آیا زنبورها می توانند در باران پرواز کنند؟ (گاهی)


چه کسی زنبورها را ندیده است که از روزهای گرم آفتابی و روشن لذت ببرند؟ آنها از گلی به گل دیگر به دنبال شهد یا گرده پرواز می کنند. اما در مورد روزهای مرطوب ابری چطور؟ آیا زنبورها می توانند زیر باران پرواز کنند؟? گاهی اوقات، بله انجام می دهند و این به شدت آب و هوا نیز بستگی دارد. خطر طوفان با قطرات بزرگ باران ممکن است مانع از خروج زنبورهای عسل کندو شود.

زنبورهای عسل به آب و هوای مرطوب واکنش نشان می دهند

زنبور عسل مرطوب کارگر نمی تواند در طول تصویر طوفان باران پرواز کند.

به همان اندازه که قابل توجه هستند، زنبورهای عسل حشرات خونسرد هستند. رفتار آنها به تغییرات دما واکنش نشان می دهد و همچنین به بارش پاسخ می دهند.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

در حالی که آنها آب و هوای خوب را ترجیح می دهند، هر کسی که کندوی عسل دارد به دیدن آن اعتراف می کند زنبورها در حال پرواز هستند در باران ملایم یا رگبارهای کوتاه البته این امر به ویژه در زمانی که دمای روزانه گرم است صادق است.

یک غبار ملایم برای اکثر افراد مشکل بزرگی نیست زنبورهای جستجوگر. فعالیت در ورودی کندو به عنوان بازگشت و خروج مجدد ادامه می یابد. با این حال، پرواز در یک روز بارانی، یا در یک دوش جدی، خطری برای یک است زنبورهای عسل کارگر.

زنبورهای عسل در صورت خیس شدن می توانند پرواز کنند؟

وقتی که بال های زنبور عسل خیس می شود، سنگین می شوند. این امر پرواز را دشوارتر می کند و باعث کاهش ضربان بال زنبور می شود. یک سنگین باران حتی می تواند بال زنبور را بشکند.

اما، بال های مرطوب سنگین یکی از مشکلات هستند. همانطور که قطرات آب به بدن زنبور عسل می چسبد، وزن آن بیشتر می شود و وزن اضافی به انرژی بیشتری نیاز دارد تا در حرکت بماند.

زنبورهای مرطوب برای پرواز به انرژی بیشتری نیاز دارند

انرژی برای الف مهم است زنبور صحرایی و پرواز در باران ممکن است به انرژی بیشتری نیاز داشته باشد تا بتواند دوباره به کندو برگردد. او ممکن است در واقع به زمین بیفتد.

حتی اگر جوینده در حال پرواز بماند، ممکن است آنقدر خسته شود که نتواند به ورودی کندو برگردد.

من در اواخر زمستان مشکل مشابهی را در باغ آبی خود می بینم. اگر دمای علوفه در حاشیه باشد، برخی از زنبورها در آب سرد قرار می گیرند.

دمای بدن آنها کاهش می یابد و ماهیچه های پروازی آنها نمی توانند کار کنند. بدون تلاش من برای زنبورهای خسته را نجات دهید، آنها میمیرند. این مشکل شبیه یک زنبور خسته در یک روز بارانی است.

جستجوی کارآمد زنبورها

کلنی زنبور عسل یکی از کارآمدترین موجودات روی کره زمین است. آره، زنبورها می توانند مسافت های زیادی را طی کنند (برای اندازه آنها) برای یافتن منابع. اما، آنها معمولا بهترین منابع غذایی را از محل کمد جمع آوری می کنند.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

زمان پول است – یا عسل؟ آنها انرژی را صرف پرواز دور به سمت منبع غذایی نمی کنند، اگر چیزی بهتر در نزدیکی باشد. همین امر در مورد آب و هوای بد نیز صدق می کند: بادهای شدید یا باران.

درست مانند شرایطی که بادهای شدید وجود دارد، به نقطه ای می رسد که تلاش ارزش بازدهی ندارد. بهتر است منتظر آب و هوا باشید و در زمان دیگری دوباره امتحان کنید. بنابراین، در روزهای بادی یا بارانی (بیش از یک پاشش سبک) اکثر کارگران تصمیم می گیرند در خانه بمانند.

زنبور کارگر در حال تلاش برای پرواز در باران روی یک تصویر سطح خیس.

زنبورها می دانند چه زمانی باران می بارد

اعتقاد بر این است که آنها از حساسیت خود به دما، رطوبت، سرعت باد و فشار هوا برای تشخیص نزدیک شدن آب و هوا استفاده می کنند. باران نه تنها علوفه گران بیشتری را در خانه نگه می دارد. همچنین می تواند آنها را در روحیه بد قرار دهد.

