ابعاد کندو لانگستروت {ورودی و خروجی}


این طرح کندو که توسط کشیش لورنزو لانگستروت در اواسط دهه 1800 توسعه یافت، انقلابی در زنبورداری مدرن ایجاد کرد. این به استاندارد صنعتی تبدیل شد و هنوز هم امروزه پرکاربردترین سبک کندو است. در ابعاد کندو لانگستروت امکان استفاده موثر از منطقه داخل کندو توسط زنبورها و مدیریت بهتر توسط زنبوردار. از ساخت قاب گرفته تا ساختمان های بزرگ ساخته شده برای نگهداری تجهیزات، اندازه گیری کندو لنگ در تمام زمینه های زنبورداری در نظر گرفته می شود.

کندوهای لانگستروت با اندازه استاندارد در یک تصویر حیاط زنبور عسل روی هم چیده شده اند.

اندازه گیری استاندارد لانگستروت

یکی از ویژگی های کلیدی کندوهای لنگستروت، قابلیت گسترش است. با افزودن جعبه های اضافی، زنبوردار می تواند فضای داخلی کلنی را به راحتی افزایش دهد.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته را بخوانید.

چیدمان جعبه های زنبور عسل را اغلب می گویند: پیکربندی کندو. در اکثر مناطق، چندین جعبه برای استفاده تنها توسط کلنی زنبور عسل مورد نیاز است. در اینجا نوزادان را پرورش می دهند و برای فصل زمستان غذا ذخیره می کنند.

بالاترین جعبه های کندو به طور کلی “عسل فوق العاده” در نظر گرفته می شوند. این جعبه ها در زمانی برای سهم زنبوردار از محصول عسل برداشته می شود.

زنبورستان با اندازه های مختلف تصویر کندوهای لانگستروت.

چند جعبه زنبور عسل بخشی از پیکربندی استاندارد کندو شما هستند؟ خوب، این تا حدی به محل زندگی شما بستگی دارد.

یک زنبوردار در فلوریدا ممکن است فقط به 1 یا 2 جعبه برای خانواده زنبور عسل نیاز داشته باشد. در حالی که زنبورداران در شمال ایالت مین مطمئناً به چندین جعبه فقط برای زنبورها نیاز دارند تا از غذای زمستانی خود استفاده کنند و ذخیره کنند.

در ابعاد داخل و خارج کندو مهم هستند. هنگامی که زنبورداران تجاری ساختمان هایی را برای نگهداری تجهیزات یا حتی کندوهای کامل طراحی می کنند، باید اندازه کندوها را در نظر بگیرند.

به همین ترتیب، اگر می خواهید یک تریلر بسازید تا چند کندو را به یک جریان شهد خاص برساند، باید بدانید که چقدر بزرگ هستند.

برای زنبوردارانی که مایلند تجهیزات زنبورداری خود را بسازند، اندازه گیری های داخلی مهم است. این تضمین می کند که قاب های خریداری شده به درستی جا می شوند و با کندوهای دیگر قابل تعویض هستند.

قاب های کم عمق پر از عسل در تصویر کندوی سبک لانگستروت.

ابعاد اصلی کندو از زبان استاندارد 10 فریم

شروع یک کندوی جدید یک زمان هیجان انگیز و پر از امید است. اکثر مستعمرات جدید با خرید شروع می شوند بسته زنبورها یا شاید یک گروه اسیر شده این خانواده کوچک زنبور عسل در حال رشد هستند – آنها را فقط با اصول اولیه شروع کنید.

کندو اولیه لانگستروت شامل موارد زیر است:

  • پوشش بیرونی بالا یا کندو
  • پوشش داخلی
  • جعبه های کندو (معمولاً عمیق)
  • تابلوی پایین

بیشتر زنبورداران سرگرمی از یک “بالای تلسکوپی” یا پوشش بیرونی استفاده می کنند. طرفین “تلسکوپی” از بالای جعبه بالا برای جلوگیری از باران و باد.

پوشش داخلی یک فضای مرده هوا ایجاد می کند تا به عایق بندی کندو کمک کند. یک سوراخ بزرگ در مرکز به عنوان یک پنجره مشاهده کوچک یا سوراخ دسترسی تغذیه بسیار مفید است. آن را نیز به تهویه کندو کمک می کند اجازه خروج هوای مرطوب

بدنه کندوی عمیق با تصویر ابعاد.

جعبه های زنبور لانگستروت که اغلب به آنها “سوپر” می گویند قلب کندو هستند. در اینجا تمام زندگی زنبور عسل اتفاق می افتد. اندازه‌های بیرونی تمام جعبه‌های کندوی لانگستروت 16 اینچ عرض و 19 7/8 اینچ طول است. *شما ممکن است متوجه تغییرات جزئی در بین مراجع مختلف شوید.

یک کلنی کوچک را نباید در کندوی بزرگ با جعبه های زیاد در بالا انداخت. کارگر کافی برای گشت زنی در این فضای باز وجود ندارد.

شروع با یک بدن عمیق یا کندوی معمولی است. اضافی جعبه های زنبور عسل را می توان اضافه کرد زیرا کلنی به فضای بیشتری برای نگهداری نوزادان یا عسل نیاز دارد.

در حالی که همه عرض و طول استاندارد خارجی را حفظ می کنند، 3 عمق (یا ارتفاع) جعبه ها وجود دارد. ارتفاع بدنه کندو (یا ابعاد عمیق) 9 5/8 اینچ، سوپر متوسط ​​6 5/8 اینچ و جعبه کم عمق 5 11/16 اینچ ارتفاع دارد.

