آفات، شکارچیان و بیماری های زنبور عسل


چه بخواهید سطل های عسل تازه تولید کنید یا گرده افشانی را در باغ افزایش دهید، زنبورداری یک سرگرمی ماندگار است. اما، نگهداری زنبورها آنقدرها هم که به نظر می رسد ساده نیست. بسیاری وجود دارد آفات زنبور عسل، شکارچیان و بیماری ها که سلامت و بهره وری کندوهای ما را تهدید می کند. نترسید اما سعی کنید در مورد انواع مختلف بیاموزید آفات کندوی عسل و نحوه برخورد با آنها

آسیب پروانه مومی و سایر آفات تصویر کندو.

آفات رایج کندوی عسل

زنبورداران کشاورز هستند – حداقل بر اساس USDA. بر خلاف سایر کشاورزان، دام های ما تحت کنترل کامل ما نیستند. مهم نیست چقدر خوب باشی کندوهای خود را مدیریت کنید، شما نمی توانید آنها را کاملاً ایمن نگه دارید.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته را بخوانید.

عسل زنبورها مسافت های طولانی را طی می کنند علوفه – جمع آوری غذا برای کلنی. میلیون ها گیاه شکوفه برای جمع آوری شهد و گرده و سایر منابع مورد بازدید قرار می گیرند.

به عنوان مشغول است زنبور کارگر منابع لازم برای کندو را جمع آوری می کند، او در معرض خطر است. علوفه جویی یک فعالیت خطرناک با تعداد زیادی است شکارچیان زنبور عسل دور و بر.

خانم های سخت کوش ما می توانند توسط یک حشره شکارچی خورده شوند، در معرض آفت کش ها قرار بگیرند و حتی ناآگاهانه مشکلات را به کندو بازگردانند.

به عنوان یک زنبوردار، گاهی اوقات به نظر می رسد که همه چیز برای بدست آوردن زنبورهای ما فراهم است. اما، این طبیعت است و ما باید با مشکلاتی که به وجود می آیند به بهترین شکل ممکن برخورد کنیم. علیرغم تمام کارهایی که برای حفظ سلامت زنبورهایمان انجام می دهیم، گاهی اوقات همه چیز اشتباه می شود.

آفات زنبور عسل

در حالی که زنبورهای علوفه‌گر روزانه بیشترین خطر را می‌پذیرند، زنبورهای داخل کندو نیز در خطر هستند. چند وجود دارد انواع آفات کندوی عسل که باعث آسیب در داخل کندو می شود.

برخی از اینها فقط آزاردهنده هستند و ممکن است بیشتر زنبوردار را آزار دهند تا کلنی. با این حال، میزان خسارت وارده بسته به نوع آفت زنبور عسل و قدرت کلنی متفاوت است.

آفات مزاحم فقط در کلنی هایی که به دلایل دیگر بیمار یا ضعیف هستند به یک مشکل اصلی تبدیل می شوند. برخی دیگر بیشتر از مصرف منابعی مانند گرده و عسل انجام می دهند.

آنها بیماری هایی را منتشر می کنند که کل کلنی را تحت تأثیر قرار می دهد. حضور آنها یک مستعمره را در معرض خطر بالای شکست قرار می دهد.

کنترل کنه واروآ

کنه های واروآ (واروآ ویرانگر) انگل خارجی زنبورهای عسل هستند. این کنه مایل به قرمز کوچک کوچک است اما به اندازه ای بزرگ است که با چشم غیر مسلح دیده می شود.

آنها تنها کنه های کندو نیستند بلکه کشنده ترین آنها هستند. سابق، کنه های نای (Acarapis woodi) یک مشکل بزرگ بود، اما زنبورها در سال‌های اخیر با مقداری مقاومت برگشته‌اند.

کنه های واروآ قاتل شماره 1 کندوهای زنبور عسل هستند در سراسر جهان. این کنه های انگلی از زنبورهای بالغ و نوزادان تغذیه می کنند. کنه‌ها کلنی‌ها را ضعیف می‌کنند و منجر به ایجاد تغییر شکل در بزرگسالان مبتلا به بیماری می‌شوند.

هر زنبوردار موفق باید یک برنامه کنترل کنه داشته باشد. سطح کنه واروآ باید در طول سال – به ویژه در فصل گرم سال – کنترل شود. اگر سطح بالا باشد، باید گزینه های درمانی در نظر گرفته شود.

پس چگونه می دانید که زنبورهای شما چند کنه دارند؟ شما نمی توانید به بازرسی قابل مشاهده اعتماد کنید زیرا بیشتر کنه ها در داخل کنه های بچه سلول ساز پنهان می شوند!

