استفاده از روغن های ضروری برای زنبورهای عسل


استفاده كردن اسانس ها در زنبورداری به یک روش بسیار محبوب برای ترویج کلنی های سالم تبدیل شده است. در حالی که این محصولات درمانی برای مشکلات پیش روی کلنی های ما نیستند، بسیاری از مردم معتقدند که می توانند تأثیر مثبتی داشته باشند، اما استفاده از هر چیزی در کندو باید با احتیاط انجام شود. می تواند استفاده از اسانس به زنبور عسل شما کمک می کند؟

روغن های ضروری ممکن است سلامت زنبور عسل را بهبود بخشند

زنبورهای عسل جلوی کندو با تصویر بطری اسانس.

کلنی های زنبور عسل در دنیای طبیعی زندگی می کنند و در معرض آفات متعدد، آفت کش ها و غیره قرار دارند. همه ما می خواهیم کلنی های زنبور سالم داشته باشیم.

و این گرده افشان های بالدار سیستم های بسیار خوبی برای مراقبت از خود دارند. آنها خیلی وقت است که خوب هستند.

با این حال، زنبورهای ما در معرض فشارهای فزاینده ای از مسائل زیست محیطی و جدید قرار گرفته اند آفات و بیماری ها در سالهای اخیر.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

با کاهش سلامت زنبورها، ما شاهد تمایل به روش های طبیعی تر برای نگهداری زنبورها هستیم. علاقه به استفاده از ترکیبات طبیعی به جای مواد شیمیایی مصنوعی همچنان در حال افزایش است.

هجوم کنه واروآ منجر به سلامت کلنی ضعیف می شود

من همیشه به دانش آموزان در من می گویم کلاس آنلاین زنبورداری که کنترل واروآ یکی از مهمترین کلیدهای موفقیت زنبورداری است.

با استفاده از متعارف روش درمان کنه واروآ اولین قدم است اما می توانید گزینه های دیگر را نیز بررسی کنید. با این حال، همیشه بررسی کنید تا مطمئن شوید که آنها ایمن و موثر هستند.

در حال استفاده اسانس برای کنترل کنه یک گزینه طبیعی تر برای مواد شیمیایی سخت است؟ شاید. اما این تنها در صورتی صادق است که درمان اثربخشی خوبی داشته باشد (به این معنی که کار می کند) و آسیب دیگری به کلنی وارد نشود.

ما می دانیم که کلنی هایی با بارهای بالایی از کنه های واروآ رشد نمی کنند. و مستعمرات ناسالم بسیار بیشتر مستعد ابتلا به ویروس ها و سایر مشکلات هستند.

البته این فقط کنه ها نیستند که زنبورهای ما را تحت تاثیر قرار می دهند. تغییرات محیطی و آلودگی به سلامت کندو کمک می کند.

تصویر کلنی با کنه های واروآ در نوزادان قبل از درمان اسانس.

این محیط مناسبی برای توسعه نیست زنبورهای جوان که در معرض یک رژیم غذایی متنوع و در حال کاهش هستند. یک کلنی زنبور عسل در وضعیت نامناسبی احتمال شکست خوردن آن بیشتر است.

زنبورداران از لحاظ عاطفی و مالی از بین می‌روند که کلنی پس از آن در اثر کنه‌ها و مسائل مربوط به سلامتی از بین می‌روند.

برخی در ناامیدی روش های غیرمجاز را امتحان می کنند. برخی از اینها ایده های عالی هستند که جلوتر از زمان خود هستند و برخی می توانند به فاجعه ختم شوند.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

هستند روغن های ضروری برای استفاده از کندو ایمن هستند؟

در مبارزه برای حفظ سلامت کندو، ایده استفاده از روغن های طبیعی در برنامه زنبورداری شما جذاب است. آنها محصولات طبیعی هستند، بنابراین ما باید کمی نگرانی داشته باشیم، درست است؟

دقیقاً نه، حتی اگر این روغن ها محصولات طبیعی هستند – به این معنی نیست که آنها باید “ناخواسته” استفاده شوند. آنها ترکیبات قدرتمندی هستند و در صورت استفاده نادرست می توانند آسیب بزرگی به بار آورند.

استفاده از اسانس ها به عنوان مکمل غذایی برای زنبورهای عسل در دنیای زنبورداری رایج است.

با این حال، برخی از روش های کاربرد و بسیاری از روغن ها از نظر قانونی برای استفاده در کندوها مورد تایید نیستند.

پس چرا زنبورداران از آنها استفاده می کنند؟ زیرا زنبورها بیمار هستند و زنبورداران می خواهند آنها را نجات دهند. و اغلب، آنها آن را امتحان می کنند زیرا کسی آن را پیشنهاد کرده است.

در گذشته، اکثر درمان های تایید شده کنه حاوی مواد سمی بود که در موم و عسل کندو تجمع می یابد. اینها هنوز وجود دارند، اما جایگزین های جدیدی در بازار آمده است.

