ابعاد کندو لانگستروت {ورودی و خروجی}


این طرح کندو که توسط کشیش لورنزو لانگستروت در اواسط دهه 1800 توسعه یافت، انقلابی در زنبورداری مدرن ایجاد کرد. این به استاندارد صنعتی تبدیل شد و هنوز هم امروزه پرکاربردترین سبک کندو است. این ابعاد کندو لانگستروت امکان استفاده موثر از منطقه داخل کندو توسط زنبورها و مدیریت بهتر توسط زنبوردار. از ساخت قاب گرفته تا ساختمان‌های بزرگی که برای نگهداری تجهیزات ساخته می‌شوند، اندازه‌گیری کندو لانگ در تمام زمینه‌های زنبورداری در نظر گرفته می‌شود.

اندازه گیری استاندارد لانگستروت

کندوهای لانگستروت با اندازه استاندارد در یک تصویر حیاط زنبور عسل روی هم چیده شده اند.

یکی از ویژگی های کلیدی کندوهای لنگستروت، قابلیت انبساط پذیری است. با افزودن جعبه های اضافی، زنبوردار می تواند فضای داخلی کلنی را به راحتی افزایش دهد.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

پیکربندی کندو به چیدمان جعبه های زنبور عسل یا تعداد جعبه های در حال استفاده اشاره دارد. معمول است که چندین جعبه بخشی از کندو را برای استفاده زنبور عسل تشکیل می دهند. در اینجا بچه ها را پرورش می دهند و برای فصل زمستان غذا ذخیره می کنند.

بالاترین جعبه های کندو به طور کلی “عسل فوق العاده” در نظر گرفته می شوند. این جعبه ها حاوی سهم زنبوردار از محصول عسل است. وقتی پر شدند و آماده شدند، آن ها برداشته می شوند.

زنبورستان با اندازه های مختلف تصویر کندوهای لانگستروت.

چند جعبه زنبور عسل بخشی از پیکربندی استاندارد کندو شما هستند؟ خوب، این تا حدی به محل زندگی شما بستگی دارد.

یک زنبوردار در فلوریدا ممکن است فقط به 1 یا 2 جعبه برای خانواده زنبور عسل نیاز داشته باشد. در حالی که زنبورداران در ایالت مین مطمئناً به چندین جعبه فقط برای زنبورها نیاز دارند تا از غذای زمستانی خود استفاده کنند و ذخیره کنند.

این ابعاد داخل و خارج کندو مهم هستند. هنگامی که زنبورداران تجاری ساختمان هایی را برای نگهداری تجهیزات یا حتی کندوهای کامل طراحی می کنند، باید اندازه کندوها را در نظر بگیرند.

به همین ترتیب، اگر می‌خواهید یک تریلر بسازید تا چند کندو را به یک جریان شهد خاص برساند، باید بدانید که چقدر بزرگ هستند.

برای زنبوردارانی که مایلند تجهیزات زنبورداری خود را بسازند، اندازه گیری های داخلی مهم است. این تضمین می کند که قاب های خریداری شده به درستی جا می شوند و با کندوهای دیگر قابل تعویض هستند.

قاب های کم عمق پر از عسل در تصویر کندوی سبک لانگستروت.

ابعاد اصلی کندو از زبان استاندارد 10 فریم

شروع یک کندوی جدید یک زمان هیجان انگیز و پر از امید است. اکثر مستعمرات جدید با خرید شروع می شوند بسته زنبورها یا شاید یک گروه اسیر شده این خانواده کوچک زنبور عسل در حال رشد هستند – آنها را فقط با اصول اولیه شروع کنید.

کندو اولیه لانگستروت شامل موارد زیر است:

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

  • پوشش بیرونی بالا یا کندو
  • پوشش داخلی
  • جعبه کندو (معمولاً عمیق)
  • تخته پایین

بیشتر زنبورداران سرگرمی از یک “بالای تلسکوپی” یا پوشش بیرونی استفاده می کنند. طرفین “تلسکوپی” از بالای جعبه بالا برای جلوگیری از باران و باد.