کنه‌های واروآ بالغ روی تصویر شفیره زنبور عسل.

چند وجود دارد روش های آزمایش واروآ که زنبوردار می تواند برای سنجش میزان بد بودن چیزهای کندو استفاده کند. این کار مهم را به تاخیر نیندازید.

حتی زنبوردارانی که با خطرات هجوم کنه ها آشنا هستند ممکن است به سرعت عمل نکنند. دانستن چه زمانی زنبورهای خود را برای کنه ها درمان کنید قبل از اینکه خیلی دیر شود بسیار مهم است. و برای نجات یک مستعمره خیلی دیر شده است.

گاهی اوقات تمایل به صبر تا پاییز برای درمان وجود دارد. این می تواند یک اشتباه ویرانگر برای کلنی های زنبور عسل باشد. از تقویم به عنوان راهنمای قطعی برای زمان درمان کنه های واروآ استفاده نکنید.

زنبوردار چند انتخاب مختلف دارد که در چه زمانی باید در نظر بگیرد انتخاب بهترین درمان کنه واروآ برای زنبورها

استفاده از برخی روش ها آسان تر است و برخی دیگر نشان دهنده آلودگی احتمالی شانه و عسل داخل آن است.

در سال های اخیر، استفاده از اسید اگزالیک برای کنترل کنه واروآ در ایالات متحده محبوب شده است. زنبورداران آمریکایی که سال ها با موفقیت در اروپا استفاده می شد، این ابزار را به برنامه کنترل کنه خود اضافه کردند.

اسید فرمیک ابزار دیگری است که برای کنترل کنه استفاده می شود. این در فرمول های مختلف موجود است و زمانی که دستورالعمل های سازنده رعایت شود می تواند مفید باشد.

جستجو برای یافتن راه های طبیعی تر برای مقابله با مشکلات کنه واروآ ادامه دارد. آیا روغن های ضروری می توانند به سلامت زنبور عسل کمک کنند؟ بسیاری از زنبورداران می گویند بله.

توسعه یافته اند دستور العمل های اسانس برای سلامت زنبور عسل و معتقدند مفید هستند. با این حال، هر روشی برای کنترل کنه نیاز به نظارت مداوم دارد تا مطمئن شوید که کار می کند.

سوسک های کندوی کوچک می توانند کلنی های قوی را از بین ببرند

سوسک های کندو کوچک منشا آن آفریقاست. یک سوسک سیاه پوست سخت، آنها می توانند مایل ها پرواز کنند. آنها یک آفت بزرگ برای زنبورداران در بسیاری از مناطق ایالات متحده هستند.

سوسک های کندوی کوچک در بسیاری از مناطق ایالات متحده آفت هستند. یکی از بهترین راه ها برای مقابله با سوسک های کندو، درک رفتار آنهاست. آنها در کندوهای قوی که در آن زنبورها جمعیت کافی برای کنترل آنها دارند، مشکل کمتری دارند.

علاوه بر نگهداری مستعمرات پرجمعیت، چندین نوع مختلف نیز وجود دارد تله های کوچک سوسک کندو که ممکن است کمک کند.

تلاش برای دور نگه داشتن تک تک سوسک ها ممکن است غیرممکن باشد، اما کنترل اعداد مهم است.

آفات جزئی کندو

برخی از انواع آفات کندو بیشتر آزاردهنده هستند بیش از یک تهدید واقعی برای مستعمره. البته این بدان معنا نیست که آنها تهدیدی ندارند. یک مستعمره ضعیف و بیمار ممکن است حتی در برابر یک تهدید خفیف تسلیم شود.

زنبورداران جدید اغلب این آفات را برای شکست کلنی سرزنش می کنند، اما مشکل آنها همین است. آنها ممکن است درک نکنند که چیز دیگری باعث ضعیف شدن کندوی آنها در ابتدا شده و به این آفات جزئی اجازه داده است که کنترل کنند.

پروانه مومی

شب پره های مومی پروانه های خاکستری کوچکی هستند که شبیه پروانه های کوچک هستند. رپ بدی در دنیای زنبورداری می گیرند. آنها مقصر مرگ بسیاری از مستعمرات هستند، آنها در واقع رفتگران طبیعت هستند.

هدف آنها این است که مخفیانه وارد کندو شوند و یک مکان خلوت روی شانه برای تخم گذاری پیدا کنند. پروانه ها می توانند منابع ارزشمند شانه عسل و کندو را از بین ببرند.

