آیا زنبور عسل استفراغ می کند؟ – {داستان واقعی}


به طور جدی، این یکی از آن ایده هایی است که با کمی واقعیت و کلی سوء تفاهم شروع شد. آیا زنبور عسل استفراغ می کند؟ بخشی از مشکل، جملاتی است که در کتاب‌هایی درباره عسل می‌خوانیم: «زنبور کارگر به کندو برمی‌گردد و شهد را به زنبور خانگی بازمی‌گرداند». ام یوک دقیقا چه معنی میدهد؟

عسل زنبور عسل ذخیره شده در قاب های تصویر شانه موم زنبور عسل.

چرا عسل استفراغ زنبور عسل نیست

عسل استفراغ زنبور عسل نیست. هرکسی که جور دیگری بگوید واقعا زنبور عسل را درک نمی کند. اگرچه، به راحتی می توان فهمید که چرا موضوع گیج کننده است.

همانطور که در مورد روند عملکرد و ساخت زنبورها بیشتر می آموزیم عسل، درک بهتر این روند شگفت انگیز خود را نشان می دهد. این حشرات اجتماعی می توانند شهد را جمع آوری کنند که به سرعت فاسد می شود و آن را به یک غذای پایدار برای نگهداری تبدیل می کند.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته را بخوانید.

زنبورها چگونه شهد را جمع آوری می کنند

زنبورهای کارگر همه چیز را جمع آوری می کنند مورد نیاز مستعمره اما بزرگترین کار پیدا کردن و جمع آوری شهد است.

بسیاری از گل ها شهد ترشح می کنند تا گرده افشان هایی مانند زنبورها را جذب کنند. برخی از گیاهان در جاهای دیگر نیز شهد ترشح می کنند – مفاصل برگ و غیره.

زنبورهای عسل از گیاه استفاده می کنند شهد برای تهیه عسل. در واقع، هزاران زنبور زن کارگر هر فصل شهد میلیون‌ها گیاه شکوفه را جمع‌آوری می‌کنند.

زنبورهای کارگر مسن در کندو علوفه گیر هستند. این زنبورها در جستجوی منابع غذایی غنی بیرون می روند.

زنبورها حتی برای برقراری ارتباط می رقصند منابع غذایی خوب برای علوفه جویان خواهرشان. زنبورها بهترین و نزدیکترین منبع غذایی را در هر زمان انتخاب می کنند.

با این حال، آنها می توانند از دوردست ها هم علوفه بخرند. نیاز به حمل شهد از چندین گل برای کارآمدی یافتن علوفه آنها.

تصویر شهد گیاهی توسط زنبورهای علوفه جو جمع آوری می شود.

زنبورها شهد را به کندو برمی‌گردانند

برخلاف برخی از تصاویر کارتونی که ممکن است مشاهده کنید، آنها سطل های کوچکی را با خود حمل نمی کنند. هر چند از آن زمان زنبور عسل یک حشره است با 6 پا، شاید اگر می خواستند می توانستند.

نه، زنبور عسل نبوغ تري دارد روش جمع آوری شهد گیاهی زنبور کارگر از پروبوسیس (قطعات دهانی تخصصی) برای زدن و مکیدن مایع استفاده می کند.

پروبوسیس (که زبان زنبور در نظر گرفته می شود) در واقع از چندین قسمت دهان تشکیل شده است. اینها به هم می رسند تا ساختاری مانند نی را تشکیل دهند که امکان جمع آوری شهد را فراهم می کند. حالا این مایع کجا می رود؟

زنبور عسل با استفاده از تصویر پروبوسیس خود شهد را در معده عسل خود جمع می کند.

معده عسل زنبور عسل

ما باید نگاهی گذرا به موضوع داشته باشیم آناتومی زنبور عسل. زنبور عسل در واقع 2 اندام دارد که می توان از آنها به عنوان معده یاد کرد.

