودتر جایگزین او خواهند شد.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته را بخوانید.

او ممکن است «ماشین تخم‌گذاری» باشد اما الف ملکه زنبور عسل تعداد محدودی تخم دارد به همان اندازه مهم، او مقدار محدودی از منی پهپاد در شکم خود ذخیره می کند.

وقتی توانایی تخم‌گذاری یا فرمون‌های ملکه او شروع به تاخیر می‌کنند، توانایی او برای تولید کارگران زن کند می‌شود یا کاملاً متوقف می‌شود. با احساس این، مستعمره تلاش می کند تا او را جایگزین کند.

پرورش ملکه زنبورهای محلی

زنبورداران اهمیت داشتن ملکه های قوی در کندو را درک می کنند. اگر او جوان باشد و جفت گیری خوبی داشته باشد، می توان انتظار داشت که تخم گذاری مولد داشته باشد. ملکه جوان‌تر همچنین دارای فرمون‌های قوی‌تری است که باعث ثبات کلنی می‌شود.

بهار زمان شلوغی برای تجارت زنبور عسل و زنبورداران در تمام سطوح است. همانطور که مستعمرات در حال ساختن برای بهار هستند، پرورش زنبورهای ملکه در این بازه زمانی آسان تر است.

بیشتر ملکه های تولیدی (آنهایی که هزاران نفر در یک زمان تولید می کنند) در بخش جنوبی ایالات متحده پرورش می یابند. این عمدتا به دلیل آب و هوا است.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعات در مورد زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

زنبوردار با استفاده از قاب سلول ملکه برای بالا بردن تصویر ملکه محلی.

هوای گرم برای تولید ملکه های با کیفیت لازم است. دمای گرم کلنی ها را تشویق به رشد جمعیت می کند به طوری که تعداد زیادی زنبور پرستار برای ساخت سلول های ملکه در دسترس هستند.

علاوه بر دمای گرم، آب و هوای مناسب نیز برای آن مهم است تولید مثل زنبور عسل. ملکه های باکره در هوا با هواپیماهای بدون سرنشین از مستعمرات دیگر جفت گیری می کنند. آب و هوای خوب برای جفت گیری موفق لازم است که منجر به تولید جوجه کارگری خوب می شود.

فشار فزاینده ای برای استفاده از ملکه های محلی منطقه ای که در آن زندگی می کنید وجود دارد. در واقع، آنها مجبور نیستند استرس ناشی از حمل و نقل در فواصل طولانی را تحمل کنند.

در حالی که زنبورهای محلی همیشه از نظر ژنتیکی بهتر نیستند، آنها با آب و هوا سازگار هستند. به همین دلیل، یک قوی کلنی که زمستان گذرانی کرده است کاندیدای پرورش ملکه است. یک زنبوردار در مقیاس کوچک با چند کندو باید سالم ترین کندو را برای کلنی پرورش دهنده انتخاب کند.

ملکه زنبور عسل در کلونی با تصویر رتین.

ویژگی هایی که باید در کلنی های پرورش دهنده جستجو کنید

زنبور ملکه با 12 -20 جفت گیری می کند هواپیماهای بدون سرنشین در طول پرواز جفت گیری او منی در اندام خاصی در بدن او ذخیره می شود و برای بارور کردن بیشتر تخم هایی که می گذارد استفاده می شود. تخم های بارور شده به زنبورهای کارگر تبدیل می شوند و کلنی در هر فصل به هزاران عدد نیاز دارد.

ژنتیک پهپادهای دخیل در جفت گیری در زنبورهای کارگر-اما همه آنها یک پدر نخواهند داشت. تمام مایع منی با هم مخلوط شده و در اسپرماتکای ملکه ذخیره می شود.

اما ملکه مادر تمام زنبورهای کندو است. بنابراین، ماده ژنتیکی او در تک تک زنبورها وجود دارد.

هیچ تضمینی برای پرورش زنبور عسل یا هر نوع زندگی دیگری وجود ندارد. با این حال، برخی از ویژگی های کلی وجود دارد که زنبورداران در چه زمانی به دنبال آن هستند انتخاب کلنی پرورش دهنده

حتی یک مقیاس کوچک زنبورداری که چند ملکه تولید می کند باید از بین این صفات مطلوب انتخاب شود.

  • کلنی به خوبی زمستان گذرانی کرد
  • تولید عسل خوب
  • خلق و خوی آرام
  • مقاومت در برابر بیماری / آفات

مانند هر برنامه جفت گیری، خوب است که برخی از ژنتیک های جدید را گهگاه وارد ترکیب کنید. اما، همخونی نگرانی بزرگی برای زنبورداران سرگرمی نیست.

