آیا می توانید عسل خود را برای نگهداری فریز کنید؟


انجماد عسل یکی از روش های محافظت از برداشت بدون آسیب رساندن به محصول است. بهترین چیز در مورد این روش ذخیره سازی این است که هر کسی که فریزر دارد می تواند این کار را انجام دهد – بدون نیاز به تجهیزات خاصی. در حالی که برای کسانی که فقط مقدار کمی دارند عملی نیست، اما در شرایط خاص از فریزر خود استفاده کنید.

قاب عسل آماده نگهداری در تصویر فریزر.

آیا خوردن عسل منجمد خوب است؟

مطمئناً می توانید از عسلی که در فریزر بوده لذت ببرید. پس از یخ زدایی، خوردن آن آسان تر خواهد بود. در واقع، این یک روش فوق العاده برای نگهداری عسل است که برای مدتی مورد نیاز نیست. البته معمولاً لازم نیست اما آیا روشی کاربردی برای استفاده است.

عسل در چه دمایی یخ می زند؟

خوب، در واقع عسل خام خالص جامد منجمد نمی شود به شیوه برخی موارد آب به شکل یک مکعب یخ جامد منجمد می شود و هیچ بحثی وجود ندارد کهولی عسل فرق میکنه.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته را بخوانید.

بسیار شبیه برخی مایعات دیگر (مانند ملاس) عسل با کاهش دما غلیظ تر و چسبناک تر می شود.

اگر به این شک دارید، من شما را به امتحان کردن دعوت می کنم بطری های عسل در یک اتاق سرد در دسامبر – این چیزها کند حرکت می کند.

با این حال، به طور کلی، زمانی که به دمای حدود برسد -4 درجه فارنهایت (20- درجه سانتیگراد) جامد به نظر می رسد. در این دما هنوز هم می تواند کمی حرکت کند (مانند یک یخچال طبیعی که آهسته حرکت می کند) اما برای اهدافمان می توانیم عسل را منجمد در نظر بگیریم.

چرا عسل به صورت جامد منجمد نمی شود؟

عسل رسیده دارای رطوبت بسیار کم است. وقتی که زنبورها آن را از شهد گیاهی درست می کنند، بیشتر آب را حذف می کنند.

با رطوبت کمتر از 20 درصد، عسل مانند برخی مواد به یک توده جامد تبدیل نمی شود. محتوای کم آب بزرگترین عامل است.

آیا انجماد عسل برای کیفیت غذایی مضر است؟?

خیر، انجماد عسل به روش کنترل شده به فواید تغذیه ای این محصول ساخته شده توسط زنبور عسل آسیبی نمی رساند. طعم و رنگ عسل خام شما دست نخورده باقی می ماند تا زمانی که آماده ذوب شدن و استفاده از آن شوید.

شیشه عسل با کریستال هایی که در داخل تصویر شکل می گیرند.

یخ زدگی از تبلور جلوگیری می کند

یکی از مزایای اصلی انتخاب منجمد کردن عسل شما برای جلوگیری از بلور شدن یا کند شدن آن است. عسل تا زمانی که در معرض رطوبت نباشد هرگز خراب نمی شود.

با این حال، متبلور خواهد شد. این بدان معنا نیست که خراب شده است، اما برخی از مردم ترجیح نمی دهند از آن در این شکل استفاده کنند.

انجماد عسل در دمای ثابت و محافظت شده از رطوبت از تبلور جلوگیری می کند. بنابراین، به شما این امکان را می دهد که آن را به شکل مایع ذوب کرده و لذت ببرید.

چگونه عسل را فریز کنیم

برخی از کارشناسان استفاده از ظروف شیشه ای را برای نگهداری در فریزر توصیه می کنند. این کار برای جلوگیری از جذب هرگونه بو در پلاستیک یا فریزر است. اما، برخی از افراد شیشه را رها می کنند و از ظرفی که در آن آمده استفاده می کنند – انتخاب با شماست.

  • عسل را در ظرفی با درب محکم قرار دهید – فضای کمی برای انبساط بگذارید.
  • قسمت بیرونی ظرف را از هرگونه چکه یا چسبندگی تمیز کنید
  • شیشه را در یک کیسه پلاستیکی تمیز قرار دهید و در آن را ببندید
  • به فریزر اضافه کنید – تا زمانی که آماده آب شدن و استفاده شوید.

