آیا زنبورها می توانند در باران پرواز کنند؟


چه کسی زنبورها را ندیده است که از روزهای گرم آفتابی و روشن لذت ببرند؟ آنها از گلی به گل دیگر به دنبال شهد یا گرده پرواز می کنند. اما در مورد روزهای مرطوب ابری چطور؟ آیا زنبورها می توانند زیر باران پرواز کنند؟? خطر طوفان با قطرات بزرگ باران ممکن است مانع از خروج زنبورهای عسل کندو شود.

زنبور عسل مرطوب کارگر نمی تواند در طول یک تصویر طوفان باران پرواز کند.

آیا زنبورها در هنگام باران فعال هستند؟

در حالی که آنها آب و هوای خوب را ترجیح می دهند، هر کسی که کندوی عسل دارد به دیدن آن اعتراف می کند زنبورها در حال پرواز هستند در باران ملایم نم نم نم نم باران ملایم یا پاشیدن خفیف باعث نمی شود که کلنی تمام علوفه جویان را برای آن روز فراخواند.

با این حال، پرواز در یک روز بارانی خطری برای زنبور عسل فعال است. وقتی بال های زنبور خیس می شود، سنگین می شود. این امر پرواز را دشوارتر می کند. یک باران شدید حتی می تواند بال زنبور را بشکند.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته را بخوانید.

زنبورهای عسل در صورت خیس شدن می توانند پرواز کنند؟

بال های مرطوب سنگین یک مشکل است اما تنها مورد توجه نیست. همانطور که قطرات آب به بدن زنبور عسل می چسبد، وزن آن بیشتر می شود و به انرژی بیشتری نیاز دارد تا در حرکت بماند.

او ممکن است در واقع به زمین بیفتد. حتی اگر زنبور در حال پرواز بماند، ممکن است آنقدر خسته شود که نتواند به کندوی خود بازگردد.

کلنی زنبور عسل یکی از کارآمدترین موجودات روی کره زمین است. آنها بهترین منابع غذایی را از محل کمد جمع آوری می کنند. زمان پول است – یا عسل؟ اگر چیز بهتری در نزدیکی باشد، انرژی را صرف پرواز دور به سمت منبع غذایی نمی کنند.

درست مانند موقعیت هایی که بادهای شدید وجود دارد، به نقطه ای می رسیم که تلاش ارزش بازدهی را ندارد. بهتر است منتظر آب و هوا باشید و در زمان دیگری دوباره امتحان کنید. بنابراین، در روزهای بادی بیشتر کارگران تصمیم می گیرند در خانه بمانند.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعات در مورد زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

زنبور کارگر در حال تلاش برای پرواز در باران روی یک تصویر سطح خیس.

زنبورها می دانند چه زمانی باران می بارد

درست است که آب و هوای بد می تواند رفتار دفاعی را در کلنی های زنبور عسل ایجاد کند. مستعمره آگاه است که آب و هوای تهدیدآمیز در حال حرکت به منطقه است.

اعتقاد بر این است که آنها از حساسیت خود به دما، رطوبت، سرعت باد و فشار هوا برای تشخیص نزدیک شدن آب و هوا استفاده می کنند.

این یک نیاز شدید را برمی انگیزد از نوزادان جوان محافظت کنید و منابع غذایی ذخیره شده در کندو. به همه زنبورداران جدید آموزش داده می شود که در روزهایی که هوای بارانی تهدید می کند از انجام بازرسی کندو خودداری کنند.

علاوه بر احساس محافظت بیشتر کلنی، اعضای مسن‌تر کندو احتمالاً در خانه هستند.

فعالیت مستعمره قبل از طوفان

دیدن زنبورهای فعال در روزی که غبار دارد خارج از عرف نیست. اما، یک روز طوفانی آنها را در خانه نگه می دارد.

طوفان های تابستانی که بر فراز کوه ها می آیند یک اتفاق رایج در محل من است. با نزدیک شدن طوفان، ورودی کندوها با کارگران جوینده ای که از مزرعه برمی گردند بسیار شلوغ می شود.

بر خلاف فعالیت در یک روز خشک دلپذیر، این علوفه جویان پس از تخلیه شهد یا گرده خود بلافاصله کندو را ترک نمی کنند. آنها در جایی می مانند که از باران و باد در امان باشند.

تصویر زنبور عسل و گل خیس.

وقتی بارون میاد زنبورها کجا میرن؟

هنگامی که هوای طوفانی شروع می شود، بیشتر زنبورهای عسل که در کندو هستند در آنجا باقی می مانند. علوفه جویان در مزرعه اما در همان نزدیکی سعی می کنند به خانه بازگردند.

اگر یک زنبور خیلی دور است یا باران خیلی سخت است برای پرواز، او سعی می کند در مکانی سرپوشیده قرار بگیرد تا خشک شود و منتظر هوای بد باشد.

البته در دنیای زنبورها تنوع زیادی وجود دارد. حتی در بین زنبورهای عسل، برخی از کندوها در هوای سردتر یا مرطوب‌تر از سایرین پرواز می‌کنند. این به دلیل ژنتیکی است انواع زنبورها در کندوهای شما

یک واقعیت جالب دیگر، زنبورهای بامبل و زنبورهای عسل بسیاری از ویژگی‌های مشترک دارند، اما زنبورهای عسل در شرایط مرطوب‌تری نسبت به زنبورهای عسل به علوفه‌جویی ادامه می‌دهند. بسیاری از آنها بزرگتر با بالهای قوی تر و قوی تر هستند.

در حالی که زنبورها می توانند زیر باران پرواز کنندحداقل تا حدی متوجه می شوند که این کار خطرناک است. همچنین ممکن است سودآور نباشد زیرا انرژی مورد نیاز برای جمع آوری منابع غذایی بیشتر است.

این یکی از دلایلی است که شرایط آب و هوایی خنک و مرطوب می تواند در اوایل بهار برای کلنی های زنبور عسل بسیار مضر باشد. منابع غذایی مانند شکوفه های افرا قرمز یا قاصدک‌ها ممکن است آنجا باشند، اما آب و هوا برای جست‌وجوی خوب خیلی بد است.

سفارش فوری عسل ♥