نزدیک شدن به آب و هوای بد می تواند رفتار دفاعی کلنی های زنبور عسل را تحریک کند. زنبورداران متوجه درجه بالاتری از اقدامات تهاجمی زنبور عسل در زنبورستان در این زمان ها

مستعمره آگاه است که آب و هوای تهدیدآمیز در حال حرکت به منطقه است. این یک نیاز شدید را برمی انگیزد از نوزادان جوان محافظت کنید و منابع غذایی ذخیره شده در کندو.

به همه زنبورداران جدید آموزش داده می شود که در روزهایی که هوای بارانی تهدید می کند از انجام بازرسی کندو خودداری کنند.

تصویر زنبور عسل و گل خیس.

چگونه یک کلنی قبل از طوفان واکنش نشان می دهد

طوفان‌های رعد و برق بعد از ظهر تابستان که بر فراز کوه‌ها می‌آیند یک اتفاق رایج در محل من است. با نزدیک شدن طوفان، ورودی کندوها با کارگران جوینده ای که از مزرعه برمی گردند بسیار شلوغ می شود.

برخلاف فعالیت در یک روز خشک دلپذیر، این علوفه جویان پس از تخلیه شهد یا گرده خود فوراً کندو را ترک نمی کنند. آنها در جایی می مانند که از باران و باد در امان باشند.

وقتی بارون میاد زنبورها کجا میرن؟

هنگامی که هوای طوفانی شروع می شود، بیشتر زنبورهای عسل که در کندو هستند در آنجا باقی می مانند. علوفه جویان در مزرعه اما در همان نزدیکی سعی می کنند در باران شدید به خانه بازگردند.

اگر یک زنبور خیلی دور است یا باران خیلی سخت است برای پرواز، او سعی می کند در مکانی قرار بگیرد که سرپناهی فراهم می کند – خشک شود و منتظر هوای بد باشد.

البته در دنیای زنبورها تنوع زیادی وجود دارد. حتی در میان زنبورهای عسل، برخی از کندوها در هوای سردتر یا مرطوب‌تر از سایرین پرواز می‌کنند. این به دلیل ژنتیکی است انواع زنبورها در کندوهای شما

یک واقعیت جالب دیگر، زنبورهای بامبل و زنبورهای عسل بسیاری از صفات مشترک دارند، اما زنبورهای بامبل در شرایط مرطوب‌تری نسبت به زنبورهای عسل به علوفه‌جویی ادامه می‌دهند. بسیاری از آنها بزرگتر با بالهای قوی تر و قوی تر هستند.

در حالی که زنبورها می توانند زیر باران پرواز کنندحداقل تا حدی متوجه می شوند که این کار خطرناک است. همچنین ممکن است سودآور نباشد زیرا انرژی مورد نیاز برای جمع آوری منابع غذایی بیشتر است.

این یکی از دلایلی است که شرایط آب و هوایی خنک و مرطوب می تواند برای کلنی های زنبور عسل در اوایل بهار بسیار مضر باشد. حتی کندوهای مستقر در زمستان ممکن است کمبود غذا داشته باشند و نگران گرده و شهد تازه باشند.

منابع غذایی مانند شکوفه های افرا قرمز یا ممکن است قاصدک ها در آنجا باشند اما هوا برای جست و جوی خوب خیلی بد است. با کمی شانس، کارگران می توانند از روزهای خوبی برای جمع آوری لذت ببرند.

این غذای تازه به ایجاد کلونی قبل از زمان کمک می کند اولین جریان عسل. اما، اگر در یک روز طوفانی فعالیت زیادی نمی بینید، نگران نباشید. زنبورها باز خواهند گشت

سوالات متداول

آیا زنبوری که خیس شود می تواند زنده بماند؟

بله، تا زمانی که دمای بدن حشرات خیلی پایین نیاید. زنبور می تواند خشک شود و به حالت عادی بازگردد.

چگونه یک زنبور خیس را گرم می کنیم؟

اغلب آنها نیازی به کمک ما ندارند. با این حال، اگر می خواهید به یک زنبور خیس کمک کنید – او را با احتیاط روی یک سطح گرم در یک نقطه خشک قرار دهید.

آیا زنبورها هنگام بارندگی فعال هستند؟

میزان فعالیت زنبورها در هنگام بارندگی به نوع حشره بستگی دارد. زنبورهای بامبل در شرایط سخت تری نسبت به زنبورهای عسل علوفه می گیرند. و به دلیل ژنتیکی، برخی از کلنی های زنبور عسل در شرایط مرطوب فعالیت خود را تغییر می دهند.

سفارش فوری عسل ♥