عسل خوب به دلیل محتوای کم آب زیاد منبسط نمی شود، اما همیشه تمرین خوبی است که فضا را در نظر بگیرید.

من همه چیز را در کیسه های فریزر قرار می دهم، غذای خود، مواد زنبور عسلم مانند فوندانت، گرده گل، جایگزین گرده خشک و غیره. این یک برنامه خوب برای جلوگیری از آشفتگی است.

وقتی آماده استفاده از عسل یخ زده خود شدید، آن را از فریزر خارج کنید و بگذارید شیشه در یک حمام آب گرم برای چند ساعت بماند.

انجماد عسل در قاب برای نگهداری

نگهداری عسل اغلب یک نگرانی عمده برای زنبوردارانی است که ممکن است چندین جعبه در طول فصل برداشت کنند. ما می خواهیم از تمام این کار سختی که زنبورها انجام داده اند محافظت کنیم. اما برای استفاده از این تکنیک ذخیره سازی لازم نیست زنبوردار باشید.

دلایل متعددی وجود دارد که یک زنبوردار ممکن است بخواهد سوپرها (جعبه ها) را منجمد کند. یکی از مواردی که انجماد در قاب ها مفید است، در زمان برداشت است.

استخراج می تواند یک کار نسبتاً نامرتب باشد و تمیز کردن خانه عسل لذتی ندارد. اگر چند قاب برای برداشت دارید اما انتظار دارید به زودی تعداد بیشتری داشته باشید – منجمد کردن آن فریم ها یک راه عالی برای محافظت از آنها است.

این به شما امکان می دهد بخشی از برداشت را تا زمانی که مقدار بیشتری داشته باشید نگه دارید. عسل درب دار داخل فریزر خوب خواهد بود و از آفاتی مانند پروانه مومی.

اگر در منطقه ای زندگی می کنید با سوسک های کندو کوچک، استخراج سریع ضروری است. هر گونه تخم سوسک کندو در قاب ها تنها در چند روز از تخم خارج می شود و محصول لانه زنبوری محافظت نشده شما را از بین می برد.

قاب های تازه عسل آماده یخ زدن برای ذخیره سازی تصویر.

ذخیره لانه زنبوری اضافی برای زنبورها

یکی دیگر از دلایلی که زنبورداران عسل را در فریزر نگهداری می کنند، نگهداری آن برای سال آینده است. اگر یک کلنی از بین رفته باشد، یا زنبوردار به هر دلیلی با قاب های اضافی مواجه شود، این قاب ها برای دادن به کلنی جدید در بهار بسیار ارزشمند است.

قاب های عسلی که در زمستان ذخیره می شوند باید درپوش داشته باشند. عسل بدون درپوش در فریزر مشکلی ندارد، اما ممکن است قبل از یخ زدن بیرون بیاید و بعد دچار یک آشفتگی بزرگ قدیمی شوید. از من نپرس از کجا این را می دانم

اگر می‌خواهید قاب‌هایی از عسل بدون درپوش را در فریزر نگهداری کنید، حتماً هر کدام را در یک کیسه پلاستیکی قرار دهید یا قبل از افزودن به فریزر آن را با پلاستیک بپیچید.

ذخیره مقادیر کم

اگر شما فردی هستید که به ندرت از عسل استفاده می کنید (فکر را از بین ببرید)، سعی کنید از عسل استفاده کنید سینی یخ برای فریز کردن بخش های کوچک پس از یخ زدن، مکعب ها را می توان در کیسه های زیپ دار نگهداری کرد.

این به شما این امکان را می دهد که بخش های کوچکی را برای استفاده در دستور العمل های عسل یا استفاده در دست داشته باشید تسکین سرفه خانگی.

حتی اگر دیده‌ایم که در واقع جامد منجمد نمی‌شود، اما روش خوبی است استفاده طولانی مدت ذخیره سازی عسل.

در حالی که اکثر مردم نیازی به نگهداری عسل در فریزر ندارند، این کار می تواند انجام شود. اگر محصول بامپر دارید و می خواهید برای مدت طولانی از آن محافظت کنید انجماد عسل ممکن است یک گزینه باشد

سفارش فوری عسل ♥