آشیانه زنبور در مقابل آشیانه زنبور – کدام یک است؟


زنبورها و زنبورها هر دو از اعضای دنیای حشرات هستند. آن‌ها شباهت‌هایی دارند، اما تفاوت‌های عمده‌ای در شیوه زندگی، تولید مثل و زنده ماندن تا فصل بعد دارند. یکی از جنبه های جالب زندگی آنها لانه سازی است. لانه زنبور در مقابل لانه زنبور. از جهاتی شبیه به هم به نظر می رسند، اما تفاوت های زیادی نیز وجود دارد.

تفاوت لانه زنبور با لانه زنبور

سه نوع لانه حشره زنبور عسل، زنبور و هورنت.

در میان بسیاری از انواع زنبورها و زنبورها برخی از حشرات اجتماعی هستند. آنها به صورت گروهی با هم زندگی می کنند و بار بزرگ کردن بچه ها را از تخم هایی که توسط یک ماده باروری گذاشته می شود، تقسیم می کنند. البته این شامل زنبور عسل و زنبور عسل ما نیز می شود زیرا آنها در مستعمرات زندگی می کنند.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

اجتماعی در مقابل زنبورها و زنبورهای انفرادی

زنبورها با همین ویژگی ها تعریف می شوند. برخی از انواع زنبورها (و زنبورها) منفرد هستند و ماده باروری مکانی را برای خانه انتخاب می کند و تخم می گذارد. پس از تهیه لانه با غذا، او هرگز با بچه های خود ملاقات نمی کند.

دیگران در گروه های اجتماعی کوچک یا مستعمرات زندگی می کنند. این حشرات اجتماعی هستند که ما اغلب متوجه آنها می شویم. خانه‌های آن‌ها بیشتر دوست دارند در مورد تفاوت‌های لانه زنبور در مقابل لانه زنبور بحث کنند. چرا، آنها به سادگی برای ما قابل توجه ترین هستند.

لانه حشرات از نزدیک لانه زنبور عسل است یا تصویر لانه زنبور.

چگونه می توان تفاوت بین لانه زنبور و لانه زنبور را تشخیص داد

به نظر می رسد دیدن گروهی از حشرات نزدیک به هم در یک مکان نشان دهنده یک لانه است. این ممکن است درست باشد و نیاز به احتیاط دارد. اما، هر جمعی از حشرات یک لانه نیست. آنها ممکن است به سادگی در حال تغذیه باشند.

لانه مکانی است که معمولاً مواد غذایی در آن ذخیره می شود – اما در درجه اول جوان ها در حال پرورش هستند. صرف نظر از نوع حشره، ایده عاقلانه ای است که با احترام از چنین لانه هایی دوری کنید.

بیشتر آنها از خانه و جوانی خود محافظت می کنند و ممکن است شما را بدرقه کنند. حتی سخت کوش زنبور عسل نیش خواهد زد برای دفاع از خانه خود شاید شما قصد هیچ آسیبی نداشته باشید – اما زنبورها این را نمی دانند.

چندین عامل برای شناسایی نوع لانه ای که می بینیم استفاده می شود. اولاً، خوب است بدانید که چگونه زنبور عسل را شناسایی کنید یا زنبور همچنین درک عادات لانه سازی حشرات در منطقه شما می تواند بسیار مفید باشد.

آیا این لانه زنبور است یا لانه زنبور؟

رایج ترین لانه هایی که می یابیم لانه زنبورها هستند. در اوایل فصل، آنها بسیار کوچک هستند اما می توانند نسبتاً بزرگ شوند. در طول ماه های تابستان، من دیده ام که عرض آنها به 6 اینچ و بالاتر رسیده است.

لانه زنبور بیضی شکل بزرگ با تصویر جوان و بزرگسال.

در اینجا یک سازه بیضی خاکستری کوچک آویزان از لبه بام یا ساختمان قدیمی با چند زنبور محافظ روی سطح رایج است. آنها ممکن است یک لانه در داخل یک حفره بسته بسازند اما بیشتر لانه های زنبور در فضای باز هستند – در معرض دید قرار دارند و به راحتی قابل مشاهده هستند.

