آیا هانی وگان است؟


اگر دوستانی دارید که از رژیم غذایی وگان پیروی می کنند، شاید تعجب کنید که بدانید برخی از آنها عسل نمی خورند. ما گاهی اوقات فکر می کنیم سبک زندگی وگان به معنای گیاهخواری است. با این حال، در حالی که گیاهخواری و گیاهخواری شباهت هایی دارند – آنها یکسان نیستند. بنابراین، وگان عسلی است? خب بستگی داره از کی بپرسی

آیا وگان ها عسل می خورند؟

وگانیسم به عنوان شیوه ای از زندگی توصیف می شود که تلاش می کند هر شکلی از استثمار حیوانات را کنار بگذارد. این شامل محصولات حیوانی می شود. دلایل متعددی وجود دارد که ممکن است فرد برای پیروی از یک رژیم غذایی سخت گیاهی انتخاب کند.

برخی این کار را برای ترویج یک سبک زندگی سالم تر انجام می دهند و شاید از برخی بیماری هایی که ناشی از مصرف زیاد گوشت قرمز است جلوگیری کنند. دیگران به شدت در مورد آسیب رساندن به حیوانات احساس می کنند و نمی خواهند آنها را بکشند، مورد ظلم قرار بگیرند یا مورد استثمار قرار گیرند.

برای افرادی که از یک رژیم سخت گیاهی پیروی می کنند، هر گونه غذایی از گیاهان اشکالی ندارد. اما، غذاهایی که از حیوانات تهیه می شوند، ممنوع است. بلافاصله می توانید ببینید که همبرگر، استیک و مرغ در منو نیست.

اما، این محدودیت به گوشت محدود نمی شود. این شامل محصولات برداشت شده از حیوانات مانند تخم مرغ، پنیر، شیر و بله … عسل است.

شیشه عسل احاطه شده با غذاهای تایید شده وگان.

چرا هانی وگان نیست (برای بیشتر مردم)

اکثر وگان ها از مصرف عسل اجتناب می کنند زیرا از کلنی زنبور عسل گرفته شده است. برخی از زنبورها در طول فرآیند برداشت کشته می شوند. همچنین، از کلنی برای تولید مواد غذایی استفاده می شود که اجازه نگهداری از آن را ندارند.

همین اجتناب در مورد سایر محصولات کندو مانند گرده زنبور عسل، بره موم، شانه عسل، موم زنبور عسل ، ژل رویال و غیره

هیچ کس نمی تواند انکار کند که برخی از زنبورها در هر یک از آنها آسیب دیده اند برداشت عسل عمل. این امر به ویژه در شرکت های بزرگ زنبورداری تجاری صادق است.

این افراد باید در هر فصل هزاران کندو کار کنند. تلاش برای اطمینان از اینکه هیچ زنبوری کشته یا آسیب نبیند در تولید تجاری عسل غیرممکن خواهد بود. حتی زنبورداران سرگرمی به ناچار آسیب هایی را به زنبورهای فردی وارد می کنند – با وجود هزاران زنبور در کندو – جلوگیری از آن غیرممکن است.

کندوهایی که در مزرعه برای گرده افشانی قرار می گیرند بسیار نزدیک به هم می نشینند. علاوه بر گسترش بیماری در این مستعمرات نزدیک، کشاورزان مجبورند تصمیماتی بگیرند که ظالمانه به نظر می رسد.

ملکه زنبورهای ناتوان ممکن است زودتر از موعد کشته شوند مستعمره جایگزین آنها خواهد شد در تلاش برای افزایش تولید کندویی که عملکرد ضعیفی دارد و تولیدی ندارد ممکن است از بین برود.

با این حال، زنبورداری مانند هر نوع کشاورزی دیگری است، راه های زیادی برای انجام آن وجود دارد. بسیاری از زنبورداران با احتیاط فقط محصول اضافی را مصرف می کنند. ترک مستعمره مقدار زیادی از خود غذای خود برای زمستان.

این زنبورداران همچنین تمام تلاش خود را برای جلوگیری از مرگ زنبورها انجام می دهند – تا جایی که امکان دارد اصول زنبورداری طبیعی را رعایت کنند. آنها زنبورهای عسل را برای شادی و ارتباط با طبیعت نگهداری می کنند، تولید عسل هدف اصلی نیست. اما، زمانی که یک تجارت بزرگ را برای کسب سود اداره می کنید، همیشه این امکان وجود ندارد.