فواید استفاده از روغن های ضروری در زنبورداری

  • کمک به کنترل کنه های نای (یک مشکل کمتر کنه)
  • کاهش احتمالی کنه واروآ
  • کمک به پیشگیری نوزما (بیماری روده ای)
  • کمک به معرفی ملکه جدید
  • به عنوان یک فریب ازدحام استفاده کنید
  • از کپک زدن شربت جلوگیری کنید

محبوب ترین روغن های مورد استفاده در زنبورداری عبارتند از: روغن آویشن، روغن نعناع و روغن علف لیمو. برخی منابع توصیه می کنند روغن زمستانه، و روغن درخت چای همچنین.

روغن آویشن حاوی تیمول است. به کنترل کمک می کند کنه واروآ قاتل اصلی زنبور عسل است مستعمرات در سراسر جهان

بخارات کنه ها را گیج می کند و منافذ تنفسی آنها را مسدود می کند. تیمول همچنین در برابر قارچ فعال است و تا حدودی در کنترل کنه های نای موثر است.

روغن نعناع مانند آویشن عمل می کند. این عطر معمولی زنبورها را می پوشاند (و پیدا کردن آنها را برای کنه ها سخت تر می کند). این فرمون های کلنی معمولی را تقلید نمی کند یا با آن تداخل نمی کند.

این فرمون های مهم فعالیت های داخل کندو را کنترل می کنند. ما نمی خواهیم چیزی اضافه کنیم که زندگی عادی مستعمره ها را تا حد زیادی مختل کند.

روغن علف لیمو برای زنبورها

اسانس علف لیمو – محبوب ترین روغن مورد استفاده برای زنبور عسل علف لیمو است. از آن به عنوان درمانی برای آفات، مکملی برای تقویت سلامتی یا طعمه ای برای فریب دادن استفاده می شود زنبور عسل ازدحام به تله می رود.

علف لیمو ضد قارچ، ضد ویروس و ضد باکتری است. برخی از فرمون های رایج زنبور عسل را تقلید می کند. هنگام استفاده از هر محصول علف لیمو با کندوی ضعیف مراقب باشید.

رایحه ممکن است جذب شود زنبورهای دزد از کندوهای قوی تر کلنی ضعیف‌تر ممکن است زنبورهای کافی برای محافظت از خود نداشته باشد و در نتیجه کندو از بین می‌رود.

دیگر مکمل های تغذیه زنبور عسل

اگر وقت ندارید دستور العمل های اسانس خود را برای زنبورهای خود تهیه کنید، شما چند گزینه دارید که آماده استفاده هستند.

عسل ب سالم” (HBH) یک مکمل محبوب برای بهبود سلامت کلنی زنبور عسل است. این یک ترکیب اختصاصی حاوی روغن های ضروری و سایر مواد است. مقدار کمی HBH اضافه شده به آب قند به عنوان یک تقویت کننده تغذیه ای عمل می کند.

بسیاری از زنبورداران از مخلوط آب قند 1:1 برای تحریک استفاده می کنند پرورش نوزاد. این مکمل به تازه نگه داشتن شربت کمک می کند.

من سال ها از آن استفاده کرده ام و نمی توانم به اندازه کافی چیزهای خوبی در مورد محصول بگویم. شما همیشه یک بطری Honey B Healthy را در سوله تجهیزات من پیدا خواهید کرد.

یکی دیگر از مارک های محبوب مکمل های خوراک با استفاده از روغن است طرفدار سلامتی از دریاچه مان. از آن همانند هانی بی سالم استفاده می شود.

این محصولات اغلب به آب قند اضافه می شوند و در آن مخلوط می شوند گرده گل و برای اسپری مستقیم روی زنبورها به آب قند اضافه می شود.

نکاتی برای درست کردن مخلوط اسانس خود

اکثر دستور العمل ها شامل یک جزء آب قند هستند. این یک واقعیت شناخته شده است که آب و روغن به راحتی با هم مخلوط نمی شوند.

پراکندگی روغن های شما به خوبی در آب قند با استفاده از آن آسان تر می شود پودر لسیتین. این پودر اختلاط محصولات شما را آسان می کند و هیچ آسیبی به زنبورها نمی رساند. فقط مقدار کمی مورد نیاز است بنابراین برای مدت طولانی دوام می آورد. ممکن است آن را به عنوان گرانول لسیتین تبلیغ کنید.

نحوه استفاده از روغنهای ضروری در کندو

رایج ترین روش استفاده مخلوط کردن دستور روغن در شربت شکر است. این پس از آن است به زنبورها تغذیه می شود.

هنگام استفاده از آنها در آب قند زنبور عسل مراقب باشید. دستور العمل ها را دنبال کنید، به دقت اندازه گیری کنید. روغن های ضروری مواد قدرتمندی هستند! می دانم که این را زیاد می گویم، اما یادآوری آن بسیار مهم است.