تصویر پیله و لارو پروانه مومی روی تجهیزات کندو.

با این حال، آنها تنها زمانی مشکل ساز می شوند که کلنی زنبور عسل به دلایل دیگری ضعیف باشد. هجوم شب پره موم نشانه مشکل دیگری است.

انجام داد پروانه مومی زنبورهای شما را می کشد ? احتمالاً نه، پروانه ها به ندرت باعث مرگ کهیرهای سالم می شوند.

گوش گوش

این موجودات کوچک آفت زا می توانند باعث دردسر شوند، اما برای بیشتر مردم فقط یک مزاحمت هستند. در مورد گوش گوش و چرایی حضور آنها در کندوهای شما بیشتر بدانید. کلاه گوش – آیا آنها برای زنبور عسل مشکل دارند?

مورچه های معمولی آفت کوچک زنبورها

برخی از گونه های مورچه مطمئناً می توانند باعث شکست کلنی شوند. یکی از نمونه ها مورچه آرژانتینی است که در بخش هایی از ایالات متحده یافت می شود. اگر در منطقه‌ای زندگی می‌کنید که دارای مورچه‌های چسبناک است، ممکن است اقدامات احتیاطی بیشتری لازم باشد.

با این حال، اغلب مورچه ها زنبورداران را بیشتر از خود زنبورها آزار می دهند. به نظر می رسد این حشرات کوچک می توانند در کوچکترین شکاف ها نفوذ کنند. جذب عسل و آب قند واقع در کندو، می تواند بسیار تشدید کننده باشد.

بعلاوه نگهداری کهیر روی غرفه ها از روی زمین، موارد دیگری وجود دارد روش هایی برای دور نگه داشتن مورچه ها از کندوها. یا حداقل تعداد آنها را به اعداد پایدار کاهش دهید.

حمله زنبور جلیقه زرد تصویر زنبور عسل.

شکارچیان زنبورهای عسل

زنبورهای علوفه‌گر در حالی که در مزرعه هستند مورد حمله شکارچیان مختلف قرار می‌گیرند. متأسفانه ما تنها کسی نیستیم که می دانیم کندو یک منبع غذایی است.

هدف ممکن است یک لقمه بزرگ عسل، یا یک میان وعده خوشمزه زنبور عسل، یا شاید مقداری باشد نسل زنبور عسل داخل کندو!

شکارچیان می‌توانند تأثیر قوی بر کلنی‌های شما داشته باشند، اما باعث کاهش سرزندگی یا جمعیت می‌شوند. با ناراحتی انسان نیز می تواند شکارچی کندو باشد – هر ساله بسیاری از مستعمرات به سرقت می روند.

شکارچیان اصلی کندوهای عسل

  • زنبورها – هورنت ها – حشرات
  • خرس ها
  • انسان

برخی از شکارچیان زنبور عسل در واقع تا جلوی کندو برای حمله پرواز می کنند. حشرات پرنده مانند زنبورها و هورنت ها علوفه جویان را در نزدیکی ورودی کندو دستگیر می کنند. اگر کلنی ضعیف باشد، مهاجم ممکن است به داخل کندو برود.

به تازگی، یک حشره جدید -the هورنت غول پیکر آسیایی– باعث نگرانی زنبورداران شده است. با این حال، حشرات شکارچی زیادی وجود دارند که زنبورهای عسل را شکار می کنند. این شامل انواع هورنت ها می شود که برای سال ها وجود داشته اند.

زنبورهای جلیقه زرد به عنوان یک مشکل برای کندوهای کوچک در اواخر تابستان شناخته شده اند. ممکن است تلاش کنید تله های جلیقه زرد اگر آنها یک مشکل بزرگ در منطقه شما هستند.

فقط چند ژاکت زرد اینجا و مشکلی نیست.

لازم به یادآوری است که این حشرات به کنترل سایر آفات نیز کمک می کنند. نیازی نیست هر کدام را که می بینید نابود کنید. اما، این ایده خوبی است که یاد بگیرید چگونه این کار را انجام دهید شناسایی لانه زنبور عسل در مقابل لانه زنبور تا آنها را از حیاط زنبور خود دور نگه دارید.

در برخی مناطق، خرس ها در هر فصل کندوهای زنبور را تخریب می کنند. اگر در منطقه ای با جمعیت خرس زندگی می کنید، بهتر است حصار خرس برقی بسازید بلافاصله. وقتی خرس طعم خوبی از عسل و زنبور عسل می‌دهد، دور نگه داشتن خرس بسیار آسان‌تر است.

