آیا زنبور عسل استفراغ می کند؟ – حقیقت ساده


به طور جدی، این یکی از آن ایده هایی است که با کمی واقعیت و کلی سوء تفاهم شروع شد. آیا زنبور عسل استفراغ می کند؟ بخشی از مشکل، جملاتی است که فرد در کتاب‌هایی درباره عسل می‌خواند. وقتی دقیقاً بفهمید عسل چیست – درک حقیقت در مورد این ماده شگفت انگیز از کندو آسان تر است.

چرا عسل استفراغ زنبور عسل نیست

عسل زنبور عسل ذخیره شده در قاب های تصویر شانه موم زنبور عسل.

هرکسی که فکر می کند عسل همان استفراغ (یا پرت کردن) است، واقعا زنبورهای عسل را درک نمی کند. استفراغ به عنوان دفع غیر ارادی محتویات معده از طریق دهان تعریف می شود.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

همانطور که در مورد فرآیند ساخت بیشتر یاد می گیرید عسل، درک اینکه چرا با الزامات استفراغ نامیده نمی شود آسان تر می شود.

مجموعه شهد – آغاز عسل

زنبورهای عسل حشرات اجتماعی هستند که با هم همکاری می کنند تا مقادیر زیادی از ماده شیرینی را که ما به عنوان عسل می شناسیم تولید و ذخیره کنند.

مرحله اول با جمع آوری شهد شروع می شود. زنبورهای کارگر چندین چیز را جمع آوری می کنند مورد نیاز مستعمره اما بزرگترین کار پیدا کردن و جمع آوری شهد است.

بسیاری از گیاهان گل هایی تولید می کنند که شهد ترشح می کنند تا گرده افشان ها را جذب کنند. برخی از گیاهان در جاهای دیگر نیز شهد ترشح می کنند – مفاصل برگ و غیره.

هزاران زنبور علوفه جوی هر فصل شهد میلیون ها گیاه شکوفه را جمع آوری می کنند. کلنی به مقدار زیادی آب نیاز دارد شهد برای تهیه عسل.

برای کمک به یافتن بهترین منابع، زنبورها برای برقراری ارتباط می رقصند بهترین مکان های غذا برای دیگر خواهران شاغل خود. همیشه کارآمدترین حشرات، چندین گل قبل از بازگشت به کندو بازدید می شود.

زنبورهای علوفه جوی تصویر شهد گیاه را جمع آوری می کنند.

بازگشت شهد به کندو

برخلاف برخی از تصاویر کارتونی که ممکن است مشاهده کنید، زنبورها سطل های کوچکی را برای نگه داشتن شهد با خود حمل نمی کنند. (هر چند از آن زمان زنبور عسل یک حشره است با 6 پا، شاید اگر می خواستند می توانستند.)

نه، زنبور عسل نبوغ تري دارد روش جمع آوری و حمل شهد ساختارهای ویژه ای در دهان زنبور عسل طراحی شده است تا مایع را بچرخاند و بمکد.

پروبوسیس (که زبان زنبور در نظر گرفته می شود) در واقع از چندین قسمت دهان تشکیل شده است. اینها با هم ترکیب می شوند تا ساختاری مانند نی را تشکیل دهند که امکان جمع آوری شهد را فراهم می کند. حالا این مایع کجا می رود؟

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

زنبور عسل با استفاده از تصویر پروبوسیس خود شهد را در معده عسل خود جمع می کند.

معده عسلی

ما باید نگاهی گذرا به موضوع داشته باشیم آناتومی زنبور عسل. زنبور عسل در واقع دارای 2 اندام است که می توان آنها را معده نامید. چرا آنها به یک معده اضافی نیاز دارند؟ البته برای حمل شهد مایع.

اولین ساختار a نامیده می شود معده “محصول” یا عسلی. وقتی عسل زنبور در حال خوردن استابتدا مواد به معده عسلی می رسد.

سپس، معده عسلی را از طریق یک دریچه ضربانی به نام پروونتریکولوس وارد سیستم گوارشی واقعی می کند. این مقدار ضربان دار فرآیندهای ذخیره سازی و گوارش را جدا نگه می دارد.

این یک ارزش یک طرفه است که شیره های گوارشی اصلی را از محصول جدا می کند. هضم در معده واقعی انجام می شود نه معده عسلی. هنگامی که معده عسل یک زنبور علوفه پر است، او به کندو برمی گردد.

