آیا شما یک پهپاد تخمگذار ملکه – Carolina Honeybees دارید؟


یکی از عوامل مهم در استحکام کلنی داشتن یک ملکه خوب است. بازرسی های معمول کندو باید بیشتر بچه های کارگر را نشان دهد. برخی از نوزادان بدون سرنشین در طول فصل گرم طبیعی است. پیدا کردن همه نوزادان بدون سرنشین و بدون کارگر خوب نیست. ممکن است شما یک ملکه تخمگذار پهپاد – زمان عمل فرا رسیده است.

مولد پهپاد پراکنده روی یک قاب در تصویر کندو ملکه پهپاد.

آیا شما ملکه تخمگذار پهپاد دارید؟

ملکه ای که به خوبی جفت می شود می تواند هزاران تخم در روز تولید کند – تا زمانی که مایع منی ذخیره شده در بدنش تمام شود. دیدن تنها نوزادان بدون سرنشین یک مسئله جدی است. این به ما می گوید که تخم گذاری می شود اما هیچ کارگری تولید نمی شود.

هواپیماهای بدون سرنشین برای مستعمره مهم هستند اما هزاران کارگر زن برای حفظ عملکرد مستعمره مورد نیاز هستند.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته را بخوانید.

شما ملکه زنبور عسل مهمترین فرد در کلنی است. او تنها عضوی است که می‌تواند تخم‌های بارور شده را که تبدیل به کارگر می‌شود و تخم‌های بارور نشده که پهپاد هستند، بگذارد.

زنبورداران همیشه تلاش می کنند تا کلنی های خود را “درست ملکه” نگه دارند. معنی آن چیست؟ این بدان معناست که کلنی شما یک ملکه خوب دارد که همانطور که باید اجرا می کند.

اگر فصل گرم باشد و غذا در دسترس باشد، تخم‌ها در سلول‌هایی که کارگران تهیه کرده‌اند گذاشته می‌شوند. اینها تخم ها به بچه زنبور تبدیل می شوند و اکثر مستعمرات در طول فصل گرم مقداری از هر نوع مولد دارند.

Drone Brood چیست؟

پهپادها زنبورهای نر هستند. آنها هیچ کاری در داخل کندو انجام نمی دهند. نقش آنها در کلنی ترک کندو و جفت گیری با ملکه های باکره است. به این ترتیب ژنتیک کندو پخش می شود.

ملکه زنبور عسل دو نوع تخم می گذارد: بارور و نابارور. به طرز شگفت انگیزی، او می تواند انتخاب کند که تخم هایی را که می گذارد بارور کند یا نه.

وقتی یک ملکه تخم می گذارد و آن را با مایع منی ذخیره شده در بدن خود بارور نمی کند، به یک پهپاد (یا زنبور نر) تبدیل می شود. تخم های بارور شده به زنبورهای کارگر تبدیل می شوند.

Drone Brood چگونه به نظر می رسد؟

با نگاه کردن به داخل سلول های لانه زنبوری لانه بچه، به چشم آموزش ندیده – لارو هواپیمای بدون سرنشین تفاوت چندانی با لارو کارگر ندارد.

وقتی زنبور لاروها آماده شفیره شدن هستندزنبورهای کارگر روی سلول ها را با پوشش مومی می پوشانند. در این مرحله، تشخیص مولد پهپاد از نوزاد کارگر بسیار ساده تر است.

کلاهک های بچه کارگر یک الگوی صاف را تشکیل می دهند که کمی از سطح شانه بلند شده است. ولی، بچه های هواپیماهای بدون سرنشین متفاوت به نظر می رسند.

سلول های درپوش دار از نوزادان بدون سرنشین اندکی از سطح لانه زنبوری بیرون زده خواهند شد. این یک ظاهر گلوله ایجاد می کند. در بیشتر موارد، زنبورها دارای مولدهای بدون سرنشین هستند که در امتداد لبه‌های لانه مولدین گروه‌بندی شده‌اند.

بچه پهپاد در قاب.

بچه های بدون سرنشین چیز بدی نیست. اما، یک مستعمره فقط در طول فصل گرم به تعداد زیادی پهپاد نیاز دارد. اگر فرزند هواپیمای بدون سرنشین تنها چیزی است که دارید – این خوب نیست.

یا شما یک ملکه تخمگذار پهپاد یا کارگران تخمگذار برای زنده ماندن کلنی، هر دو موقعیت به کمک زنبوردار نیاز دارد.