متأسفانه، انسان ها باید شکارچی کلنی های زنبور عسل شما باشند. حیاط زنبور عسل خود را در مکانی امن ایجاد کنید که توسط خود یا همسایگان قابل مشاهده باشد. بله، مردم هر سال کلنی های زنبور عسل را می دزدند – همه زنبورداران صادق نیستند.

در سال‌های اخیر، محققان متوجه رفتارهای عجیب زنبور عسل در کلنی‌های سواحل غربی شده‌اند. مشکل از یک مگس انگلی شروع شد.

پس از تخم گذاری مگس در بدن زنبور، آسیب عصبی به نظر می رسد. باعث می شود زنبورها رفتار نامنظم داشته باشند و نام آنها را به خود اختصاص دهند – زنبورهای زامبی. اما، این به یک مشکل عمده در صنعت زنبورداری تبدیل نشده است.

تصویر لارو زنبور عسل بیمار روی شانه.

بیماری های زنبور عسل که زنبورداران ممکن است متوجه آن شوند

بیشتر موجودات زنده زندگی می کنند، زنبورهای عسل طعمه بیماری های مختلف می شوند. این بیماری چه توسط باکتری ها، قارچ ها یا ویروس ها ایجاد شود، می تواند بر بهره وری یک کلنی زنبور عسل تأثیر بگذارد.

متأسفانه، بسیاری از ویروس ها که می توانند کندو را آلوده کنند، به سختی قابل تشخیص هستند. معمولاً ارسال نمونه به آزمایشگاه تحقیقات زنبور عسل ضروری است. حتی در این صورت، اغلب کارهای کمی می توانید برای ویروس ها انجام دهید.

سایر مشکلات کلنی مانند جوجه گچی یا کیسه‌ای با بهبود شرایط کلنی می‌آیند و می‌روند. زنبوردار گاهی اوقات به امید بهبود مشخصات ژنتیکی کلنی ملکه را انتخاب می کند.

بیماری فولبرود

با این حال، چند مشکل سلامت زنبور عسل برای یک زنبوردار معمولی قابل توجه و قابل تشخیص است.

در برخی موارد، بیشتر زنبورداران یک مورد از Foulbrood اروپایی (EFB) را در کندو خود خواهند داشت. این یک بیماری مولدین است به این معنی که بیشتر لاروها را درگیر می کند. نشانه مرده بودن نوزادان می تواند ترسناک باشد، اما این بیماری اغلب با آب و هوای مناسب برای جستجوی غذا به خودی خود از بین می رود.

یکی از ترسناک ترین بیماری های نوزادان در زنبورداری است Foulbrood آمریکایی (AFB). می تواند باعث مرگ لاروها و همچنین شفیره هایی شود که از قبل کلاهک شده اند.

اکثر زنبورداران هرگز مورد AFB را مشاهده نمی کنند. و، خدا را شکر برای آن! AFB درمان قابل اعتمادی ندارد و هاگ های مسری را می توان برای چندین دهه در تجهیزات قدیمی یافت.

با آن آشنا شوید علائم بیماری Foulbrood آمریکایی به امید اینکه موارد احتمالی را بشناسید و در صورت نیاز کمک بگیرید. در برخی ایالت ها باید به زنبوردار ایالتی گزارش شود.

بیماری نوزما

یکی دیگر از مشکلاتی که می تواند باعث عدم تولید کلنی ها یا حتی از کار افتادن آن شود، بیماری نوزما است. هر دو Nosema Apis و Nosema cerana ممکن است در یک کلنی یافت شوند. در حالی که نوزما می تواند کندو را از بین ببرد، یک مورد سبک اغلب خود به خود از بین می رود.

تنها درمان زنبورها با نوزما از آنتی بیوتیک فومگالین استفاده می کند. با این حال، این فقط مشکل را کنترل می کند و آن را به طور کامل از بین نمی برد. مستعمرات با موارد خفیف اغلب خود به خود از بین می روند.

محافظت از زنبورها در برابر آفات، شکارچیان و بیماری

هر زنبوردار متفکر می‌خواهد هر کاری که ممکن است انجام دهد تا به کلنی‌های ما کمک کند سالم و سازنده باشند. در بسیاری از موارد، یک کلنی خوب به کمک کمی نیاز دارد.

اما، مواقعی وجود خواهد داشت که زنبوردار باید برای اطمینان از بقای کندو مداخله کند. برای درک شکارچیان و بیماری های رایج تلاش کنید. و یادگیری ماهیت آفات زنبورهای عسل به شما کمک می کند از کهیرهای خود محافظت کنید.

سفارش فوری عسل ♥