پوشش داخلی یک فضای مرده هوا ایجاد می کند تا به عایق بندی کندو کمک کند. یک سوراخ بزرگ در مرکز به عنوان یک پنجره مشاهده کوچک یا سوراخ دسترسی تغذیه بسیار مفید است. آن را نیز به تهویه کندو کمک می کند اجازه خروج هوای مرطوب

بدنه کندوی عمیق با تصویر ابعاد.

جعبه های زنبور لانگستروت که اغلب به آنها “سوپر” می گویند قلب کندو هستند. در اینجا تمام زندگی زنبور عسل اتفاق می افتد. با اصطلاحات اشتباه نگیرید. برخی از زنبورداران بدون توجه به اندازه یا هدف، جعبه را یک سوپر می نامند. دیگران فقط از این اصطلاح برای جعبه های جمع آوری عسل استفاده می کنند.

اندازه‌های بیرونی تمام جعبه‌های کندو لانگستروت 16 اینچ عرض و 19 7/8 اینچ طول است. *شما ممکن است متوجه تغییرات جزئی در بین مراجع مختلف شوید.

برای یک کلنی شروع، معمول است که با یک بدن عمیق یا کندوی شروع شود. اضافی جعبه های زنبور عسل را می توان اضافه کرد زیرا کلنی به فضای بیشتری برای نگهداری نوزادان یا عسل نیاز دارد.

یک کلنی کوچک را نباید در کندوی بزرگ با جعبه های زیاد در بالا انداخت. کارگر کافی برای گشت زنی در این همه فضای باز وجود ندارد.

در حالی که همه عرض و طول استاندارد خارجی را حفظ می کنند، 3 عمق (یا ارتفاع) جعبه ها وجود دارد. ارتفاع بدنه کندو (یا اندازه های عمیق) 9 5/8 اینچ، سوپر متوسط ​​6 5/8 اینچ و جعبه کم عمق 5 11/16 اینچ ارتفاع دارد.

به خاطر داشته باشید که کندوهای محلی شما ممکن است هر ترکیبی از این جعبه ها را در حال استفاده داشته باشند. زنبوردار ممکن است در صورت نیاز آنها را با هم مخلوط و مطابقت دهد. با این حال، اکثرا از 1 یا 2 بدنه از 9 بدنه کندو 5/8 اینچی برای زنبورها و جعبه های کوچکتر برای جمع آوری عسل استفاده می کنند.

این تخته پایین کندو در چندین سبک می آید برای سال ها، کف محکم استاندارد بود و هنوز هم توسط برخی از زنبورداران ترجیح داده می شود.

تخته پایینی علاوه بر اینکه به عنوان پایه ای برای نشستن جعبه ها عمل می کند، هدف دیگری نیز دارد. تخته های جانبی ورودی کندو را فراهم می کنند و چند اینچ از بدنه کندو امتداد می یابند (طول 22 اینچ).

این امر زنبوردار را قادر می سازد در صورت نیاز از کاهنده های ورودی استاندارد استفاده کند. چه زمانی تجهیزات زنبورداری خود را بسازید، دو طرف تخته پایین باید ارتفاع مناسبی داشته باشند – حدود 3/8 “. برخی از تخته های کف جامد قابل برگشت هستند و به زنبوردار امکان انتخاب دهانه 3/8 اینچ ارتفاع یا 7/8 اینچ را می دهد.

8 کهیر قاب

در سال های اخیر، کندوهای 8 قاب لانگستروت محبوبیت زیادی پیدا کرده اند. طول بیرونی یک جعبه 8 قاب هنوز 19 7/8 اینچ است. اما از آنجایی که این جعبه به جای 10 فریم تنها 8 فریم را در خود جای می دهد، عرض آن تنها 14 اینچ است.

