آیا لانه زنبوری خوراکی است- {آیا خوردن موم عسل بی خطر است}- زنبورهای عسل کارولینا


آیا مصرف لانه زنبوری بی خطر است؟ حتما نه؟ این سوال اغلب در تظاهرات زنبورداری از من پرسیده می شود. اما در واقع – شانه موم خوراکی است و تجربه لذت بخشی است. شاید این سردرگمی به این دلیل باشد که ما معمولاً دیگر شانه مومی را در یک شیشه عسل نمی بینیم. در حالی که در گذشته این تنها راه برای لذت بردن از عسل خام بود.

تصویر تکه های لانه زنبوری آماده خوردن.

مصرف لانه زنبوری خام

مردم بوده اند خوردن شانه موم برای هزاران سال بدون عوارض طعم بسیار خوبی دارد – اگر کمی مومی باشد! در حالی که موم زنبور عسل به خودی خود هیچ طعمی ندارد، حاوی خالص‌ترین و تازه‌ترین عسلی است که تا به حال می‌چشید.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته را بخوانید.

در حالی که تقریباً هر کسی ممکن است به هر چیزی حساسیت داشته باشد، مصرف موم زنبور عسل با کیفیت متوسط ​​به ندرت ناسالم است.

لانه زنبوری چیست؟

قبل از اینکه در مورد مصرف آن هیجان زده شویم، اجازه دهید کمی این ماده مرموز را بررسی کنیم. به هر حال لانه زنبوری چیست؟

لانه زنبوری موم زنبور عسل است که توسط زنبورهای بالغ جوان. غدد مخصوص در قسمت زیرین شکم زنبورها موم تولید می کنند. فقط زنبورهای “کارگر” ماده می توانند موم زنبور عسل تولید کنند.

فلس های موم نرم به سلول های شش گوش تبدیل می شوند. زنبورها ورقه هایی از این سلول ها را ایجاد می کنند – از هر اینچ فضای ممکن در داخل کندو استفاده می کنند.

سلول ها به ساختار خانه آنها تبدیل می شوند و برای ذخیره غذا در زمستان و پرورش بچه زنبورها استفاده می شوند.

در یک کندوی مدرن، زنبورداران به یک ورقه از سلول های موم زنبور عسل می گویند – یک قاب شانه. کندوهای مدرن دارای قاب های قابل جابجایی هستند که برداشت و بازرسی کندو را آسان تر می کند.

چرا مردم لانه زنبوری می خورند

مقداری مردم ترجیح می دهند طعم عسل مستقیما از شانه. گاز گرفتن یک تکه شانه خالص ترین راه برای لذت بردن از عسل است.

زمانی در ایالات متحده وجود داشت که مصرف کنندگان می خواستند به جای مایع در شیشه، یک تکه کامل موم پر از عسل بخرند.

چرا این روش خرید عسل اینقدر محبوب بود؟ این به دلیل کسب و کارهای بی وجدان بود. برخی از زنبورداران حریص “کشش” می کنند محصول با افزودن شربت ذرت

با وضع قوانین و مقررات برای مواد غذایی فروخته شده به مصرف کنندگان، این عمل از بین رفت. متأسفانه، تجربه خرید عسل به صورت فول فریم تقریباً از بین رفته است.

اگر یک زنبوردار را می شناسید، ممکن است همچنان بتوانید یک قاب کامل شانه تازه بخرید، اما انتظار دارید قیمت بالایی بپردازید.

تجربه اینکه سلول‌های عسل تازه روی جوانه‌های چشایی شما منفجر شوند، ارزش تلاشی را دارد که برای تهیه مقداری لانه زنبوری تازه لازم است.

چرا امروزه افراد کمتری لانه زنبوری می خورند؟

به راحتی می توان افرادی را پیدا کرد که هرگز خوردن عسل خام در شانه را تجربه نکرده باشند. این شکل مصرف چندان رایج نیست.

دلیل اصلی عدم دسترسی است. سال ها پیش تقریباً هر شیشه عسل فروخته شده حداقل 1 تکه شانه در شیشه داشت.

برخی از زنبورداران حتی 2 یا 3 تکه شانه را در آنجا قرار می دهند. امروزه خرید چندین تکه لانه زنبوری در یک شیشه عسل بسیار سخت و غیرممکن است.