این به این دلیل است که ملکه “جفت باز” است – به این معنی که او در طبیعت با هواپیماهای بدون سرنشین از مستعمرات دیگر جفت گیری می کند.

پیوند ملکه ها

یکی از محبوب ترین روش های تولید ملکه از فرآیند پیوند استفاده می کند. این روش که به عنوان روش Dolittle شناخته می شود، توسط GM Dolittle در اواخر دهه 1800 تکمیل شد.

پیوند صحیح نیاز به کمی تلاش دارد، اما یکی از راه‌های پیوند است در مدت زمان کوتاهی تعداد زیادی ملکه تولید می کند.

تصویر لارو زنبور جوان مناسب برای پرورش ملکه.

پیوند لارو به سلول میله

تخم های گذاشته شده در سلول ها در عرض 3 روز تبدیل به لارو ریز می شوند. جوان بسیار کوچک لارو به سلول مخصوص دیگری منتقل می شود (پیوند). توسط زنبوردار ارائه شده است.

لارو باید 12-24 ساعت بسیار جوان باشد و از تخم های بارور شده باشد. فقط تخم های بارور شده زنبورهای ماده تولید می کنند: کارگر یا ملکه.

ابزار مخصوص پیوند برای جابجایی لارو زنبور عسل استفاده می شود اما من زنبورداران را دیده ام که از نی جارو نیز استفاده می کنند. زنبوردار به چشمان خوب و دستی ثابت نیاز دارد تا لارو را بدون آسیب از سلولی به سلول دیگر بردارد.

یک نوار سلولی خاص (که شبیه نوار بالایی یک قاب معمولی به نظر می رسد) دارای یک شیار است که نگه می دارد فنجان های مصنوعی ملکه. به هر فنجان یک لارو داده می شود.

قرار دادن لارو در Swarm Box/Cell Builder

نوار لارو پیوندی به جعبه کوچکی از زنبورهای بدون ملکه داده می شود که هیچ بچه ای وجود ندارد. به این می گویند a جعبه ازدحام (که فکر می کنم گیج کننده است، بنابراین برخی از زنبورداران آن را “سازنده سلول” نامیدند).

جعبه ازدحام حاوی 4-5 پوند زنبورهای پرستار جوان و 2-3 قاب شهد و گرده است. تهویه خوب و یک منبع آب کوچک فراهم شده است. این واحد اغلب در یک مکان تاریک خنک با زنبورها بسته به مدت 24 ساعت قرار می گیرد.

در طول زمان حبس، زنبورهای داخل متوجه می شوند که به یک ملکه نیاز دارند. بدون هیچ جوجه ای در داخل برای مراقبت، تلاش آنها بر روی تغذیه لارو پیوند شده متمرکز است. آنها همچنین شروع به ساختن فنجان ها می کنند سلول های ملکه.

پس از 24 ساعت، جعبه ازدحام باز می شود و نوار سلولی با لارو خوب تغذیه شده به یک “کلنی نهایی” داده می شود.

تکمیل کلنی سلول های ملکه را می سازد

کلنی نهایی یک کندوی پرجمعیت قوی از زنبورها با ملکه تخمگذار است. او باید جدا از سلول های در حال رشد نگه داشته شود وگرنه آنها را از بین می برد.

به طور معمول، ملکه کندو در جعبه پایین با چند قاب خالی، قاب های قرار می گیرد نوزاد کلاه دار و مقداری عسل و گرده یک حذف کننده ملکه در بالای این جعبه قرار می گیرد.

جعبه دوم در بالای آن قرار دارد حذف کننده ملکه. این باید شامل تمام بچه های باز یا “شیر” در کندو باشد.

این شامل تخم‌ها و لارو با نوار سلولی حاوی سلول‌های در حال رشد ما در وسط است. چندین قاب عسل و گرده / شهد نیز در این جعبه بالایی وجود دارد.

زنبورهای پرستار در کلنی توسط فرمون‌هایی که از بچه‌ها خارج می‌شوند به جعبه بالایی کشیده می‌شوند. در اینجا آنها از همه جوجه ها مراقبت می کنند و به تغذیه و ساخت سلول های ملکه ادامه می دهند.

شلوغ بودن کلنی در این پیکربندی، انگیزه ازدحام را تشویق می کند.

تصویر نوزاد زنبور عسل درپوش برای سلول ساز.

انتقال سلول های ملکه جدید به هسته های جفت گیری

پس از حدود 9 روز در کلنی نهایی، سلول های ملکه شما به بلوغ نزدیک می شوند. این می تواند در هوای بسیار گرم سریعتر اتفاق بیفتد، بنابراین آماده باشید.

