آیا زنبورهای عسل در خطر انقراض هستند؟ واقعیت


زنبور عسل یکی از مهم ترین حشرات کشاورزی مدرن است که مورد توجه رسانه ها قرار گرفته است. و، خوب آنها باید، زیرا آنها گرده افشان فوق العاده بسیاری از گیاهان زراعی هستند. آنها تنها گرده افشان های مهم نیستند – پروانه ها، پرندگان و پروانه ها نیز نقش خود را انجام می دهند. ما اغلب در مورد کاهش جمعیت زنبور عسل در سراسر جهان می خوانیم. اما، چه در مورد یکی از موارد مورد علاقه ما، هستند زنبورهای عسل در خطر انقراض?

زنبورهایی که هستند در معرض خطر

گرافیک زنبور عسل در پس زمینه گونه های منقرض شده.

با کلمه ای مانند “خطر” در وسط، می توانیم با خیال راحت فرض کنیم که “در معرض خطر” چیزی است که باید با احتیاط به آن نزدیک شد. این نشان می دهد که یک مشکل وجود دارد – و این مطمئنا برای بسیاری از حشرات صادق است.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

به طور کلی، حیوانات و گیاهان (یا حشرات) که در معرض خطر انقراض در نظر گرفته می شوند در معرض خطر انقراض هستند. به عبارت دیگر، نوع آنها ممکن است در نهایت از بین برود و دیگر روی زمین نباشند.

در ایالات متحده، قانون گونه های در معرض خطر در سال 1973 برای نظارت بر گیاهان و حیات وحش در معرض خطر ایجاد شد. این برنامه برای آموزش مردم و ایجاد حمایت های قانونی در صورت نیاز کار می کند.

چندین نوع زنبور از جمله برخی از گونه‌های زنبور زرد رنگ هاوایی و زنبور عسل زنگ زده ذکر شده است. ولی، زنبورهای عسل در فهرست گونه های در معرض خطر قرار ندارند و هرگز نبوده اند.

لاک پشت از فهرست گونه های در معرض تهدید

اختلال فروپاشی کلونی

زنبورداری یک سرگرمی فوق العاده است که بسیاری از مردم از آن لذت می برند. با این حال، این راهی برای امرار معاش زنبورداران تجاری است. ساعت ها کار سخت و هزاران دلار برای کندوهای زنبور عسل سرمایه گذاری شده است.

بومی آمریکای شمالی نیست، زنبورهای عسل سیاه آلمانی توسط استعمارگران اولیه آورده شدند. کندوها عسل، موم زنبور عسل و گرده افشانی باغات سبزیجات را برای افزایش عملکرد محصول فراهم کردند.

در طول این سال ها زنبورداران با چالش هایی مواجه بوده اند. زنبورداری همیشه آسان نیست. مرگ مستعمرات امری عادی است و معمولاً در بیشتر مناطق در زمستان تلفات احتمالی وجود دارد.

اما در سال‌های قبل و بعد از 2006، صنعت زنبورداری با موج عجیبی از زیان مواجه شد. در این شرایط اکثر زنبورهای کارگر در کندو ناگهان از بین رفتند.

این پدیده به اختلال فروپاشی کلونی (CCD) معروف شد. این رویداد برای 5-6 سال آینده ادامه داشت و بزرگترین مشکل این است که هیچ کس واقعاً نمی داند چرا این اتفاق افتاده است.

همه چیز در این مورد سرزنش شده است زوال مستعمرات. از آفت‌کش‌ها گرفته تا دکل‌های تلفن همراه و حتی بشقاب پرنده‌ها، اما هیچ تحقیق قابل اعتمادی نتوانسته است یک علت واحد را تأیید کند.

کاری که CCD انجام داد قرار دادن آن بود وضعیت ناگوار زنبور عسل در رادار عمومی. و این چیز بدی نیست – ما به آنها نیاز داریم. و بسیاری از مسائلی که بر سلامت زنبور عسل تاثیر می گذارد به انواع دیگر گرده افشان ها نیز آسیب می رساند: از دست دادن زیستگاه، تغییرات آب و هوایی، انگل ها (میت) و غیره.

