ازدحام زنبورهای بزرگ در کندو طعمه من


اکثر زنبورداران در برخی مواقع حرکت دسته جمعی به داخل کندوی طعمه را تجربه خواهند کرد. ما همیشه با تله ها و جعبه ها خوش شانس نیستیم – اما گاهی اوقات همه چیز خوب پیش می رود. این یک داستان واقعی در مورد کندوی طعمه مورد علاقه من و هیجانی است که در یک تابستان تجربه کردم. جمع آوری یک دسته زنبور بزرگ از این کندوی طعمه عالی بود. این اولین تجربه بزرگ من بود دسته ای از زنبورهای عسل.

My Bait Hive Bee Swarm – یکی که دور نشد!

کندوی طعمه قدیمی در یک درخت با زنبورها در ورودی

تصویر صحنه…. این خیلی سال پیش بود و من چند سالی بود که از زنبور عسل نگهداری می کردم. تابستان گرم کارولینای جنوبی است، آیا نوع دیگری وجود دارد؟

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

کندوی طعمه من متشکل از یک بدن کندوی رنگ نشده قدیمی چند ماه است که روی یک درخت در حدود 50 متری حیاط زنبور عسل من نشسته است.

چگونه کندوی طعمه خود را راه اندازی کنم

در داخل جعبه (با یک تخته سه لا روی میخ و رویه چوبی متصل با پیچ برای جدا کردن آسان)، من فقط 2 قاب دارم – هر دو با مقداری موم قدیمی در طرفین.

هیچ دلیل خاصی برای انتخاب این قاب ها وجود نداشت، آنها خوش دست بودند و کمی “بوی شانه” روی آنها بود.

کندوی طعمه حدود 7 فوت از زمین فاصله دارد. این نسبتاً کم است زیرا اکثر منابع مکان بالاتر را پیشنهاد می کنند. با این حال، من باید بتوانم آن چیز را پایین بیاورم!

کندوی طعمه ای که در آن موفق است گرفتن یک دسته زنبور می تواند بسیار سنگین شود – خیلی سریع. من دائماً کندوهای طعمه خود را بررسی می کنم و زنبورها را در اسرع وقت حذف می کنم.

بعد از اینکه سعی کردم یک جعبه سنگین پر از زنبورها را در حالی که روی ATV ایستاده بودم پایین ببرم، تصمیم گرفتم دیگر اجازه ندهم همه چیز تا این حد پیش برود.

ملاحظات مهم در راه اندازی کندوی طعمه من

  • کندوی طعمه شما به یک کف محکم نیاز دارد
  • در حالت ایده آل باید 8-13 فوت از زمین فاصله داشته باشد (مگر اینکه مثل من شورشی باشید)
  • یک ورودی کوچک برای زنبورها داشته باشید تا بتوانند از آن دفاع کنند
  • کندو طعمه را در مکانی سایه قرار دهید

ازدحام مورد علاقه من برای استفاده

A خریداری شده است ازدحام فریب اوایل اسفند در کندو گذاشته شده بود و مقداری مایع نیز اسپری کردم فرمانده ازدحام در اطراف جلو – با دریافت برخی به عنوان نمونه.

طی چند هفته آینده، حداقل هفته ای یک بار کنار تله راه می رفتم. آخر هفته گذشته، متوجه شده بودم که چند زنبور در حال بررسی جعبه بودند. عالی .

این ها بودند زنبورهای پیشاهنگ زمانی که یک مستعمره برای ازدحام کردن آماده می شود، پیشاهنگان به دنبال خانه های مناسب می گردند.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

با استفاده از روشی مرموز، اکثر پیشاهنگان در مورد یک مکان تصمیم می گیرند. هنگامی که این اتفاق می افتد، ازدحام پرواز کرده و به خانه جدید خود پرواز می کنند.

کتاب های زیادی در مورد کندوهای طعمه و تله های دسته جمعی نوشته شده است. اطلاعات متناقض زیادی پیدا خواهید کرد اما اجازه ندهید که شما را دلسرد کند. این نشان می دهد که راه های زیادی برای موفقیت با زنبورها وجود دارد.

چرا زنبورداران می خواهند ازدحام را بگیرند

آیا شما می خواهید جذب دسته زنبورها از کندوهای خودت یا دیگران؟ هر دو در واقع. من سعی می کنم کهیرهایم را مدیریت کنم تا از ازدحام زیاد جلوگیری کنم تا حد امکان – به ویژه در طول جریان عسل.

اما، وقتی آنها ازدحام می کنند، مطمئناً ترجیح می دهم قبل از اینکه از ملک خارج شوند، آنها را بگیرم.

و اگر من از یک کلنی وحشی (وحشی) یا کندوی شخص دیگری انبوهی بگیرم – این هم عالی است! تله‌های خود را زود برپا کنید، کلنی‌ها شروع به رشد می‌کنند جریان شهد اولیه.

احساس هیجان در اطراف کندو طعمه

وقتی آخر هفته گذشته زنبورهای پیشاهنگ را دیدم که کندوی من را بازرسی می کردند، هیجان در حال افزایش بود. هر روز به امید یافتن مستاجران جدید در جعبه ام بیرون می رفتم.

با این حال، با حضور بیشتر و بیشتر زنبورهای پیشاهنگ، اما بدون ازدحام زنبور، در تعلیق ماندم.

به شوهرم گفتم، “اگر هفته آینده در آن جعبه انبوهی نداشته باشم، تعجب خواهم کرد.” در طول این مدت در کارولینای جنوبی، روزهای گرمی داشتیم.

Swarm Moves in My Swarm Trap

یک روز بعد از ظهر، از کار پاره وقتم به خانه رسیدم، خسته و مشتاقانه منتظر یک شب بافتنی و تماشای تلویزیون بودم. هوم، بهتر است بیرون بروید و کندو طعمه را بررسی کنید اولین.