ما باید قبل از بیرون آمدن سلول اول، سلول ها را حذف کنید. در غیر این صورت، اولین نفری که از تخم خارج می شود، بقیه را در داخل سلول های خود می کشد.

هر سلول ملکه در یک هسته جفت گیری یا کندوی بدون ملکه قرار می گیرد. هنگامی که ملکه جدید ظهور کرد و بالغ شد، حدود 1 هفته بعد پرواز جفت گیری خود را انجام می دهد. در صورت موفقیت، به کندو برمی گردد و ظرف چند روز شروع به تخمگذاری می کند.

مزایا و معایب پیوند

پیوند یک روش سرگرم کننده برای شرکت در پرورش ملکه است. این یک روش اثبات شده است که برای بیش از 100 سال استفاده شده است.

آن است ساده ترین راه برای تولید تعداد زیادی ملکه زنبور عسل در یک بازه زمانی کوتاه با این حال، بدون چالش نیست.

پرورش ملکه زنبورهای متعدد به منابع بسیار نیاز دارد. زنبوردار باید تجهیزات مورد نیاز و زنبورهای کارگر کافی برای ذخیره سازی آن سلول سازها و کلنی های تکمیلی را داشته باشد.

روند نیز شامل کمی دستکاری کندو در رابطه با انتقال زنبورها از یک جعبه به جعبه دیگر و جابجایی قاب ها به اطراف است. پیدا کردن و جابجایی لاروهای کوچک بدون آسیب رساندن به آنها برای بسیاری از زنبورداران دشوار است.

استفاده از کیت پرورش ملکه

پیوند زدن نیاز به دستی ثابت و اعصاب خوب دارد. برای آن دسته از زنبوردارانی که می خواهند چندین ملکه پرورش دهند اما ممکن است وظیفه پیوند با دست را نداشته باشند، گزینه دیگری وجود دارد: با استفاده از کیت پرورش ملکه

دو کیت متداول برای پرورش ملکه سیستم جنتر و سیستم نیکوت هستند. اینها کیت ها حاوی جعبه های شانه سلولی ویژه هستند با شاخه های قابل جابجایی

ملکه به مدت 4 روز در جعبه (روی شانه) نگهداری می شود. سپس شاخه های حاوی تخم ها/لارو جوان او برداشته شده و به نوار سلولی مخصوص متصل می شوند. از آنجا ملکه ها به روش معمولی بزرگ می شوند.

در معایب استفاده از کیت پرورش ملکه این است که آنها بسیار گران هستند و شامل بسیاری از قطعات کوچک هستند که باید دستکاری شوند.

استفاده از سلول‌های طبیعی ملکه روی شانه برای ایجاد تصویر جدید ملکه زنبور عسل.

آراستفاده از ملکه زنبور عسل به طور طبیعی

اگر زنبوردار فقط به چند ملکه اضافی نیاز دارد و نمی خواهد پیوند بزند، هرگز نترسید. راه های زیادی برای دادن یک قاب تخم به یک کلنی بدون ملکه و اجازه دادن به آن ها برای ایجاد سلول های ملکه خود وجود دارد.

زنبورها سال‌هاست که ملکه می‌سازند و اکثراً نتایج موفقیت‌آمیزی داشته‌اند. پس از آماده شدن می توان از سلول های ملکه روی یک قاب استفاده کرد در جفت گیری nucs یا سایر کلنی های بدون ملکه. زنبوردار کنترل چندانی ندارد اما آنقدر هم کار فشرده نیست.

نکاتی برای تولید زنبورهای ملکه خود

مراقب باش کی برای اولین بار تولید ملکه را امتحان کردم. اوایل بهار زمان خوبی برای شروع است زیرا این زمان رشد کلنی های طبیعی است. با این حال، خیلی زود شروع نکنید.

جمعیت سلول سازان، کلنی های تکمیل کننده یا هسته های جفت گیری باید زنبورهای کافی برای حفظ کلنی و گرم نگه داشتن نوزادان داشته باشند.

همچنین، پهپادها باید برای جفت گیری این ملکه های باکره جدید و آب و هوای خوب برای انجام این کار در دسترس باشد.

پرورش ملکه بسیار سرگرم کننده است. همچنین کار زیادی است و نیاز به توجه به جزئیات دارد تا سلول های ملکه را در تاریخ مناسب از یک جعبه به جعبه دیگر منتقل کنید. اگر زمان و منابع لازم برای انجام کار را دارید – باید آن را امتحان کنید.

سفارش فوری عسل ♥