آیا زنبورها واقعا می خوابند؟ – زنبورهای عسل کارولینا


این پست ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. به عنوان یک همکار آمازون، من از خریدهای واجد شرایط درآمد کسب می کنم. لطفا افشای من را بخوانید.

تصویر پنهان پینترست

زنبورهای عسل به دلیل اخلاق سخت کارشان مشهور هستند. اما، آنها نمی توانند همیشه کار کنند – آنها نیز به استراحت نیاز دارند. که به این سوال جالب توجه می کند – آیا زنبورها می خوابند؟ شاید تعجب کنید که بدانید بله، آنها واقعاً می خوابند. آنها نیز مانند ما نیاز به استراحت و انرژی مجدد دارند. اما، زنبورهای عسل الگوهای خواب انسان را ندارند.

زنبور عسل در تصویر گل زرد می خوابد.

ما خیلی چیزهای جالب می دانیم حقایقی در مورد زنبورهای عسل اما برخی از رفتارهای آنها هنوز یک راز است. بازرسی های معمول ما چیزهای زیادی در مورد کاری که انجام می دهند به ما می گوید. دفعه بعد که کندو را باز کردید، بسیار مراقب باشید. ممکن است برخی وجود داشته باشد زنبورهای خوابیده در داخل!

آیا زنبورها در کندو می خوابند؟

برای سال‌ها، محققان باور نمی‌کردند که زنبورها می خوابند اگرچه مشخص بود که چرخه های شبانه روزی خواب و بیداری در پرندگان و پستانداران رخ می دهد. این مورد در حشرات مشاهده نشده بود.

سپس در دهه 1980 یک محقق زنبور عسل به نام والتر کایزر کشف هیجان انگیزی کرد. او مشاهده کرد که زنبورها دوره های استراحتی مشابه خواب ما دارند.

قیصر اولین محققی بود که خواب یک بی مهرگان را بررسی و تأیید کرد. او متوجه شد که علوفه جویان در حال استراحت نیز موضع مشابهی را اتخاذ می کنند.

بعد از یک خم شدن پاهازنبورهای خوابیده سرشان را روی زمین می‌آوردند و آنتن‌هایشان خیلی ساکن می‌شد. اینها کارگران بی جان استراحت می کردند اینجوری برای زمان های مختلف

در کندوی زنبور عسل نیز فعالیت مشابهی مشاهده شد. در لبه شانه که هیچ جوجه ای در آن حضور نداشت، دلیلی برای نشستن کارگران وجود نداشت.

آزمایشات بیشتر (یورگن تاوتز – وزوز در مورد زنبورها) نشان داد که به نظر می رسد که زنبورها مراحل مختلف خواب را پشت سر می گذارند همچنین. خواب سبک برای برخی رایج بود و دوره های طولانی تری از خواب عمیق نیز مشاهده شد.

هر چند بیشتر زنبورها از یک چرخه خواب عبور کردند. برخلاف پستانداران، آنها خواب عمیق را زودتر از دیرتر در الگوی خواب تجربه می کنند.

زنبورها کجا می خوابند؟

برای زنبورهای عسل (Apis mellifera) کندوی آنها مکانی بسیار شلوغ است این شلوغی از فعالیت 24/7 است. بر خلاف بسیاری از شهرهای کوچک، کلنی زنبور عسل کار خود را با فرا رسیدن تاریکی متوقف نمی کند.

داخل کندو همیشه تاریک است! آنها برای انجام کار در داخل به نور وابسته نیستند. آنتن حسی شلوغ، پاها و سایر نشانه ها به آنها کمک می کند تا شانه را هدایت کنند.

با این همه هیاهو، زنبور کجا می تواند بخوابد؟ کارگر خسته چند انتخاب برای یک مکان خوب برای چرت زدن دارد.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

زنبوری که نیاز به استراحت دارد می تواند یک زنبور خالی را انتخاب کند سلول شش گوش موم زنبور عسل برای اتاق تخت یا ممکن است یک قسمت ساکت از شانه را به دور از شلوغی لانه بچه انتخاب کند.

زنبورهای در حال خواب معمولا در حال استراحت یافت می شوند در لبه های بیرونی شانه که در آن فعالیت کمتری اتفاق می افتد. در حالی که زنبورهای عسل جوان چرت کوتاهی می‌زنند، زنبورهای مسن‌تر نیاز به استراحت طولانی‌تری دارند.