با این حال، این غذای کندوی زنبور عسل برای بسیاری از کسانی که گیاهخواری می کنند، موضوعی بحث برانگیز است. برخی می گویند مطمئن نیستند که ایده اجتناب از بهره کشی از حیوانات شامل حشرات نیز می شود. آنها همچنین گرده زنبور عسل و سایر محصولات کندو را که بدون کشتن کندو برداشت می شوند، مصرف می کنند.

عسل و مواد غذایی گرده زنبور عسل تایید نشده وگان تصویر.

بحث آووکادو (غذاهای حاصل از گرده افشانی زنبور عسل)

برای اضافه کردن بحث بیشتر به این موضوع، در مورد غذاهایی که به کار زنبورها مانند بادام یا آووکادو بستگی دارد، چطور؟ هیچ یک از محصولات نمی توانند با موفقیت انجام شوند بدون گرده افشانی زنبور عسل رشد می کند.

هزاران کندو در زمان گلدهی به مزرعه فرستاده می شود زنبورداران مهاجر. آیا این باعث می‌شود که این محصولات – حتی شیر بادام – نیز محدود شوند؟

وقتی تعداد زیادی از کلنی ها برای گرده افشانی این محصولات تک گل فرستاده می شوند، سلامت زنبور عسل آسیب می بیند. در طول هفته هایی که در مزرعه هستند، به دلیل تنوع غذایی محدود، تغذیه آنها ضعیف است.

بادام و شیر بادام بر تصویر گرده افشانی زنبور عسل تکیه دارند.

عسل به عنوان بخشی از رژیم غذایی وگان

برخی از وگان ها از رژیم غذایی سخت پیروی نمی کنند. آنها عسل را به رژیم غذایی خود اضافه می کنند در حالی که از سایر غذاهای حیوانی اجتناب می کنند. آنها این را احساس می کنند زنبورها حشرات هستند و مشمول محدودیت های مشابه سایر حیوانات نمی شود.

این افراد زنبوردارانی را جستجو می کنند که در مدیریت کندو با وجدان بیشتری عمل می کنند. مراقبت از کلنی های خود برای جلوگیری از هر گونه آسیب به زنبورها تا حد امکان.

جایگزین های عسل برای وگان ها

ممکن است اصطلاح عسل وگان را بشنوید. طبق تعریف، عسل واقعی یک محصول است تولید شده توسط زنبورها از شهد گیاهی با این حال، یک وجود دارد جایگزین عسل گیاهی که استفاده می شود.

این محصولات از شیرین کننده های گیاهی تهیه می شوند و می توان از آنها به همین شکل استفاده کرد. نمونه هایی از جایگزینی عسل عبارتند از:

  • شهد آگاو
  • شربت برنج قهوه ای
  • شهد نارگیل
  • شکر خرما
  • شربت افرا
  • ملاس
  • و سایر محصولات شیرین مشتق شده از آب گیاهان.

برای کسانی که به آن پایبند هستند سبک زندگی سخت گیاهخواری، عسل مجاز نیست. این شامل هر دستور پخت با عسل. اما، کسانی که رویکرد نرم تری به این فلسفه دارند، می توانند آن را به عنوان بخشی از رژیم غذایی خود نگه دارند.

سوالات متداول در مورد گیاهخواران و عسل

آیا نسخه گیاهی عسل وجود دارد؟

طبق تعریف فرهنگ لغت عسل توسط زنبورهای عسل با استفاده از شهد گیاهی تهیه می شود. با این حال، جایگزین‌های عسل گیاهی وجود دارد که برخی از ویتامین‌ها، مواد معدنی و طعم مشابهی دارند.

آیا زنبور عسل استفراغ می کند؟

نه، شهد در معده عسل زنبور عسل به کندو منتقل می شود. هرگز به دستگاه گوارش اصلی زنبور عسل نمی رسد.

چرا اکثر وگان ها عسل نمی خورند؟

اگرچه بحث‌هایی وجود دارد، اما بیشتر گیاه‌خواران عسل نمی‌خورند زیرا برای آنها عسل نشان‌دهنده بهره‌برداری از زنبورها در طول تولید و برداشت است.

پست آیا عسل گیاهخوار است؟ اولین بار در Carolina Honeybees Charlotte Anderson ظاهر شد.

سفارش فوری عسل ♥