عکس یک تکه کوچک شانه عسل و شیشه کوچک عسل

زنبورداران قادرند برداشت عسل را جمع آوری کنید بدون خرد کردن شانه موم زنبور عسل این یک معیار اقتصادی است زیرا شانه می تواند توسط زنبورها دوباره استفاده شود.

این مزیت است زیرا مستعمره مجبور نیست برای تولید موم زیاد کار کند. بنابراین، زنبورها عسل بیشتری تولید می کنند.

زنبورداری آسان نیست، به خصوص با تمام مشکلاتی که زنبورها با آن روبرو هستند. زنبورداران برای یافتن راهی برای کسب سود تلاش می کنند. آنها می توانند از فروش بدون شانه درآمد بیشتری کسب کنند.

وقتی پیدا کردی شیشه های عسل با شانه، معمولا کوزه های کوچکی هستند. اینها برای هدیه یا مناسبت های خاص عالی هستند. اما برای استفاده خانوادگی فراتر از یک درمان خاص به اندازه کافی بزرگ نیستند.

یکی دیگر از عوامل در دسترس بودن عسل شانه، ارزش موم است. زنبورداران می توانند هر موم اضافی را بفروشند و اغلب به ازای هر پوند بیشتر از برداشت عسل به ارمغان می آورد. بسیاری وجود دارد روش های استفاده از موم زنبور عسل و همیشه مورد تقاضا است.

زنبوردار در حال برداشت لانه زنبوری کامل از کندو.

افرادی که نباید لانه زنبوری خام مصرف کنند

لانه زنبوری خام یک خوراکی مغذی شیرین است اما همه نباید مصرف کنند مانند عسل خام یا هر محصول غذایی خام، نوزادان زیر 1 سال نباید آن را بخورند.

افراد دارای سیستم ایمنی ضعیف نیز باید از این درمان چشم پوشی کنند. و البته، کسانی که آلرژی های خاص دارند مصرف لانه زنبوری را توصیه نمی کنند.

هنگام مصرف شانه چه می خورید؟

وقتی از یک تکه شیرین لانه زنبوری تازه لذت می برید، چیزی بیشتر از موم زنبور عسل می خورید. داری مصرف میکنی عسل، آثار گرده، بره موم و سایر مواد طبیعی.

متأسفانه، موم شما می تواند با آلاینده های محیطی آلوده شود. اما، این برای هر ماده غذایی تولید شده صادق است. ما نمی توانیم کنترل کنیم که زنبورها کجا پرواز می کنند و آنها در سراسر حومه شهر به جستجوی علوفه می پردازند.

برای اطمینان از بهترین کیفیت لانه زنبوری، من شما را به مصرف عسل تولید شده در ایالات متحده تشویق می کنم. ما هنوز در مورد مسائل زیست محیطی کار داریم، اما برخی استانداردهای شیمیایی وجود دارد.

Savannah Bee Company Acacia Honeycomb Jar 12ozSavannah Bee Company Acacia Honeycomb Jar 12ozSavannah Bee Company Acacia Honeycomb Jar 12oz

آیا لانه زنبوری یک غذای سالم است؟

خوب، اکنون ما وارد آن منطقه خاکستری می شویم. پاسخ به این سوال بستگی به این دارد که از چه کسی بپرسید.

برخی مطالعات نشان می دهد مصرف عسل خام در شانه باعث سلامت قلب می شود. عسل علاوه بر تسکین گلودرد، خاصیت ضدالتهابی نیز دارد.

و عسل مانوکا به دلیل داشتن خواص درمانی بالاتر از حد متوسط ​​مورد ستایش صنعت عسل است.

چه خواص دارویی خاصی داشته باشد چه نداشته باشد، می توانم به شما بگویم که خوردن لانه زنبوری تازه برای روح من مفید است! این به این دلیل است که یک لذت مطلق است.

در واقع، بابای من همیشه می گفت که لانه زنبوری “آدامس جویدن مرد بیچاره” است. در کودکی تکه های شانه را می جویدند. وقتی تمام عسل از بین می رفت، موم را قورت می دادند.