اینا قدیمی ترن زنبورها پرواز می کنند دور در میدان هستند و انرژی بیشتری نسبت به اکثر اعضای کلنی مصرف می کنند. بنابراین، آنها به زمان بیشتری برای استراحت نیاز دارند.

آیا زنبورهای عسل شب می خوابند؟

آره، زنبورهای عسل شب ها می خوابند ولی. البته همه زنبورهای کندو در ساعات تاریک خواب نیستند. برخی کارهای مستعمره را ادامه می دهند و در طول روز استراحت می کنند.

اما چون در طول روز مشغول هستند، بیشتر علوفه جویان شب ها استراحت می کنند و می خوابند. نور روز ارزشمندی در مجموعه ای از منابع کندو مورد نیاز.

به صورت انفرادی یا در گروه های کوچک – این زنبورهای خوابیده در امتداد محیط یا لبه های لانه زاد و ولد یافت می شوند. کارگران میدانی بین 5 تا 8 ساعت در یک دوره 24 ساعته می خوابند.

زنبورهای مسن تر از بزرگسالان جوان به استراحت و خواب بیشتری نیاز دارند. مقاله ای در مورد معماری خواب (Eban-Rothschild, AD and Bloch, G. (2008) برای زنبورهای عسل جوانتر این پدیده را بررسی کرد.

زنبور عسل خوابیده در مزرعه روی تصویر گل بنفش.

آیا زنبورها دور از کندو می خوابند؟

آره، زنبورها دور از کندو می خوابند. علوفه گیران خسته را می توان دید که روی گل ها می خوابند. بی حرکت با سر پایین و آنتن ثابت، آنها چند zzz را می گیرند.

تا زمانی که چیزی آنها را ناراحت کند. سپس آنتن خود را تمیز می کنند و پرواز می کنند. با این حال، بیشتر علوفه جویان شب ها در داخل کندو می خوابند.

اگر دمای بدنشان خیلی پایین بیاید نمی توانند زنده بمانند. همچنین زنبورهای عسل بسیار اجتماعی هستند و در اکثر مواقع تمایل به کنار هم بودن با دیگران دارند.

اعضای مستعمره با یک وظیفه خاص ممکن است حتی یک “خواب کامل” داشته باشند. به عنوان مثال، کسانی که به عنوان پیشاهنگان بیرون بروید و به دنبال مکان های کندو جدید باشید مستعمره در حال آماده شدن برای ازدحام است. آنها ممکن است شب را در مکان جدید بگذرانند قبل از اینکه گروهی به آنجا حرکت کنند.

زنبورهای عسل مانند زنبورهای عسل همچنین شناخته شده است که بیرون می خوابند. در واقع، بامبل های نر پس از بلوغ بیرون می خوابند و برای همیشه کندو را ترک می کنند.

زنبورهای ماده بامبل گاهی اوقات اگر قبل از سرد شدن هوا در غروب آفتاب، بازگشت به لانه را به تأخیر بیندازند، گرفتار می شوند.

آنها در یک وضعیت آرام روی یک گل استراحت می کنند. صبح روز بعد – هنگامی که هوا گرم می شود، آنها با گرده به لانه خود پرواز می کنند.

بسیاری از زنبورهای کارگر در داخل کندو به شکل تصویر خواب استراحت می کنند.

چرا خواب برای زنبورها مهم است؟

با وجود هزاران نفر از افراد که برای یک هدف مشترک با هم کار می کنند، ارتباط حیاتی است. زنبورهای عسل چندین روش ارتباطی دارند.

از بینایی استفاده می کنند و هنگام جمع آوری غذا در خارج از منزل، بو کنید. فرمون زنبور عسل داخل و خارج کندو به ارتباط نیازهای یک کلنی کمک می کند.

اما شکل خاص دیگری از ارتباط در داخل کندو صورت می گیرد. زنبورهای عسل راه منحصر به فردی برای برقراری ارتباط با محل منابع غذایی از طریق رقص دارند.

محرومیت از خواب بر حرکات رقص تأثیر می گذارد

خاص زبان رقص زنبور عسل شامل یک سری حرکات تکان دادن، تکان دادن و دایره ای است که در عرض شانه زاویه می دهند.