به خاطر داشته باشید که کندوهای محلی شما ممکن است هر ترکیبی از این جعبه ها را داشته باشند. زنبوردار ممکن است در صورت نیاز آنها را با هم مخلوط کرده و تطبیق دهد. با این حال، اکثراً از 1 یا 2 بدنه از 9 بدنه کندو 5/8 اینچی برای زنبورها و جعبه‌های کوچک‌تر برای جمع‌آوری عسل استفاده می‌کنند.

در تخته پایین کندو در چندین سبک می آید برای سال ها، کف محکم استاندارد بود و هنوز هم توسط برخی از زنبورداران ترجیح داده می شود.

تخته پایینی علاوه بر اینکه به عنوان پایه ای برای نشستن جعبه ها عمل می کند، هدف دیگری نیز دارد. تخته های کناری ورودی کندو را فراهم می کند و چند اینچ از بدنه کندو امتداد می یابد (طول 22 اینچ).

این امر زنبوردار را قادر می سازد در صورت نیاز از کاهنده های ورودی استاندارد استفاده کند. چه زمانی تجهیزات زنبورداری خود را بسازید، دو طرف تخته پایین باید ارتفاع مناسبی داشته باشند – حدود 3/8 “. برخی از تخته های کف جامد قابل برگشت هستند و به زنبوردار امکان انتخاب دهانه 3/8 اینچ ارتفاع یا 7/8 اینچ را می دهد.

8 کهیر قاب

در سال های اخیر، کندوهای 8 قاب لانگستروت محبوبیت زیادی پیدا کرده اند. طول بیرونی یک جعبه 8 قاب هنوز 19 7/8 اینچ است. اما از آنجایی که این جعبه به جای 10 فریم تنها 8 فریم را در خود جای می دهد، عرض آن تنها 14 اینچ است.

این به زنبوردار این مزیت را می دهد که بتواند قاب ها را بین هر دو نوع جعبه مبادله کند. کوچکتر فقط فریم های کمتری را نگه می دارد.

بخش ویژه شانه سوپر

زنبوردارانی که بخش‌های شانه‌ای را با استفاده از ظروف مخصوص با فونداسیون تولید می‌کنند، ممکن است از جعبه‌ای با عمق ۴ ¾ اینچی استفاده کنند. آرایش دقیق بستگی به سیستم شانه ای دارد که زنبورها برای پر کردن انتخاب می کنند. این یک هنجار نیست و بیشتر زنبورداران سرگرمی سعی در تولید بخش های شانه ای ندارند.

بدنه کندوی ده قاب با تصویر قاب‌های خود فاصله‌دار.

قاب های فاصله دار به صاف نگه داشتن شانه کمک می کنند

در داخل جعبه های کندو از قاب های خود فاصله دار به سبک هافمن استفاده می شود. این قاب ها معمولاً ورقه های فونداسیون را نگه می دارند تا زنبورها را تشویق به تولید شانه مستقیم کنند.

هنگامی که به هم فشار داده می شوند، شانه های پهن تر نزدیک میله های بالایی طوری طراحی شده اند که فاصله مناسبی بین شانه ها ایجاد کنند. وجود فضای زیاد بین قاب ها یا بین قاب و قسمت بیرونی جعبه باعث می شود شانه فرز اضافی. می توان آن را خراش داد، اما اگر فاصله آن کم باشد، زنبورها آن را دوباره درست می کنند.

اندازه چوب مورد استفاده برای ساختمان کندو

نوع چوب مورد استفاده برای ساخت کندوها بسته به آنچه در منطقه شما موجود است کمی متفاوت است. درخت کاج رایج‌ترین چوب است که درخت سرو یکی دیگر از انتخاب‌های خوب است. اکثر پلان ها و اندازه گیری ها برای تخته ای با ضخامت 3/4 اینچ تنظیم می شوند.

استفاده از چوب با ضخامت متفاوت ممکن است اندازه گیری های داخلی شما را از بین ببرد مگر اینکه تنظیماتی را انجام دهید. ابعاد داخلی بدنه کندوی عمیق باید حدود L-18 3/8 اینچ، W-14 3/4 اینچ و D-9 5/8 اینچ باشد.

جستجو برای تجهیزات استاندارد زنبورداری

دانستن اندازه کندوها یک مهارت عملی است. نه، به نظر می رسد زنبورها اهمیتی نمی دهند، اما می تواند بازرسی کندو را برای شما آسان تر کند. نیاز به پایه کندو? خوب است که اندازه تقریبی رد پای کندوی خود را بدانید.

البته کندوهای لانگستروت اینطور نیستند تنها نوع کندو شما می توانید استفاده کنید. کندوهای نوار بالا، کندوهای Warre و سایرین نیز گزینه های خوبی هستند. با این حال، کندو لانگ بهترین انتخاب برای مبتدیان است.

مانند بسیاری از اقلامی که می توان به صورت تجاری خریداری کرد، اندازه های فردی متفاوت است. در حالی که این ایده که همه چیز استاندارد باشد و دقیقاً با هم تطبیق داده شود یک ایده آل عالی است – همیشه این واقعیت نیست.

تفاوت جزئی در اندازه گیری های ترجیحی از یک سازنده به سازنده دیگر وجود خواهد داشت. خوشبختانه، این تفاوت معمولاً به قدری ناچیز است که آسیب بزرگی وارد نمی شود. در صورت امکان، سعی کنید از تجهیزات استاندارد استفاده کنید. این زندگی شما را به عنوان یک زنبوردار آسان تر می کند.

سفارش فوری عسل ♥