آیا زنبور عسل یک حشره است؟


در حالی که ممکن است پاسخ به آن یک سوال آسان به نظر برسد، بسیاری از مردم می پرسند. آیا زنبور عسل یک حشره است؟ زنبورها حشرات نیستند؟ تفاوت بین زنبورها، حشرات و حشرات چیست و زنبور عسل ما در این همه جا کجاست؟ در دنیای علمی، همه موجودات زنده بر اساس ویژگی های خاصی دسته بندی می شوند. در حالی که مطمئناً برای زنبورها مهم نیست، خوب است که طبقه بندی مناسب آنها را بدانید.

آیا زنبورها حشرات هستند?

حشره زنبور عسل در حال جستجوی علوفه روی تصویر گل.

طبقه بندی علمی موجودات زنده بر اساس شباهت ها و تفاوت های مختلف بین آنها است. یک سیستم طبقه بندی کلی وجود دارد، اما محققان گاهی اوقات مخالف هستند.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته را بخوانید.

سردرگمی در طبقه بندی موجودات زنده چیز جدیدی نیست. غیرعادی نیست که چیزی در یک دسته طبقه بندی شود و بعد از چند سال به دسته دیگر منتقل شود.

حشرات اعضای طبقه بندی علمی قلمرو حیوانات هستند. آنها در یک سیستم سلسله مراتبی طبقه بندی می شوند: پادشاهی، شاخه، طبقه، نظم، خانواده، جنس، گونه.

همچنین، نام های رایج برای برخی از موجودات، رمز و راز بیشتری به موضوع اضافه می کند. به عنوان مثال پروانه را در نظر بگیرید. پروانه مگس نیست.

این یکی از اعضای راسته – Lepidoptera است. این طبقه بندی (Lepidoptera) شامل پروانه ها و پروانه ها می شود اما مگس واقعی نیست.

هنوز گیج شده اید؟ به ویژه هنگام طبقه بندی حشرات که از گونه های مختلف می آیند، می تواند گیج کننده باشد. این زیبایی زندگی است – تنوع.

پروانه زرد و سیاه در جستجوی علوفه روی تصویر گل.

زنبورها بندپایان هستند

در سیستم طبقه بندی علمی ما، سطح دوم Phylum است. در جستجوی ما برای زنبور، ما به Phylum – Arthropod نگاه می کنیم.

بندپایان دارای بدن تقسیم شده، اسکلت بیرونی (به جای پوست) و حداقل 3 جفت پا هستند. نگاهی گذرا به آناتومی زنبور عسل تایید می کند که این ویژگی های زنبورهای ما هستند.

درنتیجه بله زنبور عسل یک بندپایان در نظر گرفته می شود و زنبور عسل عضوی از قلمرو حیوانات است.

سطح بعدی کلاس است. Class Insecta شامل تمام حشرات موجود در جهان است. و تعداد اعضای این گروه بسیار زیاد است.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعات در مورد زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

در کلاس Insecta، حشرات به حداقل 29 راسته تقسیم می شوند. این اغلب بر اساس شباهت ها و تفاوت ها در ویژگی های فیزیکی است.

در ایالات متحده، رایج ترین راسته های حشرات عبارتند از:

 • Coleoptera – سوسک
 • دیپترا – مگس
 • Hymenoptera – مورچه ها، زنبورها، زنبورها
 • Lepidoptera – پروانه ها و پروانه ها

چرا زنبور عسل در طبقه حشره قرار دارد؟

ما موجودات زنده را بر اساس ویژگی های مشترک گروه بندی می کنیم. اعضای کلاس – Insecta دارای ویژگی های زیر هستند:

 • 3 جفت پا
 • 3 قسمت یا بخش متمایز بدن

هوم… این توصیف مطمئناً شبیه زنبور عسل ما به نظر می رسد – اینطور نیست؟ زنبور عسل دارای 2 جفت بال، 3 دسته پا (3 دسته در هر طرف) و 3 قسمت بدن متمایز است: سر، سینه، شکم. بله، شناسایی تایید شده است. ما زنبورهای عسل در واقع حشرات هستند و متعلق به کلاس Insecta هستند.

نمودار قطعات یک زنبور عسل با تصویر برچسب.

برخی از حشره شناسان (دانشمندانی که حشرات را مطالعه می کنند) ادعا می کنند که یک حشره باید قسمت های دهان خارجی و یک جفت آنتن نیز داشته باشد. مشکلی نیست، زنبورهای عسل ما نیز با این توصیف مطابقت دارند!