زنبور کارگر جستجوگر در کندو، زنبور خانگی را برای دریافت محصول خود پیدا می کند. محتویات محصول یا “معده عسل” به دهان زنبور عسل برگشته است.

زنبورهای زن کارگر زن در حال رسیدن عسل در تصویر شانه.

نارسایی و استفراغ

اینجا جایی است که سوء تفاهم تمام شد “آیا استفراغ زنبور عسل است” شروع می شود بسیاری از منابع می گویند که شهد پس گرفته شده و به زنبور دیگری منتقل می شود.

اصطلاح نارسایی معمولاً با بیماری همراه است در انسان (مشابه اصطلاح استفراغ).

روند برگشت در زنبورها مانند انسان نیست. در واقع، این وضعیت به هیچ وجه یکسان نیست. رگورژیتاسیون به این صورت تعریف می شود: «زمانی که غذای بلعیده شده به دهان باز می گردد».

و تعریف استفراغ این است – یک واکنش غیرارادی که در آن غذا به زور از معده خارج می شود. در هنگام انتقال شهد این اتفاق نمی افتد.

در واقع، هیچ هضم واقعی در معده عسلی انجام نمی شود. موادی که به زنبور کارگر خانه منتقل می شود، غذای هضم جزئی نیست. زنبور مریض نیست او به سادگی مجموعه خود را به زنبور دیگری منتقل می کند.

با این حال، روند تبدیل شدن شهد به عسل آغاز شده است. در حالی که در معده عسل، آنزیم ها از طریق بزاق زنبور عسل اضافه می شوند. غدد بزاقی زنبورهای عسل این آنزیم ها (مانند آنزیم اینورتاز) را تولید می کنند که شروع به تغییر قندهای اصلی در شهد گیاه می کنند. .

شهد عسل می شود

فرآیند تولید عسل شامل 2 مرحله اصلی است. ابتدا مقدار آب شهد با تبخیر رطوبت اضافی کاهش می یابد. زنبورها از بال های خود برای باد کردن هوا روی قطرات شهد استفاده می کنند تا محتوای آب را کاهش دهند.

تغییرات شیمیایی ادامه می یابد زیرا آنزیم دیاستاز به تبدیل نشاسته به مالتوز کمک می کند. و گلوکز اکسیداز باعث تبدیل گلوکز به پراکسید هیدروژن می شود. این کار تا زمانی که تغییرات شیمیایی کامل نشود از فساد در محلول پیش عسل جلوگیری می کند.

در واقع، شهد اصلی که توسط یک جوینده مزرعه جمع آوری می شود، چندین بار دست (دهن به دهان) را تغییر می دهد. این از زنبور پردازشگر به زنبور دیگر ادامه می یابد تا زمانی که عسل “رسیده” شود؟ سپس، محصول نهایی است در سلول های لانه زنبوری مهر و موم شده است برای ذخیره سازی

عسل جنگل

زنبورهای عسل شهد گیاهان را برای تولید عسل جمع آوری می کنند اما یک استثنا وجود دارد. شاید این یکی دیگر از زمینه هایی است که باعث سردرگمی می شود.

اگر در دسترس بودن شهد کم باشد، زنبورهای گرسنه کاری را که باید انجام دهند. این بدان معنی است که آنها عسل جمع می کنند.

این ترشحات شیرین شته هاست. عسل حاصله نامیده می شود عسل عسلک یا عسل جنگلی در برخی مناطق به شدت مورد توجه است.

نمودار نشان دار آناتومی زنبور عسل که محل معده عسل را نشان می دهد.

وقتی عسل می خورید آیا استفراغ زنبور عسل می خورید؟

چه چیزی عسل برای زنبورها مهم است. آیا آنها نمی توانند فقط شهد گیاه را ذخیره کنند؟ نه، شهد آبکی خراب می شود. تخمیر تمام کار سخت زنبور را از بین می برد.

عسل رطوبت کمی دارد و خراب نمی شود. این یک محصول عالی برای نگهداری طولانی مدت برای زنبورها و انسان است.

عسل پرت کردن زنبور عسل نیست. این استفراغ زنبور عسل یا مدفوع حشرات نیست. عسل تف زنبور نیست. شهدی که به کندو منتقل می شود هرگز وارد دستگاه گوارش زنبور عسل نمی شود. استراحت کنید و از این محصول فوق العاده ای که زنبورهای عسل با شکوه با ما به اشتراک می گذارند لذت ببرید.

سفارش فوری عسل ♥