ورودی یک حفره با جریان پیوسته زنبورهایی که می آیند و می روند ممکن است کندوی زنبور عسل باشد. با این حال، این می تواند زنبورها یا هورنت های دیگر نیز باشد. ما باید در مورد این حشرات جالب بیشتر بدانیم.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

زنبورهای عسل در خانواده های بزرگ زندگی می کنند

اکثر زنبورهای عسل در کلنی های بزرگ داخل حفره ها زندگی می کنند. این حشرات اجتماعی در کندوها زندگی می کنند ارائه شده توسط زنبوردار یا حفره های خالی در درختان. گاهی اوقات، فضاهای بسته دیگری مانند دیوارهای خانه را انتخاب می کنند.

این می تواند یک مشکل بزرگ باشد زیرا کندو فصلی نیست. اگر هیچ چیزی باعث مرگ آنها نشود، سال آینده همچنان آنجا خواهند بود… و غیره. صاحبان خانه اغلب پول زیادی می پردازند تا کندوها را از خانه خود خارج کنند.

برخی از زنبورهای منفرد در زمین نقب می زنند. حتی زنبورهای بامبل از لانه های رها شده جوندگان برای ساختن خانه ای برای کلنی کوچک خود استفاده می کنند.

ورقه های لانه زنبوری ساخته شده توسط زنبورهای عسل در یک کلونی زنبور عسل یا تصویر لانه.

با این حال، زنبورهای عسل ساکن زمین نیستند. کارگران زن موم زنبور عسل را با غدد مخصوص درست کنید در زیر شکم آنها.

آنها با استفاده از موم برای ساختن ورقه های لانه زنبوری، غذا و بچه ها را در داخل کندو ذخیره می کنند. لانه زنبور موم زنبور عسل ندارد.

زنبورهای انفرادی تنها زندگی می کنند

بیشتر زنبورهای دنیا زنبورهای منفرد هستند که به تنهایی لانه می سازند. در حالی که ممکن است لانه های زیادی در یک مکان مرکزی پیدا کنید، هر ملکه خانه خود را حفظ می کند. در اینجا او تخم می گذارد و آن را با غذا تهیه می کند.

زنبورهای میسون نمونه خوبی از یک زنبور منفرد مفید هستند. آنها گرده افشان های بزرگی هستند و اغلب در شکاف های سنگ تراشی، ساقه های توخالی و یا زندگی می کنند لوله های ارائه شده توسط صاحبان خانه.

زنبورهای میسون در لوله های توخالی در خانه ای که توسط تصویر صاحب خانه ارائه شده است، لانه می کنند.

انواع مختلف لانه زنبورها

یکی از عمده ها تفاوت زنبورها و زنبورها خصوصیات لانه سازی آنهاست. زنبورها لانه های هوایی، لانه های زمینی یا داخل حفره ها می سازند.

زنبورها غدد مومی ندارند و نمی توانند بسازند شانه عسل. لانه خاکستری آنها از مواد کاغذ مانند با چوب جویده شده ساخته شده است. استثناء زنبور منفرد Mud Dauber است که خانه ای با گل می سازد.

زنبور ملکه لانه را به تنهایی شروع می کند و از بچه هایش مراقبت می کند. به محض ظهور بزرگسالان جدید، آنها در مراقبت از جوان شرکت می کنند و لانه گسترش می یابد. می تواند بسیار بزرگ رشد کند.

با این حال، آنها دوباره استفاده نمی شوند. وقتی فصل به پایان می رسد و همه جوان ها بالغ می شوند، سایت متروکه می شود.

متداول ترین انواع لانه زنبور که ما متوجه آن می شویم، زنبورهای کاغذی هستند. چندین نوع زنبور مختلف این خانه های کاغذی خاکستری را می سازند.

زنبورهای بالغ روی تصویر لانه زنبور کاغذی خاکستری.

لانه زنبور ژاکت زرد

یکی دیگر از اعضای خانواده زنبورها که معمولاً زنبور نامیده می شود زنبور جلیقه زرد است. این حشره معمولاً به اشتباه به عنوان زنبور عسل شناخته می شود. اما زنبورهای عسل و ژاکت زرد بسیار متفاوت هستند.

ژاکت زردها به طور معمول در زمین زندگی می کنند. کلنی می تواند بسیار بزرگ شود و اغلب تا اواسط تابستان که جمعیت کلنی در اوج خود است مورد توجه قرار نمی گیرد.