یکی دیگر از بازدیدکنندگان رایج باغ های ما زنبور بامبل است. همانطور که از نام نشان می دهد، زنبورهای بامبل حشرات هم هستند اگرچه آنها لانه ها و سبک زندگی متفاوتی نسبت به زنبور عسل دارند، اما ویژگی های مشترک بسیاری دارند. هر دو گرده افشان مهم هستند.

دانشمندطبقه بندی ific of Western Honey Bee-Apis mellifera

 • پادشاهی: Animalia
 • شاخه: بندپایان
 • طبقه: حشره
 • راسته: پرفشار
 • خانواده: Apidae
 • جنس: Apis
 • گونه: A. mellifera
نمودار طبقه بندی علمی حشرات تصویر زنبور عسل غربی.

در حالی که زنبورها ارتباط نزدیکی با زنبورها و مورچه ها دارند، اما ویژگی هایی دارند که آنها را متفاوت می کند. همانطور که از شجره نامه پایین می رویم، طبقه بندی همچنان اعضا را به خانواده ها و زیرخانواده های مختلف بر اساس شباهت ها و تفاوت هایشان تقسیم می کند.

همچنین مهم است که به یاد داشته باشید که جامعه علمی گاهی اوقات چیزهایی را در اطراف تغییر می دهد تا این اطلاعات برای ابدیت ثابت نشود. من تصور می کنم حشرات یک ذره اهمیتی نمی دهند که ما چه فکر می کنیم. آنها می دانند چه کار کنند.

زنبورها زنبور نیستند

بسیاری از مردم تمایل دارند هر چیزی را که پرواز می کند و می تواند نیش بزند را به نام زنبور دسته بندی کنند. با این حال، ما می دانیم که بسیاری از حشرات “غیر زنبور” دیگر پرواز می کنند و نیش می زنند.

اعضای خانواده زنبور و هورنت اولین کسانی هستند که به ذهن می رسند. زنبورها نیز از اعضای کلاس Insecta هستند. هنوز، زنبورها با زنبورها بسیار متفاوت هستند. زنبورها برای جمع آوری گرده و شهد پرواز می کنند در حالی که زنبورها شکارچیانی هستند که حشرات دیگر را شکار می کنند.

بیایید با آن روبرو شویم، گاهی اوقات اصطلاحات علمی ممکن است برای کسانی از ما که از آن در زندگی روزمره خود استفاده نمی کنیم، واقعا گیج کننده باشد. هورنت ها حشرات مهمی هستند اما زنبورهای عسل را نیز شکار می کنند.

با این حال، یکی از منظره های رایج در منطقه من به نام هورنت صورت طاس شناخته می شود. با این حال، این “هورنت” نیست یک هورنت واقعی بلکه نوعی زنبور است.

آیا زنبور عسل یک حشره است؟

اصطلاح دیگری که اغلب در رابطه با زنبورهای عسل می شنویم کلمه حشره است. اکنون که در مورد طبقه بندی علمی بیشتر آموخته ایم، باید در نظر بگیریم زنبور عسل یک حشره است?

در واقع نه زنبورها حشرات واقعی نیستند حشراتی که حشرات واقعی هستند متعلق به راسته Hemiptera هستند – در حالی که زنبورهای عسل در ردیف Hymenoptera قرار دارند. چرا انشعاب در این سطح؟

یکی از تفاوت های عمده حشرات و زنبورها ساختار قسمت های دهان آنهاست. زنبورها دارای بخش هایی از دهان هستند که برای مکیدن طراحی شده اند و غذای مایع بنوشید. زنبورهای عسل شهد گیاه را جمع آوری می کنند عسل درست کن.

حشرات دارای قسمت هایی از دهان هستند که برای پاره شدن و سوراخ شدن طراحی شده اند. شته ها حشرات هستند که از آب گیاهان تغذیه می کنند. اما، آنها باید دیواره گیاه را سوراخ کنند تا به مایع برسند.

زنبورها به عنوان حشرات طبقه بندی می شوند زیرا با معیارهای مورد نیاز برای طبقه بندی علمی مطابقت دارند. جالب اینجاست که زنبورهای عسل ما در برخی از گروه‌های رایجی که فکر می‌شود جای نمی‌گیرند.

اگر می خواهید در مورد حشرات منطقه خود اطلاعات بیشتری کسب کنید، پیشنهاد می کنم زنبورها در حیاط خلوت شما – کپی من بارها به کار آمده است. گاهی در مورد حشره ای که در باغ پیدا می کنم کنجکاو می شوم.

شما آن را دارید. زنبور حشره است اما زنبور حشره نیست. با بیش از 900000 نوع مختلف از حشرات در جهان، ما فقط 899999 حشره دیگر برای یادگیری داریم. هر حشره ای حشره است اما هر حشره ای حشره نیست.

سفارش فوری عسل ♥