آیا عسل بد می شود؟ چه زمانی آن را بیرون بیاندازیم


عسل یک خوراکی طلایی است که به لطف تلاش زنبورها می توانیم از آن لذت ببریم. زنبورها با جمع آوری شهد گیاهی از میلیون ها شکوفه، شهد آب را به شکل پایدار غذا تبدیل می کنند. یکی از قابل توجه ترین ویژگی های عسل، ماندگاری طولانی مدت بدون فاسد شدن آن است. آیا واقعاً برای همیشه ماندگار است؟ آیا عسل بد می شود – تا به حال؟

عسل ذخیره شده در شیشه با درب شل ممکن است بد شود و تصویر را تخمیر کند.

چرا عسل ماندگاری طولانی بدون فاسد شدن دارد؟

بله، مطمئنم داستان های پیدا شدن عسلی را شنیده اید که هزاران سال قدمت دارد و هنوز فاسد نشده است. آنها درست هستند – اگرچه من کمی در مورد طعم خوب آن چیزهای قدیمی شنیده ام. طعم آن باید نامطلوب باشد حتی اگر خوردن آن بی خطر باشد.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته را بخوانید.

بسیاری از مصرف‌کنندگان داستان‌هایی درباره شیشه‌های عسلی دارند که به مدت 10 سال یا بیشتر نگه داشته‌اند و هنوز خوراکی و خوشمزه هستند. این یک اتفاق رایج است اگرچه برخی از این ظروف به دلیل ترس یا احتیاط دور انداخته می شوند.

چرا عسل ماندگاری زیادی دارد بدون اینکه بد شود؟ چندین خاصیت خاص عسل خام وجود دارد که توانایی نگهداری طولانی مدت آن را بر عهده دارد.

  • خواص اسیدی
  • آنزیم های زنبورها
  • محتوای قند بالا

عسل علیرغم طعم شیرین آن، در واقع اسیدی است. با pH حدود 3.26 – 4.48، تعداد کمی از ارگانیسم ها می توانند در آن رشد کنند. باکتری هایی مانند سالمونلا یا کولیک E در این محیط اسیدی رشد نمی کنند.

در طول فرآیند تبدیل، زنبورها اینورتاز را به شهد خام اضافه می کنند. این باعث می شود آنزیم های گلوکز اکسیداز هم پراکسید هیدروژن و هم اسید گلوکونیک تولید کنند.

عسل مرطوب کننده است. این بدان معنی است که آب را از هر چیزی که در آن یا اطراف است جذب می کند. حتی می تواند آب را از هوا جذب کند.

این محیط کم آب باعث می شود رشد باکتری ها غیرممکن شود. تمام رطوبت از باکتری ها خارج می شود و باعث مرگ آنها می شود.

عسل در حال متبلور شدن در یک تصویر شیشه ای.

چه زمانی عسل می تواند بد شود؟

با وجود این توانایی های چشمگیر، عسل تحت شرایط خاصی می تواند بد شود. هنگامی که چیزهایی به آن اضافه می شود یا به طور نامناسب ذخیره می شود، با توانایی های خاص آن تداخل می کند.

  • آلوده می کند
  • مواد تقلبی یا اضافه شده
  • تبلور در یک زمان طولانی

در سراسر جهان، فروش عسل یک تجارت بزرگ است و هر صاحب کسب و کاری صادق نیست. یافتن محصولی (مخصوصاً از کشورهای دیگر) که با موادی مانند شربت ذرت، ملاس و غیره تقلب شده باشد، غیرمعمول نیست.

این کار برای کشش بیشتر مقدار محصول برای فروش انجام می شود. با افزودن بدلیجات شیرین که تولید آنها ارزانتر است، فروشنده محصول بیشتری خواهد داشت. این یک خطر ویژه در محصولات وارداتی از کشورهای دیگر است.

هر ماده اضافه شده می تواند تعادل قند/آب و محتوای آنزیم را به هم بزند و منجر به فساد شود. گاهی اوقات، خودمان این کار را ناخواسته انجام می دهیم.

هنگام تهیه فرآورده های دم کرده عسل باید مراقب باشیم سیدر آتشین-برای اطمینان از اینکه رطوبت زیادی به شیشه اضافه نمی کنیم.

حباب و کف بالای شیشه با بوی مخمر نشان دهنده تصویر تخمیر است.

کریستالیزاسیون یک فرآیند طبیعی است که در اکثر انواع عسل اتفاق می افتد. با این حال، مردم اغلب کوزه های کاملاً خوب را بی جهت بیرون می اندازند. وقتی عسل شما متبلور می شود یا “به شکر تبدیل می شود” نگران نباشید.

به راحتی می توانید آن را تعمیر کرده و دوباره به حالت مایع تبدیل کنید. حتی اگر برخی از مردم از آن به این شکل لذت می برند – به آن می گویند عسل خامه ای زمانی که عمدا متبلور می شود.

با این حال، یک موقعیت وجود دارد که کریستالیزاسیون می تواند در نتیجه عسل بد می شود. زنبورها عسل را با کاهش میزان رطوبت به یک سطح ثابت می‌رسند – این اغلب حدود 18 درصد در نظر گرفته می‌شود.

در شیشه ای که در حال تبلور است، با تشکیل کریستال ها، آب اضافی آزاد می شود. اگر در ابتدا عسل دارای مقدار آب بالای مرزی بود، این رطوبت بیش از حد می تواند منجر به تخمیر شود.

پذخیره سازی طناب

برای اطمینان از ماندگاری طولانی ظروف در قفسه انبار، نگهداری مناسب مهم است. عسل را در ظروف نگهداری کنید دارای درب های هواگیر برای محافظت در برابر رطوبت. مطمئن شوید که هر ظرفی که می‌شوید و پر می‌کنید تمیز و خشک باشد.

چگونه می توانید تشخیص دهید که شیشه عسل شما بد است؟

به یاد داشته باشید، کریستالیزاسیون نشانه فساد نیست. با این حال، برخی از انواع عسل که اجازه دارند برای مدت طولانی متبلور شوند، ممکن است در نهایت تخمیر شوند. گونه های دیگر هرگز متبلور نمی شوند یا فاسد نمی شوند – این به منبع شهد نیز بستگی دارد.

اگر در شیشه خود را باز کنید و بو کنید الف بوی مخمر، احتمالا بد است و باید بیرون انداخته شود. آن را به زنبورها ندهید زیرا باعث ناراحتی گوارشی می شود.

وقتی عسل به درستی در بطری و نگهداری شود، به ندرت فاسد می شود یا خراب می شود. اگر مقداری تبلور دیدید آن را بیرون نیندازید – می توانید آن را برطرف کنید!

در واقع، برای یافتن چیزی با ماندگاری طولانی‌تر به سختی تحت فشار خواهید بود. اما، اما به خاطر داشته باشید که طعم و رنگ عسل ذخیره شده می تواند در طول زمان تغییر کند.

سفارش فوری عسل ♥