آیا برخی از گیاهان برای زنبورها سمی هستند؟


زنبورها شهد و گرده گل ها را جمع آوری می کنند و از آن برای تهیه غذا برای نگهداری طولانی مدت استفاده می کنند. اما هر گلی منبع غذایی خوبی برای زنبورهای گرسنه نیست. مقداری گیاهان برای زنبورهای عسل سمی هستند و حتی ممکن است شهد داشته باشد که منجر به عسل سمی شود.

گل های زرد یاس می توانند برای تصاویر زنبور عسل سمی باشند.

شهد سمی می تواند منجر به عسل سمی شود

در بیشتر موارد، گیاهان و حشرات گرده افشان رابطه همزیستی دارند. گل ها شهد و/یا گرده را فراهم می کنند. در عوض، گرده افشانی زنبور عسل در نتیجه فرصتی برای میوه و دانه بیشتر برای گیاهان فراهم می شود.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته را بخوانید.

زنبورهای عسل ماهر بهترین منابع غذایی موجود را در هر زمان جمع آوری می کنند. هزاران زنبور کارگر هر روز به دنبال غذا در مزرعه می روند. این دقت به آنها اجازه می دهد تا مقادیر زیادی از آن را ذخیره کنند عسل برای زنده ماندن در زمستان.

آنها همچنین گرده و تبدیل آن به نان زنبور عسل برای ذخیره سازی طولانی مدت این منابع به مستعمره کمک می کند تا زمانی که هوای گرم بهار برگردد زندگی خود را حفظ کند.

با این حال، این طبیعت پرتلاش زنبورها می تواند در شرایط خاصی مشکلاتی ایجاد کند. هر منبع تغذیه ای برای مستعمرات ما امن نیست. با این حال، به نظر می رسد زنبورها این را نمی دانند و آنچه را که در دسترس است جمع آوری می کنند.

گل رودودندرون دارای شهد است که تصویر عسل سمی تولید می کند.

آیا شهد سمی یک نگرانی بزرگ است؟

در حالی که گرده گیاهان خاص می تواند برای کلونی های زنبور عسل سمی باشد، بزرگترین عامل آن شهد است. هنگامی که این شهد به عسل تبدیل می شود، ممکن است در برخی موارد برای زنبورها یا حتی انسان سمی باشد.

بنابراین، آیا شما باید در مورد مصرف بسیار نگران باشید عسل سمی از زنبورهای شما? در بیشتر قسمت ها، نه. در بیشتر مکان‌ها به ندرت اتفاق می‌افتد که زنبورها شهد سمی کافی برای آسیب رساندن به خود یا شما جمع‌آوری کنند.

هنگامی که بسیاری از این گیاهان در حال شکوفه دادن هستند، سایر منابع شهد جذاب تر هستند. این احتمال وجود دارد که زنبورها روی گیاه هدف بد منطقه نشوند.

و برخی از گل‌ها فقط در شرایط محیطی خاص مانند خشکسالی خطرناک هستند. برای اکثر زنبورداران، این مشکلات یک اتفاق نادر است.

با این حال، دانستن هویت خوب است گیاهانی که می توانند شهد سمی برای زنبورها تولید کنند. این به زنبوردار اجازه می دهد تا از افزودن بیشتر این گل ها به چشم انداز عمومی جلوگیری کند.

اگر منابع طبیعی زیادی در منطقه خود دارید. در نظر گرفتن تغذیه مستعمرات در مواقع ضروری بهتر است

فهرست گیاهان سمی برای زنبورها

گلدهی زیر گیاهان ممکن است برای زنبورهای عسل سمی باشند – حداقل تحت شرایط خاص. کلمه مهم در اینجا “تحت شرایط خاص” است.

وقتی شرایط آب و هوایی مناسب باشد، برخی از این گیاهان واقعاً می توانند به زنبورها کمک کنند. زنبوردار نباید سعی کند همه این منابع شهد را از چشم انداز ریشه کن کند.