بررسی های کندو به مشکلات ملکه پی برد

بازرسی به موقع کندو بخش مهمی از مدیریت زنبورهای عسل است. شاید مهمترین جنبه بررسی وضعیت ملکه کندو باشد.

فقط دیدن او در آنجا کافی نیست. باید بدانیم که او توانایی تولید کارگر را دارد. بهترین راه برای ارزیابی ملکه خود این است که به الگوی زاد و ولد نگاه کنید.

بچه‌های کارگر با تکه‌ای از بچه‌های بدون سرنشین روی تصویر شانه.

ارزیابی الگوی رشد

یاد بگیرید که چگونه یک الگوی مولد خوب را تشخیص دهید? این کار کمی تجربه می‌خواهد، اما شما می‌خواهید بخش‌های جمع و جور از بچه‌های اغلب کارگر را ببینید.

نوزادان کارگر گستره ای صاف از سلول های درپوش دار (یا لارو) هستند. ممکن است متوجه شوید که چه چیزی شبیه یک الگوی روی جلد بچه های کلاهدار است. این طبیعی است و جای نگرانی نیست.

نوزادان باید در یک منطقه کلی کنار هم قرار گیرند. لانه نوزاد اغلب چندین قاب در کندو را اشغال می کند.

قهوه ای مایل به زرد رنگ رایج برای سلول های درپوش است زیرا زنبورها دوباره استفاده می کنند موم زنبور عسل با ارزش به این منظور. چند سلول خالی مشکلی ندارد. با افزایش جمعیت کلنی، منطقه لانه نوزاد نیز رشد می کند!

چقدر بچه باید ببینیم؟ خوب، این بستگی دارد. در اواخر پاییز، خیلی اوایل بهار یا زمان های از کمبود شهد، ممکن است بچه های زیادی نبینید.

فقدان مولد کارگر نشانه مشکلات است

اگر زمان ایجاد مستعمره است غذای فراوان در دسترس است، فقدان الگوی تولیدی خوب کارگر جامد ممکن است به معنای مشکل باشد. معمولاً دو احتمال برای این موضوع وجود دارد:

  • ملکه تخمگذار پهپاد
  • کارگران تخمگذار
قاب بچه فقط با پهپاد بدون تصویر کارگر.

ملکه های جوان می توانند به لایه های پهپاد تبدیل شوند

اگرچه اغلب این مشکل برای زنبورهای ملکه مسن‌تر در نظر گرفته می‌شود، اما همیشه اینطور نیست. چرا ملکه بارور خوب شما بد می شود؟ زیرا، حتی یک ملکه زنبور جوان نیز ممکن است منی ذخیره شده را تمام کند.

که در تولید مثل زنبور عسل، زنبور ملکه جوان فقط جفت گیری می کند و منی در اندام خاصی در داخل شکم او ذخیره می شود.

وقتی ذخایر منی تمام شد، او نمی تواند تخم هایی را که می گذارد بارور کند. حالا او…. شما آن را حدس زدید – یک پهپاد ملکه تخمگذار

دریافت ملکه هایی که به خوبی جفت نشده اند غیر معمول نیست. این امر به ویژه در اوایل بهار که آب و هوای بد جفت گیری را دشوارتر می کند صادق است.

الگوی پسران ضعیف ملکه شکست خورده

هنگامی که ملکه زنبور عسل شروع به شکست می کند، ممکن است بخش های بزرگی از نوزادان بدون سرنشین پیدا کنید. به‌جای اینکه بچه‌ها عمدتاً در امتداد لبه‌های قاب‌ها قرار گیرند، ممکن است بچه‌ها در سراسر یا به شکلی فشرده پراکنده شوند.

همچنین، این سلول‌های گلوله‌ای شکل که از لانه زنبوری بیرون زده‌اند، در سلول‌های اندازه کارگر یافت می‌شوند. اگر ملکه در حال تخم گذاری و تلاش برای بارور کردن تخم ها است.

اگر کلنی به دلیل مرگ ملکه کاملاً بدون ملکه باشد، زنبورها سعی می کنند ملکه جدیدی بسازند. اما، آنها همیشه موفق نیستند.

قاب نوزادان پراکنده پهپاد در تصویر کندو لایه پهپاد.

کارگران تخمگذار

اگر یک کلنی برای مدت طولانی بدون ملکه (یا بدون بچه کارگر) بماند، برخی از زنبورهای کارگر شروع به تخم گذاری می کنند. این معمولا بعد از 2-3 هفته اتفاق می افتد.

زنبورهای کارگر نمی توانند جفت گیری کنند – فقط پهپادها را می توان از تخم های آنها تولید کرد. ما به این افراد می گوییم کارگران تخمگذار“.