اکثر مطالعات گزارش می دهند که موم زنبور عسل به تنهایی ارزش غذایی بسیار کمی دارد. اما ارزش غذایی عسل، گرده و غیره را در سلول های موم دریافت خواهید کرد.

با این حال، سایر محققان می گویند که اسیدهای چرب با زنجیره بلند، الکل های زنجیره بلند (استرها) می توانند مزایای سلامتی را ارائه دهند. هنوز تعداد بیشتری از دوستداران عسل قسم می خورند که عسل با شانه (یا بدون) به درمان آلرژی کمک می کند.

هیئت منصفه هنوز در این مورد حاضر نیست. خوردن آن ممکن است سالم باشد یا نه، اما مقادیر معقول آن نیز به شما آسیب نمی رساند.

چه مقدار لانه زنبوری برای خوردن بی خطر است؟

همه چیز در حد اعتدال یک دستورالعمل خوب برای کسانی از شماست که دوست دارند عسل را در شانه تازه بخورند. ما می دانیم که زیاده روی در هر چیزی معمولاً برای شما خوب نیست.

خواهد بود با مصرف شانه می توان “بیش از حد” کرد. خوردن مقادیر زیادی از آن در مدت زمان کوتاه می تواند منجر به مشکلات گوارشی شود.

با وجود اینکه لانه زنبوری خوراکی است، اما نمی خواهید آن را بخورید. اما، شما به طور معمول به اندازه کافی موم مصرف نمی کنید که یک نگرانی اصلی باشد.

مقادیر کمتر موم زنبور عسل (مانند هر علوفه دیگری) برای اکثر مردم مشکلی ایجاد نمی کند.

ممکن است “بخش هایی” از لانه زنبوری را برای فروش پیدا کنید. اینها در ظروف پلاستیکی شفاف – مربع یا گرد فروخته می شوند.

تمام عسل باید در یک ظرف یا بسته بندی محکم در بسته نگهداری شود. رطوبت دشمن عسل است و شانه رطوبت هوای مرطوب را جذب می کند.

لانه زنبوری را از کجا بخریم؟

همانطور که مصرف لانه زنبوری در چند سال اخیر محبوبیت خود را دوباره به دست آورده است. مشکل این است که پیدا کردن آن آسان نیست برای پرداخت قیمت منصفانه آماده باشید – ارزان نخواهد بود.

می توانید تکه های لانه زنبوری خام را در فروشگاه های مواد غذایی طبیعی پیدا کنید. حتی می توانید آن را به صورت آنلاین سفارش دهید، اما مراقب باشید که در مورد منبع سؤال بپرسید. شاید در شهر یا شهر خود زنبورداری دارید؟

چگونه لانه زنبوری را نگهداری کنیم؟

شانه خود را در یخچال قرار ندهید. این کار ضروری نیست و در واقع باعث چسبندگی و شکننده شدن شانه می شود.

در واقع یخچال همان است جای بدتر برای نگهداری عسل فقط عسل خود را از رطوبت محافظت کنید.

با کمال تعجب، می توانید عسل را فریز کنید-اگر چند تکه لانه زنبوری دارید که برای بعد ذخیره کنید. ابتدا محکم بپیچید تا شانه را از رطوبت محافظت کنید.

وقتی برای لذت بردن آماده شدید، یک تکه را از فریزر خارج کرده، ذوب کرده و لذت ببرید. لطفاً عسل خود را در مایکروویو قرار ندهید – این جرم است یا باید باشد.

گاز گرفتن یک قطعه تازه لانه زنبوری خام یک تجربه خاص است. اگر تا به حال آن را امتحان نکرده اید، توصیه می کنم هر چه زودتر برخی از آنها را پیدا کنید.

بله، خوردن لانه زنبوری خام برای اکثر افراد در حد اعتدال بی خطر است. از تکه های شانه عسل روی نان تست گرم یا مافین انگلیسی یا مستقیماً روی قاشق لذت ببرید.

و این تازه آغاز است، بسیاری دیگر وجود دارد راه های جالب برای لذت بردن از خوردن لانه زنبوری. ممکن است بیایید آن را یاد بگیرید این یکی از لذت های کوچک زندگی است.

سفارش فوری عسل ♥