آیا زنبورها زانو دارند؟ کاوش در حقایق


تصویر پنهان پینترست

زنبورها نقش مهمی در زندگی ما دارند و بسیاری از آنها قدردانی می کنند. آناتومی آنها با بسیاری از اشکال زندگی که ما می شناسیم کمی متفاوت است. من مطمئن هستم که شما این جمله جذاب را شنیده اید، “شما زانوهای زنبور هستید”. آیا می دانید به چه معناست؟ و به هر حال، آیا زنبورها زانو دارند؟ برای پاسخ به این سوال، ما نیاز به درک عمیق تری از آناتومی حشرات و ساختار مفصل پا داریم.

آناتومی پاها و زانوهای زنبورها

تصویر زنبور عسل با پا و زانو در حال جستجوی غذا.

زنبورها یکی از حشرات مورد علاقه ما هستند و هزاران نوع برای لذت بردن داریم. برخی افراد آنقدر حشرات گزنده (زنبورهای عسل) را دوست دارند که تصمیم می گیرند زنبوردار شوند.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

داشتن کندوهای عسل یک سرگرمی فوق العاده است. اما، من یک هشدار دارم. زمانی که تصمیم گرفتید شروع کنید با زنبورداری، مردم فکر خواهند کرد که شما همه چیز را در مورد هر نوع زنبور عسل می دانید، به خصوص زنبور عسل. این البته درست نیست.

پاهای زنبور عسل پیچیده است

پاها برای زنبورهای عسل بسیار مهم هستند. ممکن است فکر کنید بال‌های آن‌ها مهم‌ترین بخش آن‌ها است – آنها باید پرواز کنند.

اما، پاها در بسیاری از فعالیت های روزانه مورد استفاده قرار می گیرند و به دامنه حرکتی وسیعی نیاز دارند. مثل بقیه حشرات، زنبور عسلs دارای 3 جفت پا هستند که هر کدام از قطعات تشکیل شده اند.

این بخش ها توسط ماهیچه ها و تاندون ها به یکدیگر متصل می شوند. بنابراین، آنها می توانند به تمام روش های مورد نیاز بپیچند و خم شوند.

پاهای زنبور عسل برای کمک به موارد زیر مناسب هستند: ساخت سلول های لانه زنبوری وقتی زنبورها موم می سازند، حذف مزاحمان و آفات ناخواسته از کندو، آنتن خود را تمیز می کنند قبل از پرواز، حمل گرده به کندو و موارد دیگر.

بخش هایی از یک پای زنبور عسل دارای برچسب تصویر.

زانوهای زنبور عسل کجا هستند؟

تفاوت بین پاهای انسان و زنبور عسل به راحتی قابل مشاهده است. زنبور عسل دارای آناتومی پا بسیار پیچیده تری نسبت به انسان با بخش های متمایزتر است.

در انسان، زانو مفصل اصلی در قسمت میانی ساق پا است. زانو استخوان فمور را به استخوان درشت نی می پیوندد. خم شدن و حرکات طبیعی پا را ممکن می کند.

زانو چیست؟

فرهنگ لغت Merrian-Webster شامل این توصیف از زانوی حشره است: “مفصل بین استخوان ران و درشت نی یک حشره”.

زنبور عسل در واقع دارای پاهایی به نام استخوان ران و درشت نی است. این امر تایید می کند زنبورها عضوی از بدن دارند که به طور کلی به عنوان زانو شناخته می شود (کوکسا، تروکانتر، استخوان ران، درشت نی، بازیتارسوس و تارسوس)

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

اتصالات اصلی بین استخوان ران و درشت نی زنبور عسل زانوی زنبور در نظر گرفته می شود. البته آنها کلاهک زانو (کشکک) ندارند اما واقعاً نیازی به آن ندارند.

این اصطلاح نیز به زنبورهای بامبل. آنها ساختار پا مشابهی دارند و همچنین گرده را در سبدهای گرده روی پاهای عقب خود حمل می کنند.