کارگران تخمگذار (لایه های هواپیماهای بدون سرنشین) به تولید پهپادها ادامه می دهند تا زمانی که کلنی فرو بریزد. آنها نمی توانند یک ملکه جدید بدون تخم بارور درست کنند.

توجه: برخی از زنبورداران از کارگر تخمگذار به عنوان یک لایه بدون سرنشین یاد می کنند (و این درست است) و گاهی اوقات اصطلاح لایه بدون سرنشین در مورد ملکه زنبور عسل بد استفاده می شود.

Layer Worker یا Drone Layer Queen؟

چگونه می دانید که ملکه لایه هواپیمای بدون سرنشین دارید یا کارگران تخمگذار؟ همه ما می دانیم که همیشه امکان پذیر نیست آن زنبور ملکه گریزان را پیدا کنید.

بچه های هواپیماهای بدون سرنشین تولید شده توسط یک ملکه تمایل دارند با هم گروه شوند – حداقل به صورت تکه ای. کارگرانی که در حال تخمگذاری هستند تمایل دارند چند تخم در اینجا و آنجا پراکنده کنند. و آنها اغلب در هر سلول بیش از 1 تخم بگذارید.

کارگران تخمگذار شکم بلند ملکه را ندارند. آنها تخم ها را در کنار سلول قرار دهید دیوار به جای وسط در پایین.

زنبوردار در حال قرار دادن ملکه زنبور جدید در تصویر کندو پهپاد.

چگونه می توان یک مستعمره را با یک ملکه بدون سرنشین ذخیره کرد

چندین روش مختلف برای مقابله با کندوهای پهپاد وجود دارد. انتخابی به ترجیح شما، وضعیت فعلی مستعمره و منابع موجود بستگی دارد.

  • به کندوی بدون سرنشین یک ملکه جدید بدهید
  • منابعی را برای زنبورها اضافه کنید تا ملکه خود را بسازند
  • کلنی را با کندوی سمت راست ملکه ترکیب کنید

هر مستعمره ای که مدتی است هواپیماهای بدون سرنشین تولید می کند، جمعیت کارگری آن کم خواهد بود. اگر در حالی که جمعیت زنبورها هنوز خوب است مشکل را تشخیص دهید، ممکن است بتوانید به زنبورهای خود ملکه جدیدی بدهید.

بعد از ملکه کردن کندو، چند هفته دیگر دوباره بررسی کنید تا مطمئن شوید که ملکه جدید پذیرفته شده و در حال تخمگذار است.

منابع کندو را بدهید تا ملکه خود را بسازند

در فصل گرم، وجود دارد راه دیگری برای تعمیر ملکه تخمگذار پهپاد مسئله. این مزیت است داشتن بیش از 1 کندو – می توانید منابع را به اشتراک بگذارید.

ملکه بیچاره را از کندو خارج کنید و یک قاب با تخم مرغ تازه به آنها بدهید. یا لارو بسیار ریز – نوزادان کارگر. این به کلنی اجازه می دهد تا یک ملکه جدید برای خود بسازد.

این تنها در صورتی کار می کند که کندوی مشکل دار دارای جمعیت قوی زنبور باشد. اگر مستعمره برای مدتی با مشکل مواجه شده باشد – دادن تخم به آنها برای پرورش یک ملکه جدید به احتمال زیاد موفقیت آمیز نیست.

مستعمره لایه Drone را با دیگری ترکیب کنید

یکی از ساده ترین راه ها برای گرفتن یک کندو ملکه تخمگذار پهپاد بازگشت در مسیر موفقیت این است که آن را با یک کندوی خوب ترکیب کنید.

یک کلنی زنبور عسل پر از هواپیماهای بدون سرنشین در حال اتمام است. با این حال، اگر کندو هنوز دارای جمعیت نسبتاً مناسبی از زنبورها باشد، شاید بتوان آنها را نجات داد و بخشی از کلنی مولد دیگری شد.

در شرایطی که هیچ ملکه ای برای خرید در دسترس نیست و هیچ قاب تخم زنبور در دسترس نیست، ترکیب ممکن است تنها گزینه برای نجات یک کلنی شکست خورده باشد.

مهم نیست که چرا این اتفاق افتاده است، یک لایه هواپیمای بدون سرنشین یک حکم اعدام برای کلنی است – بدون دخالت زنبوردار. اندازه کلنی تا زمانی که آفت، بیماری یا زنبورهای دزد باعث فروپاشی کلنی شود.

سفارش فوری عسل ♥