اگرچه آنها هدف مفیدی در کنترل آفات دارند، اما یکی از محبوب ترین حشرات توسط اکثر مردم نیستند. طبیعت حشره تهاجمی آنها آنها را به یک خطر گزنده تبدیل می کند. داشتن کلنی ژاکت زرد در حیاط خانه بهترین وضعیت نیست.

اگر نمی توانید (یا نمی خواهید) لانه را از بین ببرید، آن را به وضوح علامت گذاری کنید و به همه توصیه کنید که دور بمانند.

استفاده از تله های ژاکت زرد در اوایل فصل ممکن است تعداد کلنی ها را در آینده کاهش دهد – حتی می توانید تله خودت درست کن.

تصویر زنبور ژاکت زرد که از ورودی لانه زیرزمینی محافظت می کند.

لانه هورنت کندو زنبور عسل نیست

کارتون‌هایی که شامل پرواز زنبورهای عسل از جایی که شبیه لانه هورنت است، همیشه مرا می‌خنداند. نمی‌دانم چه کسی این کار را شروع کرد، اما به شما اطمینان می‌دهم که یک کلنی زنبور عسل در لانه هورنت پیدا نخواهید کرد.

لانه هورنت ها بسیار بزرگ می شوند و واقعاً چشم ها را به خود جلب می کنند. اما ممکن است آنها را تا زمستان پس از اینکه برگها از درختان جدا شده اند نبینید.

لانه هورنت خاکستری بزرگ که در تصویر درختی آویزان است.

هورنت ها ارتباط نزدیکی با زنبورها دارند و لانه های کاغذی بزرگی می سازند. معمولاً در بالای بالای درختان قرار دارند، آنها نیز با رسیدن زمستان رها می شوند.

هورنت ها در اطراف خانه نشینی خود بسیار تهاجمی هستند. اگر در نزدیکی فضای انسانی قرار ندارند، آنها را ترک کنید.

هورنت ها در صید مگس ها و سایر آفات حشرات به خوبی عمل می کنند. حتی مگس انگلی که باعث می شود – زنبورهای زامبی ممکن است طعمه هورنت شود.

هورنت های اروپایی زنبورهای عسل را می کشند

ما چندین نوع هورنت در اطراف منطقه خود داریم که ضرر کمی دارند. با این حال، یک نوع کلنی هورنت وجود دارد که وقتی پیدا شد آن را نابود خواهم کرد. مانند جلیقه زرد، آنها جدی هستند شکارچی کلنی های زنبور عسل.

این زرد بزرگ است هورنت اروپایی – شبیه هورنت آسیایی اما در حال حاضر در ایالات متحده تاسیس شده است. آنها اغلب در حفره درختان لانه می کنند، اگرچه من آنها را دیده ام که در داخل دیوارها زندگی می کنند. بی امان در حمله به کلنی های زنبور عسل در اواسط تابستان، آنها در خانه من مورد استقبال قرار نمی گیرند.

فوراگر هورنت اروپایی در تصویر مزرعه.

آیا باید زنبورها را از بین ببرید؟

زنبورها شکارچیانی هستند که حشرات از جمله زنبورهای عسل را می کشند. آنها همچنین مسئول بسیاری از نیش های دریافتی سالانه توسط انسان هستند. و به من اعتماد کنید، نیش زنبور بسیار بدتر از نیش زنبور عسل است – حداقل برای من.

را ترس مردم از این حشره گزنده اغلب منجر به فراخوانی برای از بین بردن زنبورها یا زنبورها می شود. آیا این بهترین کار است؟ شاید نه.

در حالی که شرایطی وجود دارد که برای نابودی کلنی ها درخواست می شود، زنبورها خدمات بزرگی به ما انجام می دهند. اگر باغ دارید، این شکارچیان حشرات بسیاری از حشرات و حشرات را می کشند که می توانند به گیاهان شما آسیب برسانند. حتی یک باغ دوستدار زنبور عسل می تواند از داشتن چند زنبور شکارچی در اطراف بهره مند شود.

اینجا در خانه کوچک من، لانه‌هایی را که بزرگ و نزدیک مناطقی هستند که زیاد راه می‌رویم، نابود می‌کنیم. با این حال، آنهایی که در آستانه انبار قرار دارند، برای کنترل حشرات باقی می مانند.

Wasps Nest فقط چند ماه دوام می آورد

از آنجا که آنها هر سال استفاده مجدد نمی شوند، الف لانه زنبور فقط 3-4 ماه دوام می آورد. آنها که در بهار از کوچک شروع می شوند، اغلب تا اواخر تابستان که جمعیت در اوج خود است، مورد توجه قرار نمی گیرند.