اولین ساختار a نامیده می شود معده “محصول” یا عسل. هنگامی که زنبور عسل در حال غذا خوردن است، مواد ابتدا به معده عسل می رسد.

سپس معده عسلی را از طریق دریچه ای به نام پروونتریکولوس وارد معده واقعی می کند. این مقدار ضربان دار فرآیندهای ذخیره سازی و گوارش را جدا نگه می دارد.

این یک ارزش یک طرفه است که شیره های گوارشی اصلی را از محصول جدا می کند. هضم در معده واقعی انجام می شود نه معده عسلی.

هنگامی که معده عسل یک زنبور علوفه پر است، او به کندو برمی گردد.

انتقال زنبور علوفه شهد به زنبور خانگی

زنبور کارگر جستجوگر در کندو، زنبور خانگی را برای دریافت محصول خود پیدا می کند. محتویات محصول یا “معده عسل” به دهان زنبور عسل برگشته است.

اکنون، زنبور عسل جستجوگر آزاد است که به بیرون برود و به دنبال شهد شیرین بیشتری برای کندو باشد. زنبور خانگی با شهد تازه که اکنون در معده عسلی خود است، به روند تولید عسل ادامه می دهد.

زنبورهای زن کارگر زن در حال رسیدن عسل در تصویر شانه.

Regurgitation چیست؟

اینجا جایی است که سوء تفاهم تمام شد “آیا استفراغ زنبور عسل است” شروع می شود بسیاری از منابع می گویند که شهد پس گرفته شده و به زنبور دیگری منتقل می شود. روند برگشت در زنبورها مانند انسان نیست.

اصطلاح نارسایی معمولاً با بیماری همراه است در انسان همه آن تجربه وحشتناک را به یاد می آورند که محتویات معده شما تصمیم می گیرد ظاهر دیگری ایجاد کند.

اما برای زنبورهای عسل، این وضعیت به هیچ وجه یکسان نیست. رگورژیتاسیون به این صورت تعریف می شود: «زمانی که غذای بلعیده شده به دهان باز می گردد.

شهد جمع آوری شده توسط جوینده در معده عسل مقداری آنزیم دریافت می کند. آنزیم اینورتاز، فرآیند تبدیل شهد به عسل را آغاز می کند.

با این حال، هیچ هضم واقعی انجام نمی شود. موادی که به زنبور کارگر خانه منتقل می شود، غذای نیمه هضم نشده است. زنبور مریض نیست او به سادگی مجموعه خود را به زنبور دیگری منتقل می کند.

چگونه شهد عسل می شود

فرآیند تهیه عسل از شهد شامل 2 مرحله اصلی است. ابتدا مقدار آب شهد با تبخیر رطوبت اضافی کاهش می یابد. سپس با افزودن بزاق زنبور عسل تغییرات آنزیمی به قندهای اصلی فرآیند تبدیل را تکمیل می کند.

در واقع شهد اصلی که توسط یک جوینده مزرعه جمع آوری می شود، چندین بار دست به دهان می شود. این از زنبور پردازشگر به زنبور دیگر ادامه می یابد تا زمانی که عسل “رسیده” شود؟

سپس، محصول نهایی برای نگهداری در سلول های لانه زنبوری مهر و موم می شود. شهد آبکی خراب می شد. تخمیر تمام کار سخت زنبور را از بین می برد. عسل فاسد نمی شود و یک محصول عالی برای نگهداری طولانی مدت است.

وقتی عسل می خورید آیا استفراغ زنبور عسل می خورید؟

نه، مطلقاً نه. عسل پرپر کردن زنبور عسل نیست. این استفراغ زنبور یا مدفوع زنبور عسل نیست. عسل تف زنبور نیست. آرامش داشته باشید و از این محصول فوق العاده ای که زنبورهای عسل به زیبایی با ما به اشتراک می گذارند لذت ببرید.

سفارش فوری عسل ♥