صنعت زنبورداری میلیاردها دلار به سیستم کشاورزی مدرن ما کمک می کند. بسیاری از میوه‌ها، خربزه‌ها و سبزیجاتی که از آن‌ها لذت می‌برید، به این دلیل در دسترس هستند گرده افشانی زنبور عسل.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

زنبور بامبل بومی روی گل صورتی.

زنبورهای بومی در مقابل زنبورهای عسل

برخی از مردم فکر می کنند که شما باید زنبورهای بومی یا طرفدار زنبور عسل باشید. من اصلا چنین احساسی ندارم. بله، ممکن است برخی شرایط درگیری وجود داشته باشد.

یک زنبورستان با وجود تعداد زیادی کندو در یک مکان ممکن است بومیان برای تامین غذا رقابت کنند. اما، بیشتر زنبورداران در ایالات متحده در مقیاس کوچک هستند و تنها چند کندو دارند. این به احتمال زیاد در بیشتر موقعیت ها باعث ایجاد بحران نمی شود.

زنبورداری یک فعالیت سودآور و لذت بخش برای انسان است. بسیاری از ما از آن لذت می بریم مزایای زنبورداری – اما نیازهای زنبورهای بومی را نباید فراموش کرد.

آنها به حمایت از اکوسیستم های محلی خود کمک می کنند. برخی از آنها کارهایی را انجام می دهند که زنبورهای عسل نمی توانند جایگزین آنها شوند – و ما نمی خواهیم آنها را انجام دهند.

زنبورهابه عنوان مثال، در معرض خطر افزایش جمعیت کم هستند. ما به آنها نیاز داریم زیرا آنها برخی از گیاهان را گرده افشانی می کنند که زنبورهای عسل انجام نمی دهند. این باعث افزایش تنوع اکوسیستم می شود.

دو زنبوردار که یک کندوی زنبور عسل را مدیریت می کنند.

زنبورداری به عنوان حفاظت

خود زنبورداری واقعاً حفاظت نیست زیرا در این زمان – زنبورهای عسل تهدید نمی شوند. اما، آب و هوا و مشکلات زیست محیطی که به کندوها آسیب می رساند – بر گونه های دیگر زنبورها نیز تأثیر می گذارد.

بنابراین، تا زمانی که به یاد داشته باشیم که “زنبورهای عسل تنها زنبورهای مهم نیستند” – می توانیم کارهایی انجام دهیم که به گونه های بومی نیز کمک کند.

  • کاشت بیشتر گیاهان غنی از شهد و گرده
  • محدود کردن استفاده از آفت کش ها
  • محافظت در برابر از بین رفتن زیستگاه

به عنوان یک گونه، زنبورهای عسل در خطر انقراض نیستند یا نیاز خاص به صرفه جویی دارد. با این حال، برخی از گرده افشان ها و گونه های بومی در حال کاهش هستند. بیایید سعی کنیم همه آنها را نجات دهیم.

سوالات متداول

آیا زنبورهای عسل در حال انقراض هستند؟

خیر، زنبورهای عسل (Apis mellifera) در حال حاضر در خطر انقراض نیستند.

آیا زنبورهای عسل محافظت می شوند؟

هیچ قانون فدرالی برای محافظت از زنبورهای عسل وجود ندارد. اما، قانون حفاظت از گرده افشان برای ترویج تحقیق و مطالعه همه گرده افشان ها شکل گرفت.

آیا زمین بدون زنبورهای عسل می تواند زنده بماند؟

بله، زنبورهای عسل مهم هستند، اما حتی بدون آنها – انسان ها می توانند با گیاهان گرده افشانی باد – برنج، ذرت و غیره زنده بمانند. همچنین، بسیاری از گرده افشان های بومی می توانند درختان و گیاهان وحشی را گرده افشانی کنند.

آیا زنبورها در حال انقراض هستند؟

برخی از گونه های زنبور عسل در خطر انقراض هستند اما زنبورهای عسل در این لیست نیستند.

سفارش فوری عسل ♥