یک عبارت جذاب برای یک زمان

مردم دوست دارند از عبارات جذاب استفاده کنند و این یکی از مدت ها پیش وجود داشته است. این اصطلاح از چه زمانی استفاده شد؟ ریشه این عبارت چه بود؟

آیا می دانیم اولین کسی که از آن استفاده کرد چه کسی بود؟ متاسفانه نه. هیچ کس نمی داند چه کسی اولین کسی بود که این عبارت را به زبان آورد.

در قرن 18 در قاره آمریکا شروع شد و به عنوان شوخی برای توصیف چیزی که وجود نداشت استفاده می شد.

زمانی که در دهه 1920 مورد استفاده رایج قرار گرفت، معنی آن به چیزی مثبت تغییر کرد. این در یک دوره زمانی کوتاه بود، زمانی که استفاده از اصطلاحات عامیانه احمقانه رایج شد.

زنبورها چند زانو دارند؟ – مناظره!

ممکن است فکر کنید پاسخ به این سوال آسان است. اگر زنبورها 6 پا دارند، 6 زانو دارند – درست است؟

بزرگترین رابط “مفصل emoro-tibial” است. این قسمتی است که بیشتر مانند زانوی انسان خم می شود و به قسمت پایین ساق و پا اجازه می دهد تا خم شود و حرکت کند.

برخی منابع مفصل اصلی هر پا را زانو مانند می دانند، بنابراین وجود خواهد داشت 6 زانو روی زنبور. برخی دیگر احساس می کنند که این اصطلاح فقط باید به مفصل پاهای عقبی اشاره کند.

در اینجا شما آن را دارید – یک بحث زنبور عسل دیگر که حتی کارشناسان نمی توانند در مورد آن توافق کنند. انتخاب باشماست.

داستان زنبورها را به اشتراک بگذارید

ما می‌توانیم زنبور عسل را هزاران سال بدون افشای تمام اسرار آنها مطالعه کنیم. با این حال، ما هنوز بسیاری از سوالات جالب زنبور عسل را می شنویم.

سوالات فکری مانند: آیا زنبورها می خوابند? (اتفاقاً انجام می دهند). و بسیاری سوالات دیگر از مردم که ممکن است واقعا نباشند تفاوت بین زنبورها و زنبورها را درک کنید.

یه وقتایی یکی ازت میپرسه: آیا زنبورها زانو دارند؟ و اگر چنین است، چرا آنها خاص هستند. ممکن است با یک بازگشت عجیب و غریب روبرو شوید.

اما، فقط در صورتی که آنها واقعاً بخواهند بدانند – اکنون می توانید دلیل این کار را توضیح دهید. حالا در مورد برخی از عبارات فانتزی دیگر (بعضی قافیه – برخی نه) مانند “پیژامه گربه”، “سبیل گربه”، “میو گربه” یا “ابروهای میمون” – نمی توانم در این مورد به شما کمک کنم.

جای تعجب نیست که مقایسه شدن با زنبور عسل چیز خوبی است. آنها سخت کار می کنند و بله زنبورهای عسل نیش می زنند اما فقط زمانی که تحریک شود.

گفتن اینکه چیزی بود “زانو زنبورهاs” به این معنی است که واقعاً جالب یا چشمگیر بود. به نظر من زنبور عسل فوق العاده ای است.

سوالات متداول

واقعاً عبارت “زانوهای زنبور عسل” به چه معناست؟

زانوهای زنبور عسل به چیزی اطلاق می‌شود که فوق‌العاده یا عالی بود. برای داشتن این نقل قول محبوب در مورد زنبورهای عسل بیان شده در مورد شما یک تعریف از عالی ترین نوع بود.

آیا این عبارت واقعا جبه زنبورهای عسل متصل است؟

خوب، پس آیا این عبارت یا اصطلاح واقعاً ربطی به زنبورها دارد؟ ما واقعا نمی دانیم. برخی معتقدند که گلوله های رنگارنگ گرده در قسمت پایینی آویزان است زنبور کارگر پاها مسئول این مدت بودند.

آیا زنبورهای عسل واقعاً زانو دارند؟

بله، آنها این کار را می کنند، اما ساختار پای آنها با انسان متفاوت است.

سفارش فوری عسل ♥