با فرا رسیدن هوای سرد، سایت متروکه خواهد شد. ملکه در برگ‌ها، پوست درختان یا بقایای باغ به خواب زمستانی می‌رود. در بهار زنبور ملکه لانه جدیدی می سازد.

ازدحام زنبور عسل یک لانه نیست

زنبور عسل کلنی ها با ازدحام تولید مثل می کنند. در این روند طبیعی، نیمی از اعضای کلنی برای یافتن یک خانه جدید ترک می کنند.

در سفر، آنها به طور موقت روی درخت یا بوته ای نزدیک می نشینند. دیدن این توده زنبورهای آویزان از اندام ممکن است به نظر نشان دهنده وجود یک لانه باشد.

این معمولا درست نیست. چند ساعت دیگر، این دسته ازدحام راهی خانه جدید خود می شوند. اما گاهی اوقات، ازدحام نمی توانند در مورد یک سایت جدید تصمیم بگیرند.

در این مورد، آنها شروع به ساخت شانه می کنند تا در فضای باز لانه کنند. اگر مشاهده کردید که این اتفاق می افتد، با a تماس بگیرید زنبوردار محلی تا ببینند آیا آنها می توانند کمک کنند. بیشتر لانه‌های زنبور عسل که در معرض نور قرار دارند در زمستان زنده نمی‌مانند.

نمونه هایی از لانه زنبور عسل و زنبور معمولی.

سایت های آشیانه زنبور و زنبور

هر نوع حشره راهی برای تکثیر و ادامه گونه خود در سال آینده ایجاد کرده است. این که آیا شما یک لانه زنبور یا لانه زنبور، شما شاهد تولید نسل بعدی این حشرات مفید هستید.

گاهی برای امنیت عمومی باید از بین بروند. به دنبال کمک حرفه ای باشید حذف کلنی های زنبور عسل به ویژه در مناطقی که زنبورهای آفریقایی شده اند.

در مورد انواع دیگر لانه ها، سعی کنید آنها را به حال خود رها کنید و اجازه دهید طبیعت مسیر خود را طی کند. آنها از بسیاری جهات به زندگی ما کمک می کنند.

سوالات متداول درباره لانه زنبور و زنبور

لانه زنبور چقدر دوام می آورد؟

انتظار داشته باشید که یک لانه زنبور 3-4 ماه در فصل گرم سال فعال باشد. با فرا رسیدن هوای سرد، لانه رها خواهد شد.

آیا زنبورهای عسل در زمین لانه می سازند؟

زنبورهای عسل معمولاً در زمین لانه نمی سازند. احتمالاً نوعی زنبور مانند زنبور جلیقه زرد را می بینید. آنها خطرناک هستند – دوری کنید.

آیا زنبورها پس از برداشتن به لانه برمی گردند؟

هر بالغی که کشته نشود ممکن است برای یک روز یا بیشتر به محل لانه بازگردد. آنها جذب فرمون های باقی مانده می شوند.

زنبورهای بامبل کجا لانه می کنند؟

زنبورهای بامبل در حفره های از قبل موجود لانه می کنند. اغلب از یک لانه خالی جوندگان در زمین یا منافذ در دیواره های سنگی استفاده می شود. لانه آنها خیلی بزرگ نیست و بعد از فصل از بین خواهد رفت.

آیا زنبورها خود به خود از لانه دور می شوند؟

زنبورها و زنبورهایی که برای یک فصل لانه می کنند، پس از زمستان به لانه باز نمی گردند. زنبورهای عسل معمولاً هر کلنی فعالی را در طول سال حفظ می کنند. اگر نیاز به برداشتن زنبور عسل دارید، با یک زنبوردار تماس بگیرید.

زنبورها و زنبورها چه نوع لانه هایی می سازند؟

انواع عادات لانه سازی عبارتند از: لانه سازهای زمینی (ساختن لانه در سوراخ های زمین)، لانه سازهای لوله چوبی (استفاده از لوله های توخالی یا ساقه گیاهان) و لانه سازهای حفره ای (ساخت خانه ها در داخل حفره های باز) مانند زنبورهای عسل که شانه مومی را در داخل حفره می سازند. تنه درختان

سفارش فوری عسل ♥