بسیاری از زنبورداران مخلوط را (مخلوط با آب قند) مستقیماً روی زنبورهای عسل اسپری می کنند. این کار را با احتیاط انجام دهید! زنبورها را سرد نکنید و مستقیماً داخل سلول ها اسپری نکنید. من زنبورداران مبتدی را تشویق می کنم که سمپاشی نکنند و به جای آن غذا بدهند.

زنبوردار در حال تغذیه اسانس ها در آب قند به کلنی تصویر.

گرده گل با روغن های ضروری

هنگامی که به درستی استفاده شود، دانه های گرده ای که از قبل حاوی اسانس هستند می تواند انتخاب خوبی برای زنبوردار باشد.

مهم است که به خاطر داشته باشید که از گرده گل ها باید با مراقبت EXTREME در مناطقی که دارای سوسک های کندو کوچک. آنها می توانند یک مستعمره را در مدت زمان کوتاهی نابود کنند. اکثر زنبورداران که از آنها رنج می برند از تله های سوسک کوچک کندو استفاده کنید.

تو می توانی پت های گرده پروتئینی خود را بسازید. آنها را می توان منجمد کرد و در صورت نیاز استفاده کرد. زمان استفاده از آنها و میزان استفاده به مکان شما بستگی دارد.

دستور العمل های محبوب اسانس زنبور عسل

دستور العمل شماره 1 تقویت سلامت زنبور عسل

** خوب مخلوط کنید – همیشه قبل از استفاده تکان دهید – 2 قاشق غذاخوری از این کنسانتره را در یک لیتر آب شکر استفاده کنید

دستور العمل شماره 2 تقویت سلامت

در مخلوط کن (5 دقیقه) کاملاً مخلوط کنید. در پارچ ½ گالن بریزید و به اندازه ای آب اضافه کنید تا 2 لیتر شود.

اسانس ها را گرم نکنید. این یک کنسانتره ایجاد می کند. از 1 فنجان کنسانتره به 1 گالن شربت خنک استفاده کنید.

روغن های معطر و روغن های معطر

روی تصویر میله‌های بالای کندوی عسل را با روغن‌های ضروری چرب کنید.

شیرینی های روغنی مانند گذشته محبوب نیستند اما برخی از زنبورداران هنوز از آنها استفاده می کنند. ترکیبی از کریسکو و شکر – آنها در ابتدا برای مبارزه استفاده می شدند کنه های نای

افزودن روغنهای ضروری “ممکن است” مقداری کنترل واروآ را فراهم کند. روغن زیتون را می توان در اکثر اوقات سال روی کندوها استفاده کرد. اما، آنها مطمئناً در هوای گرم آشفته هستند! بنابراین، زنبوردارانی که هنوز از آنها استفاده می کنند، بیشتر در زمستان این کار را انجام می دهند.

هنگام جمع آوری عسل برای مصرف انسان نباید از آنها استفاده شود. علاوه بر نامرتب بودن، پتک ها نیز ممکن است باعث ایجاد مشکل شوند آفات زنبور عسل

هنگام تلاش روغن های طبیعی در زنبورداری از مقادیر بسیار کم استفاده کنید – بیشتر مردم مقدار زیادی محصول اضافه می کنند. با توجه ادامه بدهید.

ما شواهد محکمی نداریم که نشان دهد استفاده از روغن‌های ضروری می‌تواند مشکلات کنه واروآ را کنترل کند. اما، آنها ممکن است از راه های دیگری به سلامت زنبور عسل کمک کنند که به رشد کندوهای مولد کمک می کند.

اگر تصمیم به استفاده از اسانس در کندوهای خود دارید، ابتدا تحقیق کنید و به نظر تنها یک منبع اعتماد نکنید. (حتی اگر من باشم.. LOL)

کهیرهای خود را تحت نظر داشته باشید و در صورت لزوم برخی از درمان‌های نرم‌تر دیگر مانند اسید اگزالیک یا اسید فرمیک. هر دو در شرایط خاص به خوبی کار می کنند.

سوالات متداول

آیا روغن نعناع فلفلی به زنبور عسل آسیب می رساند؟

روغن نعناع رایحه ای دارد که زنبورها آن را ترجیح نمی دهند. گاهی اوقات برای منصرف کردن زنبورها از یک منطقه استفاده می شود. تا زمانی که به صورت رقیق استفاده می شود نباید به زنبورها آسیب برساند.

چگونه از روغن های ضروری برای زنبور عسل استفاده می کنید؟

رایج ترین روش استفاده از اسانس ها در زنبورداری افزودن آنها به غذا است. فرمول های آب شکر و گرده گل نمونه های خوبی هستند. در برخی از دستور العمل ها، زنبورها به آرامی با مخلوط اسانس اسپری می شوند – اما این باید با احتیاط انجام شود.

آیا اسانس ها به زنبور عسل آسیب می رسانند؟

هنگامی که بسیاری از روغن ها در استحکام و کاربرد مناسب استفاده می شوند سلامت زنبور عسل را بهبود می بخشند. اما، حتی اسانس های طبیعی نیز می توانند برای زنبورها و سایر حشرات سمی باشند.

سفارش فوری عسل ♥