درعوض، خوب است که در هنگام خشکسالی، یخ زدگی دیررس و غیره آگاه باشید و بر فعالیت زنبورها نظارت داشته باشید. به این ترتیب، می توانید برای فریب زنبورهای خود از منابع خطرناک کمک بیشتری ارائه دهید.

  • چوب باس وود آمریکایی (خاک ورزی باس وود) – فقط در مواقع خشکسالی – در غیر این صورت منبع بسیار خوبی است
  • کالیفرنیا باکی (Aesculus californica) – بزرگترین تهدید در طول خشکسالی
  • جیمسونوید (Datura Stramonium)
  • لورل کوهی (Kalmia latifolia)
  • رودودندرون (Rhododendron spp.) – برخی از گونه ها
  • تابستان تیتی (Cyrilla racemiflora) – باعث بیماری نوزادان بنفش می شود
  • Jessamine زرد (Gelsemium sempervirens) -Carolina Jessamine
گل های زرد روی کارولینا جسامین برای زنبور عسل سمی است.

رقیق شدن شهد بر سمیت گیاهان سمی تأثیر می گذارد

مانند بسیاری از موجودات زنده، درجه سمیت شهد سمی اغلب به دوز مربوط می شود. در طول یک فصل عادی با شرایط تغذیه مناسب، زنبورها منابع شهد دیگری را انتخاب می کنند.

در صورتی که برخی از کارگران جستجوگر از گیاهان سمی دیدن کنید، شهد در کندو رقیق می شود. از آنجایی که با شهد هزاران گل دیگر مخلوط می شود، ضرر کمتری برای کلنی دارد.

شکوفه های جیمسون وید می تواند کلنی های زنبورها را مسموم کند.

آیا این منابع شهد یک خطر واقعی هستند؟

اکثر زنبورداران هرگز با گیاهانی که زنبورهایشان را می کشند با مشکل مواجه نمی شوند. باغ های آبی من یک منبع آب برای زنبورهای من. تله‌های Pitcher Plants، Sundews و Venus Fly Traps برای جذب و به دام انداختن حشرات طراحی شده‌اند.

با این حال، من به ندرت یک زنبور عسل مرده را در داخل هر یک از آنها پیدا کنم. تعداد زیادی مورچه و پشه، اما تعداد کمی زنبور.

رودودندرون و لورل کوهی دامنه‌های این منطقه را زیبا می‌کنند. فقط یک بار در سالهای متمادی زنبورهایی را دیده ام که روی آن شکوفه ها کار می کنند. اما سال‌هایی را خواهید شنید که یخبندان بسیار دیرهنگام بسیاری از شکوفه‌های اولیه بهار را کشته است.

زنبورداران در مناطق شمالی اینجا مقداری “عسل لورل کوهی” را تجربه کردند. زنبورها در اکثر موارد خوب بودند و زنبورداران نیز تا آنجا که من می دانم.

مانند برخی از جنبه های دیگر زنبورداری، اینجاست که دانستن شرایط محلی زنبورداری مفید است. منابع شهد را در منطقه خود بیاموزید که گلها مانند زنبور عسل هستند و به طور معمول چه زمانی شکوفا می شوند.

گل های رودودندرون صورتی در حال شکوفه در تصویر باغ.

نیازی به دویدن در بیرون و جدا کردن رودودندرون و آزالیا از چشم انداز نیست. در بیشتر موارد، زنبورهای شما شکوفه ها را نادیده می گیرند. آنها در عوض از منابع شهد بهتر علوفه جویی را انتخاب می کنند.

زمانی که در طول تاریخ گزارش هایی مبنی بر بیمار شدن انسان ها با مصرف عسل سمی وجود داشته است، به نظر می رسد که این یک اتفاق بسیار نادر است.

این زنبوردار خردمند است که شرایط جستجوی علوفه را درک می کند و عوامل محیطی را که می تواند هر سال تغییر کند، مشاهده می کند. توجه به گیاهان سمی برای زنبور عسل به او.

سفارش فوری عسل ♥