فقط زنبورهای کارگر که علوفه خوار هستند در رقص شرکت می کنند. آنها نمونه هایی از منابع غذایی خوب را با خود می آورند. سپس، آنها می رقصند تا خواهران خود را به سمت شهد یا گرده.

حرکات رقص بیان شده توسط رقصندگان اطلاعات زیادی را ارائه می دهد. جهت (از کندو) و فاصله تقریبی تا منبع غذایی جدید آشکار می شود.

علوفه جویان که به خوبی استراحت کرده اند هنگام برقراری ارتباط از طریق رقص بهترین راهنمایی ها را ارائه می دهند. این دانش از بسیاری از پروازهای غیر ضروری برای جستجوی منابع جلوگیری می کند.

از آنجا که زنبورها می توانند چندین مایل سفر کنند در جستجوی شهد یا گرده، این نشان دهنده صرفه جویی قابل توجهی در انرژی است. بنابراین، کلنی قادر است جمع آوری غذا را به حداکثر برساند.

زنبور عسل در تصویر گل استراحت می کند و می خوابد.

زنبورهای محروم از خواب آیا ارتباطات درهم تنیده هستند

در مطالعاتی که زنبورها مشغول بودند و اجازه نداشتند بخوابند یا استراحت کنند، عملکرد آنها در چندین مجموعه مهارت به طرز محسوسی کاهش یافت. ویژگی های کم خوابی:

  • دقت رقص کاهش یافت – (به خصوص رقص تکان دادن)
  • مشکلات حافظه قابل توجه بود
  • برای زنبورها یادگیری چیزهای جدید دشوارتر بود

زنبورهای کارگری که برای مدت طولانی هیچ وقت استراحت یا خواب نداشته اند نیز نمی رقصند. ارتباط آنها شلخته بود.

زنبورهای بی خواب نیز در سایر تست های پاسخ حسی ضعیف عمل کردند. این به نظر بسیار شبیه به انسان است، اینطور نیست؟

حافظه نیز در یک زنبور کم خواب رنج می برد. کارگران خسته برای یافتن راه بازگشت به منابع غذایی شناخته شده مشکل تری داشتند.

آنها زمان بسیار بیشتری را در آن سپری کردند پروازهای جهت یابی و غیره، نسبت به خواهران استراحت خود. تکمیل سفرهای جستجوی علوفه بیشتر طول کشید.

زنبورهای بدون خواب در یادگیری چیزهای جدید مشکل داشتند. پاسخ ها و کارهایی که معمولاً آسان هستند، زمان بیشتری طول می کشد تا به پایان برسد.

چگونه بفهمیم زنبورها خوابند

آیا می توانیم ثابت کنیم که زنبورها واقعاً می خوابند؟ خب، حدس می‌زنم این بستگی به تعریف شما از خواب دارد. آنها مطمئناً لباس خواب نمی پوشند، به رختخواب می روند و کوچک خود را می بندند چشم زنبور عسل. ام… زنبورها پلک ندارند، شما می دانید

صورت زنبور عسل با چشم و بدون پلک برای تصویر خواب.

ولی زنبورها کمی خواب نشان می دهند ویژگی های مشابه ما. آنها در دوره های بی حرکتی شرکت می کنند.

سرشان به حالتی آرام پایین است. آنتن آویزان می شود، قفسه سینه می افتد و شکم آنها شل می شود زیرا بال روی پشت قرار می گیرد. و افزایش محرک برای برانگیختن پاسخ ضروری است.

اینها نیز از ویژگی های خواب در پستانداران است. کی گفته برای خوابیدن باید چشمانشان را ببندند؟

سرانجام

هنگام مشاهده داخل کندوی عسل، ممکن است متوجه شوید که چندین زنبور با هم در یک منطقه می خوابند. گاهی به نظر می رسد که زنبورها دست می گیرند (یا پاها را می گیرند) در حالی که آنها در حالت خواب هستند.

این سخت کار کردن زنبورهای عسل نیاز به استراحت و خواب دارند به منظور عملکرد خوب در کلنی همانطور که درک بهتری از آنها و سایر حشرات ایجاد می کنیم، آمادگی بیشتری برای قدردانی و محافظت از آنها داریم.

سفارش فوری عسل ♥