من در سراسر مرتع قدم می زنم (بزها برای شرکت همراه می شوند)، همانطور که به کندوی طعمه نزدیک تر می شوم، یک پرده سیاه در جلوی آن می بینم. فکر می کنم – عجب نوعی زباله پلاستیکی روی کندوی طعمه من پریده است.

چند قدم نزدیکتر نشان می دهد که پرده سیاه زباله نیست – دیوار بزرگی از زنبورهای عسل است. دور خودم می چرخم (مجموعه بزهایم را به شدت می ترسانم) و برای نیکون به خانه برمی گردم.

من هرگز چنین دیوار بزرگ / دسته ای از زنبورها را در جلوی جعبه ندیده بودم. گروهی تازه از راه رسیده بود و خیلی بزرگ بود.

ورود دسته زنبورها به کندوی طعمه

سوراخ ورودی تقریبا پوشیده شده بود. چه مدت آنجا بودند؟ چند زنبور داخل آن بودند؟

به نظر می رسید که به تعداد زنبورهایی که از سوراخ ورودی بیرون می آمدند، تصمیمی می گرفتم. به طور معمول، ایده خوبی است که یک دسته را برای چند روز در کندو طعمه بگذارید. ولی….

اگر یک گروه بسیار بزرگ سعی کند یک جعبه خیلی کوچک را اشغال کند، اغلب روز بعد آن را ترک می کند.

با خطر انجام کار اشتباه، نتوانستم کاری انجام دهم. من مجبور شدم این زنبورها را پایین بیاورم و در یک جعبه دائمی قرار دهم.

جمع آوری زنبورها از کندو طعمه!

ATV با تجهیزات زنبورداری برای برداشت یک دسته از کندوی طعمه

یک سفر سریع به سوله تجهیزات. سپس، من با یک پایه، یک بدنه کندو (و کم عمق به دلیل اندازه ازدحام) 10 قاب در بدنه کندو و 10 قاب در سطح کم می رسم.

کنار حیاط زنبور عسل توقف کردم و 1 قاب کم عمق از نوزادان (بچه زنبورها) را از یک قوی گرفتم کلونی nuc.

ازدحام ها معمولاً بچه دار نمی شوند حتی اگر بچه های آنها نباشند! بنابراین من به این امیدوار بودم نسل زنبور عسل خواهد شد ازدحام را به ماندن تشویق کنید حتی اگر در حین حرکت با آنها تداخل دارم.

یک پایه در نزدیکی ازدحام زنبور عسل با بدن کندو جدید برپا شده است. من نمی توانم ازدحام را همانطور که روی اندام درخت انجام می دهید، تکان دهم.

پشت بدن کندو (با زنبورها) را می گیرم و سعی می کنم به آرامی آن را پایین بیاورم.

این فرآیند “تا حدودی” کار می کند و کندو را پایین می آورم اما تعدادی از توده بزرگ زنبورها روی زمین می افتند (اوه امیدوارم ملکه داخل جعبه بوده باشد).

مقدار زیادی از روی کندوی طعمه داخل کندوی باز می ریزم. اگر بتوانم ملکه را در جعبه جدید بیاورم، زنبورهای دیگر به سمت او پرواز می کنند، بنابراین هدف من این است!

انتقال زنبورها از کندوی طعمه به جعبه کندوی جدید که روی پایه نشسته است.

پیدا کردن ملکه زنبور عسل در یک ازدحام

من به اندازه کافی خوش شانس هستم که ملکه را می بینم (با فرض اینکه فقط یکی باشد – ممکن است بیشتر باشد) و او بدون علامت است.

از آنجایی که تمام ملکه‌های من علامت‌گذاری شده‌اند – در واقع این یک روز عالی است زیرا من به تازگی یک دسته زنبور بزرگ را شکار کرده‌ام که به احتمال زیاد از کندوهای من نیامده است.

اعضای گروه زنبورها در داخل کندو جدید به ملکه خود می پیوندند.

آیا می توانید بگویید “زنبورهای آزاد”! اوه، یک کره بزرگ از زنبورها از کندو روی زمین افتادند! جای نگرانی نیست اگر ملکه در حال حاضر در جعبه جدید است، این کارگران ظرف چند دقیقه فرمون های او را بو می کنند و به او می پیوندند.

موفقیت من ملکه زنبور عسل

ما موفقیت داریم. کارگران در حال ورود به کندو هستند. صفحه تلسکوپ را روی کندو می گذارم و آن را با یک بند بسته می کنم تا تمام قسمت های کندو را در کنار هم نگه دارد.

باز گذاشتن قسمت جلو، به زنبورهای خارج از جعبه اجازه می دهد تا خواهران خود را پیدا کنند و به کلنی بپیوندند.

وقتی تاریک شد، جعبه را به خانه برمی گردم حیاط زنبور عسل یا زنبور عسلy، قرار دادن چند اندام درخت یا علف های بلند جلوی در ورودی کندو.

وقتی صبح می شود، زنبورهایی که کندو را ترک می کنند متوجه می شوند که در مکانی جدید هستند و به کار ساخت کلنی می پردازند.

به طور معمول من همیشه به یک دسته غذا می دادم (و شما باید – همیشه!) اما آب و هوای خوبی داریم و شکوفه های زیادی داریم، بنابراین تصمیم گرفتم آنها را تا فردا تنها بگذارم.

سپس من کلنی را ارزیابی می کنم و احتمالاً یک فیدر اضافه می کنم تا به آنها کمک کند تا شروع خوبی داشته باشند.

وای…. خیلی برای یک شب آرام

سفارش فوری عسل ♥