این به زنبوردار این مزیت را می دهد که بتواند قاب ها را بین هر دو نوع جعبه مبادله کند. کوچکتر فقط فریم های کمتری را نگه می دارد.

بخش ویژه شانه سوپر

زنبوردارانی که بخش های شانه ای تولید می کنند از ظروف مخصوص با فونداسیون استفاده می کنند. آنها می توانند جعبه ای به عمق 4 ¾ اینچ برای نگهداری محفظه های ویژه خریداری کنند. چیدمان دقیق به سیستم های شانه بستگی دارد. این یک هنجار نیست و بیشتر زنبورداران سرگرمی سعی در تولید بخش های شانه ای ندارند.

بدنه کندوی ده قاب با تصویر قاب‌های خود فاصله‌دار.

قاب های فاصله دار به صاف نگه داشتن شانه کمک می کنند

در داخل کندو مدرن، قاب‌های خودفاصله به سبک هافمن به خوبی قرار می‌گیرند. این قاب ها معمولا ورقه های فونداسیون را نگه می دارند تا زنبورها را تشویق به تولید شانه مستقیم کنند.

هنگامی که به هم فشار می‌دهند، شانه‌های پهن‌تر در نزدیکی میله‌های بالایی طراحی شده‌اند تا فاصله مناسبی بین شانه‌ها ایجاد کنند. وجود فضای بیش از حد بین قاب ها یا بین قاب و قسمت بیرونی جعبه باعث می شود شانه فرز اضافی.

می توان آن را خراش داد، اما اگر فاصله آن کم باشد، زنبورها آن را دوباره می سازند. اگر شما قاب های خود را جمع آوری کنید، مطمئن شوید که آنها مستقیم و مربع هستند.

اندازه چوب مورد استفاده برای ساختمان کندو

نوع چوب مورد استفاده ساخت کندو بسته به آنچه در منطقه شما موجود است کمی متفاوت است. درخت کاج رایج ترین چوب است که درخت سرو یکی دیگر از انتخاب های خوب است. اکثر طرح های کندو و اندازه گیری ها برای تخته ای با ضخامت 3/4 اینچ تنظیم شده است.

استفاده از چوب با ضخامت متفاوت ممکن است اندازه گیری های داخلی شما را از بین ببرد مگر اینکه تنظیماتی انجام دهید. ابعاد داخلی بدنه کندوی عمیق باید حدود L-18 3/8 اینچ، W-14 3/4 اینچ و D-9 5/8 اینچ باشد.

جستجو برای تجهیزات استاندارد زنبورداری

دانستن اندازه کندوها یک مهارت عملی است. نه، به نظر می رسد زنبورها اهمیتی نمی دهند، اما می تواند بازرسی کندو را برای شما آسان تر کند. نیاز به پایه کندو? خوب است که اندازه تقریبی رد پای کندوی خود را بدانید.

البته کندوهای لانگستروت اینطور نیستند تنها نوع کندو شما می توانید استفاده کنید. انواع مختلفی از وجود دارد کندوهای افقیو همچنین Warre Hive که گزینه های خوبی هستند. با این حال، کندو لانگ بهترین انتخاب برای مبتدیان است.

مانند بسیاری از اقلامی که می توانند به صورت تجاری خریداری شوند، اندازه های فردی متفاوت است. در حالی که این ایده که همه چیز استاندارد باشد و دقیقاً با هم تطبیق داده شود یک ایده آل عالی است – همیشه این واقعیت نیست.

تفاوت جزئی در اندازه گیری های ترجیحی از یک سازنده به سازنده دیگر وجود خواهد داشت. خوشبختانه، این تفاوت معمولاً به قدری ناچیز است که آسیب بزرگی وارد نمی شود. در صورت امکان، سعی کنید از تجهیزات استاندارد استفاده کنید. این زندگی شما را به عنوان یک زنبوردار آسان تر می کند.

سفارش فوری عسل ♥